SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sprawa kolacji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1138

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 884
Mam taki oto problem, układ sobie diete redukcyjnai generalnie mam problem jesli chodzi o kolacje.

Generalnie po pracy jezdze na rowerze do godziny okolo 20 i jak wroce to nie moge zjesc zbyt duzo wegli bo jest to ost posiłek.

pomyslałem o shake'u

2 białka jaj
banan
pomarancza
jogurt naturalny niesłodzony

pytanie brzmi czy banan nie ma w sobie zbyt duzo wegli by dawac go na ost posiłek??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 632 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15595
To zależy:
ile jesz węgli dziennie.
ile miałbyś dać do tego posiłku (proporcja do całości spożywanych w ciągu dnia).
o której pójdziesz spać

Jesli np. 3 h po kolacji a proporcje białka do węgli byłyby 1:1 lub 2:1 to nie ma się czego obawiać.

IMO lepiej węgle z płatków, a białko z surowych białek też nie jest najlepszym rozwiązaniem.

lifting weights, killing bears and eating whole eggs...

Blog: Lifting gets me High
http://www.sfd.pl/-t450694.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 884
generalnie od zjedzenia ost posiłku mija 2h do czasu kiedy ide spac.

Dlaczego nie polecasz białka surowego jaj??
musze wlozyc w ost posiłek jakies "dobre" białko z tym ze zaznaczam od razu nie stac mnie aktualnie na kupno odzywki bialkowej.

dokładne proporcje skladnikow na kolacje bede sprawdzal z caloscia takze juz nawet nie o to chodzi, ale cos odzywczego na kolacej potrzebuje tym bardziej ze jest to rownoczesnie posilek potreningowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 632 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15595
ryba z puszki (tuńczyk, łosoś, makrela, śledź)

Białko
z jaja samo w sobie nic, ale na surowo nie smakuje, a można przenieść salmonellę ze skorupki.
Jeśli miałaby to być kolacja i jedyne źródło białka to wg mnie same białka nie wychodziłyby ekonomicznie, a dając całe jaja do takiego shake'a nie byłoby to zjadliwe.

Zjedz normalny posiłek potreningowy. Węgle możesz ograniczyc do 50 g i powinno być ok.

lifting weights, killing bears and eating whole eggs...

Blog: Lifting gets me High
http://www.sfd.pl/-t450694.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1021 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11226
Surowe białko jest mniej wartościowe i ciężko przyswajalne, poza tym można złapać salmonelle Lepiej ugotuj te jajka i zmiksuj białka z jogurtem i czym tam chcesz. Trochę dziwnie smakuje ale idzie się przyzwyczaić :P
Białko ugotowane jest "dobre" możesz jeszcze do tego dołożyć chudego twarogu. Ale samego twarogu lepiej nie :P
Pzdr.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stagnacja, lipa. Cóżem ja złego uczynił?

Następny temat

Dieta na masę do oceny :)

WHEY premium