SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Hiperlordoza lędźwiowa i inne problemy z kręgosłupem

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 32647

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 112308
Rozciągasz się w ogóle?
Zdjęcie trochę IMO średnie, ale może wprawniejsze oko czegoś się dopatrzy.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11018
przecież napisałem w poście wcześniej że przez mostki mnie pobolewa, a chce pogłębić mostek.

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 112308
Inaczej - czy rozciągasz część lędźwiową kręgosłupa, aby "zrównoważyć" te Twoje mostki? Jeśli nie, to zacznij.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11018
a jakieś przykładowe ćwiczenia? Bo nie mam pojęcia jak tą część rozciągać.

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 112308
Chociażby koci grzbiet czy przyciąganie ugiętych nóg do klatki piersiowej w leżeniu na plecach.

Inne ćwiczenie - dość IMO relaksujące - stajesz luźno w rozkroku z założonymi rękoma i w tej pozycji luźno pochylasz się do przodu, do całkowitego luźnego zgięcia. Możesz bardzo delikatnie rozkołysać się na boki. Rozciągasz w ten sposób kręgosłup i rozluźniasz mięśnie.

Tu masz jeszcze kilka








Zmieniony przez - Grasik w dniu 2009-08-19 21:01:58

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11018
dziękuje, sprawdzę :)
Tak w nawiasie robię abs2 od 4 miesięcy co 2gi dzien i jestem na 8mym poziomie.

Zmieniony przez - L3m0n w dniu 2009-08-20 12:30:26

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 76 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4336


Witam. Widzę, że temat był od dawna nie odswieżany. Mam pytanie. Mam odstający tyłek i lekko brzuch, nie wiem czy to może być hiperlordoza. Jak coś to prosiłbym o odp. wrzucam foto. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 112 Napisanych postów 16876 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 70061
martino246
nie wyglada mi to na hiperlordoze

jak juz to jestes poprostu podlany fatem
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6433
Czy ćwiczenia na ławeczce rzymskiej po sesji treningowej i rozciąganie dolnego odcinka grzbietu i mięśni udowych,pośladkowych pomoże mi w skorygowaniu nadmiernej lordozy?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 112308
Może pomóc, jednak najlepszym wyjściem będzie poradzenie się specjalisty, przynajmniej ten jeden raz, aby ocenić stopień zaawansowania i odpowiednio pokierować leczeniem.

28:06:42:12
That is when the world will end.

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta-Suple-Trening-Czy dobrze zrobilem ?

Następny temat

zapotrzebowanie i dieta - do oceny

Shoty
Polecane artykuły