Witam , a wiec mam 17 lat 191 cm wzrostu i 80 kg ...
Czy waga jest dobra jak na moj wzrost ?
Gram w koszykówke treningi mam 4x w tygodniu i od dzis (4.10.10) zaczynam pracowac na silowni 3x w tygodniu co byscie mi poradzili ? jakas zdrowa dieta?
Pon - Siłownia
Wt - Trening 1.5 h
Śr - Trening 1.5h
Cz. - Trening 1.5 h
Pt - Siłownia + trening 1.5h
Sob - Siłownia (lekka - rozciaganie , bieznia)
Nd - Wolne
Edit : Nie chce przytyc a zrobic sobie rzezbe
Zmieniony przez - Bart793 w dniu 2010-10-04 22:51:44
Czy waga jest dobra jak na moj wzrost ?
Gram w koszykówke treningi mam 4x w tygodniu i od dzis (4.10.10) zaczynam pracowac na silowni 3x w tygodniu co byscie mi poradzili ? jakas zdrowa dieta?
Pon - Siłownia
Wt - Trening 1.5 h
Śr - Trening 1.5h
Cz. - Trening 1.5 h
Pt - Siłownia + trening 1.5h
Sob - Siłownia (lekka - rozciaganie , bieznia)
Nd - Wolne
Edit : Nie chce przytyc a zrobic sobie rzezbe
Zmieniony przez - Bart793 w dniu 2010-10-04 22:51:44
Krzysztof Piekarz
Jako koszykarz nie musisz mieć generalnie większej wagi, jako model fitness przydało by się kilka kilogramów masy beztłuszczowej w górę. Ale oczywiście można próbować też łączyć te dwie rzeczy. W jednym i drugim przypadku musisz zwrócić uwagę na pewno na odpowiednią energetyczność diety. Mierzysz dość sporo, jesteś w fazie intensywnego wzrostu biologicznego i do tego chciałbyś nabrać kilka "czystych" kilogramów. To oczywiście wymaga odpowiednich kalorii, które ciężko będzie dostarczyć nie jedząc 5 posiłków dziennie. Aby notować efekt w postaci jakości sylwetki musisz z pewnością zwrócić uwagę na regularność jedzenia by nie wprowadzać chaosu. Proponuje zrezygnować z cukru, słodyczy, napojów słodzonych, dojadania fastfood-ami, itp. Bardzo ważna jest jakość posiłków. Staraj się w każdym z nich dostarczyć cenne węglowodany (ciemne pieczywo, płatki zbożowe, kasza, ciemny ryż, itp), pełnowartościowe białko (