Marcin Urbaś został zwycięzcą biegu na 200 m w 8. halowym międzynarodowym mityngu w Chemnitz. Sprinter AZS AWF Kraków uzyskał wynik 21,11. Zbigniew Graczyk (AZS AWF Gorzów) z czasem 3.42,36 zajął trzecie miejsce w biegu na 1500 m.
Triumfował Czech Michal Sneberger - 3.40,93 przed Niemcem Frankiem Haschke - 3.41,72.
Najlepszy wynik mityngu uzyskała Niemka Annika Becker, która skoczyła o tyczce 4,67. Trzykrotna próba pokonania poprzeczki na wysokości 4,77 m i tym samym pobicia rekordu świata nie powiodła się.
Brytyjski sprinter Jason Gardener uzyskał w eliminacyjnej serii biegu na 60 m najlepszy w tym roku czas na świecie 6,51. W finale zwyciężył Erik Nkansah z Ghany z rezultatem 6,61.
W eliminacjach odpadli Marcin Nowak (AZS AWF Kraków) i Ryszard Pilarczyk (Olimpia Poznań). Nowak zajął czwarte miejsce w drugiej serii z wynikiem 6,80, a Pilarczyk piąte w trzeciej z czasem 6,90.
Wyniki - mężczyźni:
60 m - eliminacje (do finału awansowało 6 zawodników z najlepszymi czasami):
seria 1
1. Brian Lewis (USA) 6,60
2. Giennadin Czernowol (Kazachstan) 6,70
seria 2
1. Jason Gardener (W.Brytania) 6,51 ...
4. Marcin Nowak (AZS AWF Kraków) 6,80
seria 3
1. Asafa Powell (Jamajka) 6,60
2. Eric Nkansah (Ghana) 6,63
3. Roger Moke (Kongo) 6,67 ...
5. Ryszard Pilarczyk (Olimpia Poznań) 6,90
60 m - finał
1. Eric Nkansah (Ghana) 6,61
2. Roger Moke (Kongo) 6,63
2. Asafa Powell (Jamajka) 6,63
200 m
1. Marcin Urbaś (AZS AWF Kraków) 21,11
2. Marc Blume (Niemcy) 21,24
3. Ronny Ostwald (Niemcy) 21,30
400 m
1. Paul McKee (Irlandia) 46,85
800 m
1. Wilfried Bungei (Kenia) 1.45,49
2. Rene Herms (Niemcy) 1.46,13
3. Dimitrij Bogdanow (Rosja) 1.46,27
4. Joseph Mutua (Kenia) 1.46,32
5. Nils Schumann (Niemcy) 1.46,53
1500 m
1. Michal Sneberger (Czechy) 3.40,93
2. Franek Haschke (Niemcy) 3.41,72
3. Zbigniew Graczyk (AZS AWF Gorzów) 3.42,36
tyczka
1. Tim Lobinger (Niemcy) 5,81
2. Adam Ptacek (Czechy) 5,81
3. Bjoern Otto (Niemcy) 5,60
w dal
1. Dwight Phillips (USA) 8,21
2. James Beckford (Jamajka) 7,93
3. Yonues Mudrik (Maroko) 7,90
kobiety
60 m
1. Karin Mayr (Austria) 7,17
2. Anżeła Krawczenko (Ukraina) 7,20
3. Gabi Rockmeier (Niemcy) 7,20
200 m
1. Gabi Rockmeier (Niemcy) 23,03
2. Birgit Rockmeier (Niemcy) 23,53
3. Grit Breuer (Niemcy) 23,69
400 m
1. Sandie Richards (Jamajka) 52,70
2. Claudia Hoffmann (Niemcy) 53,05
1000 m
1. Letitia Vriesde (Surinam) 2.42,75
2. Lisbeth Pedersen (Norwegia) 2.43,62
3. Anja Knippel (Niemcy) 2.44,23
60 m ppł
1. Linda Ferga-Khodadin (Francja) 8,00
2. Patricia Girard (Francja) 8,04
tyczka
1. Annika Becker (Niemcy) 4,67
2. Yvonne Buschbaum (Niemcy) 4,50
3. Pavla Hamackova (Czechy) 4,50
(PAP)
..And JUSTICE for ALL..
Certyfikowany dietetyk i trener personalny
Najlepsze odżywki i suplementy -> http://sklep.sfd.pl