SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

problem z wbiciem biodra

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2710

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 154 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1730
kurca mam ostatnio problem z wbiciem biodra przy kopnieciu dolio chagi nie umiem wbic dobrze biodra i kopie jak kaleka.Moge wykonywac jakies cwiczenia w domu na rozbicie bioder?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23
Masz to samo co ja mialem nie moglem kopać nawet na głowe. Byłem u lekarza i powiedzial zeby robil takie rozciąganie:

siadasz w płotkarskim tylko nie takim zeby byl kąt 90 stopni miedzy nogami tylko taki mały płotkarski robisz. Zeby obydwa pośladki dotykały ziemi. i tak po 15 min dziennie. Potem powiększasz kąt miedzy nogami. Wymachy i kopniecia ogranicz na treningu do pasa tylko i to powoli zeby nie szarpac.

To powinno pomoc mi pomaga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Przede wszystkim nie od razu rzucaj się na wysokie kopnięcia.
Pracuj dalej nad techniką.
Rozciągaj się. tutaj też ważna jest technika.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Po pierwsze przy kopnięciu musisz przekręcić stope podporową tak żeby pięta była ustawiona w kierunku celu.

Po drugie czy stosujesz rozciąganie dynamiczne: wymachy w przód, w bok i do tyłu przed kopaniem w odpowiednich seryjkach?

Zazwyczaj problem z kopaniem mają osoby które nie rozciągają się dynamicznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 154 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1730
no rozciągamy sie zawsze dynamicznie przed kopnieciami wszyscy dają rade wbijac a ja nie.cos mam z biodrami jakies cwiczonka ktos mi zaproponuje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Niech Ci trener pokaże. I trzymaj się schematu że najpierw porządna rozgrzewka, rozciąganie dynamiczne, kopanie, rozciąganie izometryczne i ewentualnie rozciąganie w stanie rozluźnienia. Dokładnie wykonuj ćwiczenia a nie na odwal się. Rozciąganie dynamiczne możesz wykonywać codziennie a rozciąganie izometryczne co drugi dzień. Polecam książkę "Stretching trening gibkości" Thomas Kurz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 333 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3426
Posłuchaj jak wwwaldek Ci radzi (kopiąc przekręcaj stopę podporową, nawet aż przesadnie - potem zawsze możesz skrócić).

Jeżeli sprawia Ci to kłopot - pokop najpiew bez prostowania nogi w kolanie - czyli samym kolanem, nie za wysoko (poziom pasa), zwracając uwagę, by kolano przechodziło za cel (a nawet z początku - by szło aż do wykonanie całym ciałem pełnego obrotu), by noga kopiąca szła w płaszczyźnie poziomej (przynajmniej) w momencie wykonywania samego kopnięcia (biodro, kolano, stopa).
Jak wspomniałem - na samym początku popróbuj, by kopiąc aż się obrócić, przekręcić na stopie aż tyłem do celu (pęd nogi by cię obrócił) zwracając uwagę na nogę kopiącą by była w poziomie. Stopa podporowa - wykonuje obrót ok 180 stopni aż (a nawet więcej, gdy ćwiczysz z "przesadnym" obrotem). By to sobie ułatwić - ugnij nogę podporową (ułatwia to "przekładanie biodra" w momencie kopania, oraz nie powoduje tak dużych obciążeń w stawie kolanowym, jak kopanie z wyprostowanym).
Potem dodaj wyprost nogi w kolanie. I powinno zadziałać.

"Żeby być mistrzem trzeba wierzyć w siebie,
kiedy nikt inny nie chce." "Sugar" Ray Robinson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 333 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3426
A co do ćwiczenia - spróbuj: wymach w przód, gdy noga idzie w górę (od pewnego poziomu) - stopa podporowa przekręca się tyłem i w efekcie stajesz bokiem (trochę chociaż) do kierunku kopnięcia i ściągnięcie nogi w dół następuje już jak przy wymachu bokiem. Najpierw popróbuj nisko, by zgrać obrót na stopie, potem można ciągnąć już w górę.
Ćwiczysz - "biodro" (przekładanie), obrót na stopie, i zgranie tego w czasie.

Napisz, czy próbowałeś i jak ci to wyszło tylko na podstawie opisu.

"Żeby być mistrzem trzeba wierzyć w siebie,
kiedy nikt inny nie chce." "Sugar" Ray Robinson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 63
Peter bardzo dobrze radzi!Napomkne tylko bys zawsze przekrecal noge podporowa inaczej z czasem siadzie Ci staw kolanowy i bedziesz mogl zapomniec o jakim kolwiek kopaniu.Zawsze trzymaj sie zasady "POWOLI<DOKLADNIE ALE DO PRZODU" Powodzenia

„Wszystkie egoistyczne żądze powinny być spalone w łagodnych płomieniach ciężkiego treningu.”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
a czy wiesz, ze to było rok temu? od tamtej pory autor topicu pewnie juz kopie po lampach jak chce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 63
No teraz juz wiem. Jwstem nowym forumowiczem i mialem nieodparta chec wypowiedzenia sie. Sorki

„Wszystkie egoistyczne żądze powinny być spalone w łagodnych płomieniach ciężkiego treningu.”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
ech, luz. nie musisz przepraszać, to nie mój dział i w zasadzie wisi mi co sie tu dzieje. ale czasem po prostu warto popatrzec na daty i na to, czy w temacie juz wszystko nie zostało powiedziane.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

krav maga 1-2 maj łódz

Następny temat

Video + komentarze

WHEY premium