SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ryz - jak ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6825

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
widze, ze kolezance brak poczucia humoru, doslownie rozumiejac to co napisalem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Termitek, skoro pytasz to napiszę Ci o moich sposobach przyrządzania ryżu ale to wcale nie znaczy że są najlepsze. Ja chyba z lenistwa preferuję potrawy bardzo proste i szybkie w przygotowaniu.

Biały ryż z bakaliami - biały gorący ryż 100-125g np.parboliczny wsypać do pudełka, posypać bakaliami zamknąć. Po wystygnieciu mamy świetny posiłek potreningowy.

Brązowy ryż z mięsem - brązowy ryż 100g ugotować wsypać do pudełka, dołożyć gotowaną pierś z kurczaka, dodaję do smaku trochę warzyw np.ze słoika "sałatka warzywna meksykańska" (gorszek, marchewka, kukurydza itp) albo surówkę "surówka beskidzka o smaku łagodnym" (kapusta, cebula, papryka, marchewka). Jeden słoik starcza na 3-4 porcje.

Zamiast piersi gotowanej z kurczaka może być smażona: patelnię psikam Smażykiem Knorra, wrzucam cebulkę, pokrojone filety z kurczaka i smaże podlewając wodą jak wyparuje. Bardzo smaczne. Taką smażoną pierś mozna zjeść także np.na kolację z waflami ryżowymi (mało węglowodanów).

Brązowy ryż z twarożkiem (szczerze mówiąc ohyda) 100g ryżu brązowego wsypujemy do pudełka, bezpośrednio przed konsumpcją wylewamy na to twarożek i zjadamy (ble). Ja zawsze muszę zabić smak tego jabłkiem albo jogurcikiem małym. Ale jak mam jogurcik to zjadam ryż z jogurcikiem a twarożek osobno - zdecydowanie lepsze.

Moderator Odżywianie i Suplementacja


Zmieniony przez - Atomic w dniu 01-04-24 09:33:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Do Mańka: jeżeli masz jeszcze coś ciekawego do powiedzenia to zapraszam do działu Humor.

Moderator Odżywianie i Suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
Wielkie dzieki atomic ma moze ktos cos jeszcze tzw. danie z ryzu w 5 minut

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
atomik jak odmierzasz 100g ryzu sypanego?

gritz
manson
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok Atomic, sorry ze odbiegam od tematu glownego



Zmieniony przez - Maniek. w dniu 01-04-24 22:59:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
BARDZO DOBRY PRZEPIS NA RYZ (PROSTY !!!!!!)
Ja gotuje ryż w wodzie z rozpuszczona kostka rosolowa. Ryz ma WYSMIENITY smak, a jedna kosta rosolowa Rosolu Drobiowego Winiary to tylko 25kcal (1g bialka, 1g weglowodanow i 2g tluszczow). Sprobujcie, niepozalujecie. Ja jem to BEZ ZADNYCH DODATKOW. PYSZOTA )
Poza tym ZDECYDOWANA wiekszosc kostki rosolowej zostaje odlana z woda (ja gotuje ryz w torebkach, przy innym przetwarzaniu nalezy wziac tylko mala czastke kostki rosolowej).
Co ty na to Moderatorze?

Pozdroofka
BUSTER

Zmieniony przez - Buster w dniu 01-04-25 02:13:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Manson: szklanka ryżu to ok.230g, ja mam taką trochę mniejszą szklankę w której miesci się dokładnie 200g - czyli 2 porcje. Po ugotowaniu dzielę na pół do dwóch pojemników.

Maniek: OK

Buster: dietetycznie bardzo dobrze, jak smakowo nie wiem, wypróbuję dzisiaj.

Moderator Odżywianie i Suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1109 Wiek 3 lata Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12422
Ja na przykład lubie robić sobie zupkę ryżową - zamiast płatków ryż i zalewam mlekiem, też smaczne....


*** POZDRAWIAM ***

Moderator dz. Bezpieczeństo w sieci
"Fortuna Favet Fortibus"
GG 337995

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
belriso domowe? nie wiem ale można kupić w torebce 4 porcje (chyba winiary) zalewasz mlekiem czekasz do ostygnięcia i masz belriso
możesz też jeśc ryż z jogurtem też dobre

Przemeczek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tuńczyk w oleju

Następny temat

Woda, ale jaka

WHEY premium