SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Mandat

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6637

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 1915 Wiek 54 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11783
w urzędach nie pracują idioci...
Idioci może i nie (chociaż znam i takie przypadki), ale leniwi na pewno. Urzędnicy są zawaleni pracą i wolą robotę która idzie, a sprawy niewyjaśnione i trudne odkładają na bok. A jak wpłynie część gotówki za mandat to już sprawa dla nich zaczyna się komplikować i wolą odłożyć ją aż będą zawaleni mniejszą ilością roboty co może nie nastąpić nigdy. To jest tak jak z firmami ubezpieczeniowymi i regresami. Jak kiedyś pracownikom płacili za odzyskanie regresów premie to regresy szły. Jak przestali za regresy płacić premie to regresy leżą i czekają na właśnie taką "wolną chwilę" co raczej nie następuje. Zresztą bym tego nie pisał jakbym sam tego nie przetestował, bo to co mówią prawnicy to też należy słuchać jednym uchem.


Zmieniony przez - drRzezio w dniu 2010-07-10 17:52:28
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18
Oto fakty, bo znam się na temacie;)
Termin płatności mandatu karnego kredytowanego to 7 dni od jego uprawomocnienia, w tym przypadku przyjęcia i podpisania. Po tym czasie wierzyciel może skierować tytuł egzekucyjny do Naczelnika Urzędu Skarbowego (no chyba, że mandat za przemyt, wtedy z koksem jedzie Dyrektor Izby Celnej), a ten może zastosować środki egzekucyjne, bez wysłania jakiegokolwiek upomnienia. I tak, z co popularniejszych środków może: zająć nadpłatę w podatku, zająć wynagrodzenie za pracę, zająć wierzytelność z tyt. umowy zlecenia (zajmuje 100%, bez żadnej ochrony), zająć rachunek bankowy, wysłać poborcę skarbowego, który wymusi zapłatę, albo zajumie coś z chaty, choć to raczej straszak przy małych kwotach - zajęty przedmiot trafia na licytację, a to papierologia itp., no chyba że połasi się na komórkę.
Od mandatów NIE MA odsetek, to jedna z tych należności, do których nie stosuje się przepisów działu III Ordynacji podatkowej. Za to NUS dotyczy koszty egzekucyjne, które będą oscylować wokół 5-6% kasy, jaką wisimy.
Termin do dochodzenia należności z tyt. mandatów karnych kredytowanych tzw. zwykłych i tych z wystawionych w ramach postępowania karno-skarbowego to 3 lata od dnia uprawomocnienia się mandatu.
Dziękuje za uwagę;)

Zmieniony przez - Micronus w dniu 2010-07-21 19:47:03
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Emanuel Stewart o ciężkiej nr 2

Następny temat

Wracam do boksu i mam problem

electro
Polecane artykuły