SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

proszę o ocenę diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3043

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 793
Witam, czytam forum od kilku miesięcy i postanowiłem się zalogować i prosić o ocenę/poprawę diety.
1 posilek białko wpc -125kcal
2 3 bułki ser żółty, szynka pomidor -550
3 zupa=mrożonki warzywne + mieso drobiowe lub wieprzowe -400
4 tunczyk albo 3 jaja gotowane albo ser chudy biały 150-250
5 -białko wpc -125kcal
czyli plus minus 1400kcal. Moje zapotrzebowanie około 2200kcal
W dni treningowe (siłownia) zamiast zupy, przed siłownią, mieso z ryżem, po siłowni, jajecznica albo 3 bulki z kubusiem, więc wychodzi trochę więcej kalorii. Proporcje b/w/t okolo 50/40/10. Posiłki rozłożone mniej więcej co 2-3 godziny. Niedługo dołożę bieganie a później zamiast tego HIIT, więc coś się jeszcze może zmieni w diecie-muszę poczytać. Do zrzucenia conajmniej 8kg (duży brzuch + chyba lipo) Proszę o jakieś wskazówki/sugestie a Pana Koniu151 o jakąś kąśliwą uwagę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 793
A gdyby było tak:
1 -bułki razowe ze słonecznikiem i innym zielem, z serem szynką, pomidorem, (nie bardzo wyrobie się czasowo codziennie rano z jajecznicą)
2- to samo co 1 ( poza domem odpadaja jakiekolwiek ryże, mięsa itp)
3- tu zostaje ta zupa + mięso 100-150 gram
4- gotowane albo jajecznica, tuńczyk albo zamiennik
5- ser biały chudy
+ewentualnie jakiś jogurt/kefir/maślanka gdzieś w środek (jeszcze nie doczytałem co najlepsze)
w dni treningowe zamiast zupy: przed i po siłowni ryz z miesem + biało wpc. Dobiorę tyle żeby jednak podnieść tą kaloryczność, chodzi mi tylko o to czy ideowo takie składniki mogą być.

(Co za orzechy i ile tego, włoskie mogą być, ale te bez skorupek w folii, bo niektóre partie troche czuć ulepszaczami)

Zmieniony przez - snag w dniu 2008-01-26 20:28:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 793
Chciałem jeszcze się upewnić czy te obcięte 800kcal, to nie za dużo, chociaż, stosuję tą dietę już 2 tygodnie i nigdy nie jestem przy niej głodny ( w doraźnej potrzebie dorzucam jeszcze maślankę po południu- nie wiem czy słusznie). A i wszelkie oliwy z oliwek i inne fanaberie narazie odpadają, nie pracuję więc mnie nie stać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
Zaczynamy:

1 posilek białko wpc -125kcal
Chyba żartujesz. Posiłek ma być zrównowazony. Białko nie zastępuje posiłku.
Tu powinno byc trochę węglowodanów!
2 3 bułki ser żółty, szynka pomidor -550
Pieczywo białe - out
Ser żółty - z regularnej diety out (od czasu do czasu mozna)
szynka - out (no, tu mozna podyskutowac szerzej)

zupa=mrożonki warzywne + mieso drobiowe lub wieprzowe -400
Wieprzowina chyba sie do diety nie nadaje. Zupa + kurczak - ok

Obcinanie 800 kcal to błąd. Spalisz sobie mięśnie i kiepsko na tym wyjdziesz.
Poczytaj posty podwieszone. Wylicz zapotrzebowanie kaloryczne, konkretną dietę, wrzuć tu na forum i daj do oceny.
Specjalistą zdecydowanie nie jestem. Ale posty podwieszone kiedyś przeczytałem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 793
Co do białka to właśnie dlatego je ostatnio dorzuciłem, bo wyczytałem że niby chroni te mięśnie, i żeby je pić na pusty żołądek. Bułki oczywiście razowe. Wyczytałem też że radzi się od czasu do czasu zamieniać drobiowe na wieprzowe więc zamieniam. A ser szynka myślałem że ok bo ma dużo białka, no to może nutelle A i nie mam możliwości rozbicia tego na więcej posiłków, chyba żeby jakiś owoc w międzyczasie dla zmniejszenia tych -800kcal. Dzięki za pomoc i proszę o jeszcze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 6529 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39912
bravo venomik wiepszowe sie nie nadaje dodiety ? niby czemu
tu pewnie polowa wpiepsza

Początkujący Kucharz :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 656
Witam, czytam forum od kilku miesięcy
jakbys czytał od kilku miesiecy to chyba bys miał wieksze pojecia na temat odżywiania i diety !!
Chciałem jeszcze się upewnić czy te obcięte 800kcal,
znowu braki w wiedzy na poczatku nieradze obcinac!! a 800 to juz katastrofa by była
moja rada czytaj posty podwieszone i czytaj bo jak na kilka miesiecy to twoja wiedza jest strasznie uboga :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
TyToNieJA:
przepiez pisalem, ze sie na tym zbytnio nie znam i ze to jest 'chyba' :)
Posty podwieszone i tak musi chłopak przeczytać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 793
A więc, napisałem że czytam od kilku miesięcy,bo dopiero sie zalogowalem i zaraz pojawia się hasła, o przyszedł nowy przeczytał jeden artykuł i już zaśmieca forum postami, chociaż przyznaję że w większości czytam o treningach. Dietą dopiero zacząłem się interesować, a że każdy pisze ułóż swoją zobaczymy, poprawimy więc ułożyłem. Ale nie o tym chciałem.
Zapotrzebowanie
1. mnozymy wage x 24 godziny = podstawe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x wspolczynnik aktywnosci = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne
ok BMR =83x24=1992 i tu zaczynają się schody:
Srednio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Cwiczenia 3 razy/tydzien + praca siedząca)
Nisko Aktywny = 1 (brak cwiczen + praca siedzaca)
Staram się chodzić na siłownie 3 razy w tygodniu, często udaje się tylko 2. To samo z tymi szybkimi spacerami, mam czas jest 4 razy po1,5h , nie mam czasu jest tylko 1 godzina w tygodniu, resztę czasu spędzam przy stoliku.
Więc zapotrzebowanie miedzy 1992x1=1992 a 1992x1,1=2191. Jak widać to obcięte 800kcal nie jest więc tak do końca prawdą.
Z różnej długości i czestości treningów nawet nie pokusiłem się o obliczenia z TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT bo to nie ma sensu.
Dieta jest taka a nie inna, dlatego że wcześniej jadłem praktycznie to samo. Wyrzuciłem, majonez, parówki, słodycze, fast foody i zostało to co widać. Jak pisałem, nigdy nie chodzę głodny, na siłowni też nie mam żadnych spadków siły ani wytrzymałości.
Zaraz pewnie ktoś napisze, jak masz tak ćwiczyć to daj sobie spokój. Ale nie rzucę wszystkiego żeby schudnąć 5 kilo.
Więc co w koncu wyrzucić to poranne białko czy nie. A ser żółty z szynką (przeważnie polędwice drobiowe),bo widzę każdy ładuje w dietę a tu nagle wyrzucić. Już w odpowiedziach dla mnie, każdy chce dobrze, a pojawiają się różne opinie więc widzicie że samo czytanie miliona stron tekstu nie zawsze wszystko wyjaśni. Czasem trzeba popytać.
Dodam jeszcze że to nie jest początek odchudzania po jakimś okresie wielkiego obzarstwa. 3 lata temu ważyłem 104kg, więc przez ten czas schudłem 20kg. Jadłem byle co, tylko mniej i zacząłem się więcej ruszać. Teraz doszła siłownia (jakieś 6 miesięcy z wakacyjną przerwą) i chciałem zacząć mądrzej jeść. Nie mam celu "boskie ciało za 6 miesięcy, za wszelką cenę", chcę tylko zdrowiej żyć.

Zmieniony przez - snag w dniu 2008-01-24 15:43:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 656
skoro chcesz zdrowiej zyć i podejsc poważnie do tematu to musisz tak wypełnic ankiete przede wszystkim a i zeby w tej ankiecie niebyło punktow typu nie wiem nie umiem obliczyć!! jak czegos nieumiesz policzyc wyszukiwarka odrazu najlepiej zdjęcie aczkolwiek jak podasz wymiary bedzie ok a i z planowaniem diety to odrazu ułuz jakąś probną na 7 dni bo jak ułozysz na 1 to co bedziesz to jadł codziennie to samo?? znudzi ci sie po tygodniu :) jak cos to napisz na gg to ci wysle pewna diete ktora układałem własnie na 2100-2200kcal dla znajomego a i jak bedziesz wypełniał ankiete to wylicz tez węgle białka i tłuszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 19103 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 120397
Jeszcze duuuuuuuzo poczytaj

HIGH LIFE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dieta kosmiczna...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

skrytykuj moja DIETE

Następny temat

MASA-CZY TO MA TAK BYC?

WHEY premium