SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pustka w głowie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1970

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam mam problem.Mianowicie chodzi o to że gdy odczuwam stres/strach mam całkowitą pustkę w głowie,niewiem jak się zachować,co powiedzieć np.gdy jakiś pijany gość stoi obok mnie i załóżmy zaczyna nieświadomie się o mnie podpierać niewiem co zrobić czy olać to czy się odsunąć czy mu coś powiedzieć.Poprostu niewiem jak zareagować.Proszę o pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 61 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2219
Jesli chodzi o pijanego człeka, to zasadniczo olej go, odsuń się i już. Próba rozmowy raczej okaże się... próbą. O ma sówj świat i juz. Gorzej, jak, całkiem świdomie, zacznie się o Ciebie opierać nie-pijany. Tu kwestia stresu/strachu jest kluczowa. Wiedz, i historia zna takie przypadki, że możesz być świetny w sztukach walki (np. I dan karate), a jak przyjdzie do konfrontacji niesportowej, ew. sytuacja w taką może sie rozwinąć i wtedy okazuj się, że strach Cię paraliżuje i zwyczajnie dostajesz w japę. Przyznam Ci szczerze, że miałem jakiś czas temu (kilka lat wstecz, jakzaczynałem studia - nowe, duże i przede wszystkim obce i niebezpieczne miasto) podobny problem. I ok dobrych 6 lat codziennie dokładam cegiełkę, aby go rozwiązać. A ostatnio nawet miałem szansę weryfikacji tych działań i przyznam, że sam się nie spodziewałem po sobie takiej reakcji w stresie. Wzmógł on we mnie pewne odruchy które ćwiczone systematycznie, stają się właśnie w takich chwilach, bezwarunkowe. Pewnie się domyślasz, że receptą na mój problem okazały się sztuki walki? tylko co konkretnie? Otóż, nie do końca sztuka walki, a system - krav maga. I polecam również Tobie. Poza treningiem umijętności fizycznych, pracuje się nad głową, bo to ona odpowiada za reakcję. Na treningu możesz techniki wykonywać śwoetnie, a na ulicy "komputer" Ci się zawiesi i lipa. Oczywiście szkoła KM szkole nie równa. NIe chce róbić tu reklamy, ale jesli Cię interesuje moja opinia na temat szkół KM w polsce (miłem do czynienia z 4) to pisz na prv. Pozdrawiam.

______________________________
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie, nie chodzi tu o szczególną stresową sytuację. Chodzi o ogół. Boisz się nie konfrontacji, ale STRACHU przed konfrontacją. Sama walka nie jest już taka straszna, uwierz mi. Kiedy dostaniesz cios, najdzie cię ochota, żeby oddać przeciwnikowi MOCNIEJ I JEST TO NATURA CZŁOWIEKA, nie jest ważne, czy jesteś tak zwaną pi*dą, lamusem, czy twardzielem. Natomiast jeśli chodzi o sytuację stresową (czyli przed walką) to powtarzaj sobie, żeby się opanować. Kiedy przyjmiesz do wiadomości, że sytuacja naprawdę się dzieje, przestaniesz się bać, twoja ocena sytuacji zmieni się diametralnie.

Zmieniony przez - NobbyNobbs w dniu 2012-10-28 12:33:56

Zmieniony przez - NobbyNobbs w dniu 2012-10-28 12:35:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1358 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22408
Jak dostanie cios może nie zdążyć najść go ochota żeby oddać.Bo albo pójdzie od razu spać albo wyłapie jeszcze coś.Jak koleś nic nie trenował i boi się nap*****lać niech lepiej unika takich sytuacji.Jak chce się komuś zaj**ać to trzeba to najpierw potrafić.Chyba że już nie ma się wyjścia.
A tak właściwie to ludzie reagują atakiem bądź ucieczką w sytuacji stresowej,zagrożenia.W jego przypadku rozsądna jest ucieczka jeśli ma okazję,i pewnie tak by zareagował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
autorze a co Ci da ze napiszemy Ci tu mniej lub bardziej kozackie odzywki do podpitego typka jak gdy dojdzie do takiej sytuacji ponownie znów prawdopodobnie zapomnisz języka w gębie?
Nic Ci nie da też jak napiszemy zrób to i tamto,bo po prostu zestresujesz się i znów wyjdzie jak zawsze.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
6 kroków w bok chowasz się za kiosk wyciągasz telefon kręcisz 112 i mówisz że pijak się obnaża. 10 minut i ma techniczny nokaut .
Za tą wybitnie inteligentną odpowiedż oczekuje SOGA

Zmieniony przez - Miśiek1981 w dniu 2012-12-31 05:41:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
tylko wariat się nie boi :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Możesz spróbować zacząć trenować jakieś SW aby wyrobić w sobie pewność siebie, nie aby wiedzieć czy możesz gościa zmiażdżyć na ulicy ale żeby wiedzieć jak zareagować w stresowej sytuacji.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Formuły w kickboxingu

Następny temat

Lód w sprayu

WHEY premium