Po siłowni, o siłowni

Ilość wyświetleń tematu: 54094

...
Szacuny 1 Napisanych postów 8354 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59852
Amerykanin Tom Pappas wynikiem 8750 punktów zdobył złoty medal w dziesięcioboju lekkoatletycznych mistrzostw świata w Paryżu.

Srebro wywalczył Czech Roman Sebrle - 8634, a brąz Kazach Dmitrij Karpow - 8374 punkty.

Wyniki dziesięcioboju:

1. Tom Pappas (USA) 8750 punktów
(100 m - 10,80, w dal - 7,62, kula - 16,11, wzwyż - 2,09, 400 m - 47,58, 110 m ppł - 13,99, dysk - 46,94, tyczka - 5,10, oszczep - 65,90, 1500 m - 4.44,31)

...
Ana Guevara jest pierwszą Meksykanką, która zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata. W Paryżu zwyciężyła w finale biegu na 400 m wynikiem 48,89. To jej rekord życiowy i najlepszy rezultat w tym sezonie na świecie.

Guevara została ósmą kobietą w historii, która przebiegła ten dystans poniżej 49 sekund. Warto przypomnieć, że Meksykanka nie przegrała żadnego biegu na 400 m od MŚ w Edmonton, w 2001 r.

Srebro zdobyła Jamajka Lorraine Fenton (49,93), a brąz obrończyni tytułu Senegalka Amy Mbacke Thiam (49,95). W Edmonton te same zawodniczki stanęły na podium, tylko kolejność była inna: Thiam, Fenton, Guevara

كل واحد حيا
mAt3uSz

Pozdrawiam
Mateusz

...
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Interesująca oferta dla Korzeniowskiego

Rada miasta Saint Denis uhonorowała Korzeniowskiego swym najwyższym wyróżnieniem - złotym medalem, a mer Patrick Braouezec złożył mu interesującą propozycję – informuje „Dziennik Polski”.

Chcielibyśmy, aby Robert był ojcem chrzestnym odradzającego się w Saint Denis klubu lekkoatletycznego, aby pomógł nam w sprawach szkoleniowych i przy organizacji imprez - powiedział Braouezec.

Odpowiadając na propozycję mera Saint Denis, Robert Korzeniowski powiedział: - Podobnych ofert otrzymałem kilkanaście, nawet z Australii, ale Francja jest bardzo bliska memu sercu, więc przyjąłem propozycję władz Saint Denis i postaram się im pomóc. Jestem już nawet po pierwszych, konkretnych ustaleniach.

Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Felix Sanchez zdobył trzeci złoty medal MŚ w biegu na 400 m ppł., tym samym wygrywając na tym dystansie po raz 31. z rzędu (od 2 lipca 2001 roku) – informuje „Dziennik Polski”.

Na Dominikanie Sanchez jest popularniejszy od występujących w zawodowych drużynach USA graczy baseballa. On sam podczas prezentacji przed mityngiem Golden League i MŚ w Paryżu podkreślał swe zainteresowanie piłką nożną, wystąpił nawet w koszulce klubu Paris St Germain. Stwierdził ponadto, że jego ulubionymi piłkarzami są Zidane i "ten Brazylijczyk z wystającymi zębami". - Ronaldo - podpowiedzieli reporterzy. - Właśnie, zapomniałem jego nazwiska - stwierdził z rozbrajającą szczerością urodzony na Manhattanie reprezentant Dominikany.

...
gokuson TEAM SFD Administrator
Po dziesięciu dniach, od zdobycia w Paryżu złotego medalu lekkoatletycznych mistrzostw świata w chodzie na 50 km, Robert Korzeniowski zwyciężył w ligowych zawodach w Warszawie

____________________________
... And Justice For All ...
Moderator działu "Aktualności"

Certyfikowany dietetyk i trener personalny

...
Samochód główną nagrodą Poznań Maraton :>
Prawie tysiąc osób zgłosiło się dotychczas do udziału w poznańskim biegu maratońskim, który odbędzie się 5 października. Jeśli zwycięzca pokona dystans 42 km 195 m w czasie poniżej 2 godzin i 15 minut, otrzyma dodatkową nagrodę - samochód.

...
34-letni Kenijczyk Paul Tergat uzyskał najlepszy wynik na świecie w maratonie. W niedzielę w Berlinie przebiegł trasę 42 km 195 m w czasie dwóch godzin czterech minut i 55 sekund (czas nieoficjalny).

Poprzedni najlepszy rezultat należał do Amerykanina (urodzonego w Maroku) Khalida Khannouchiego - 2:05.38. Czas ten osiągnął 14 kwietnia 2002 r w maratonie w Londynie.

كل واحد حيا
mAt3uSz

Pozdrawiam
Mateusz

...
Czterokrotny wicemistrz olimpijski w biegach na 100 i 200 m (1992 i 1996) i mistrz świata na 200 m z 1993 roku, 36-letni Frank Fredericks zdecydował się zakończyć karierę.

Reprezentant Namibii oznajmił o tym podczas afrykańskich igrzysk w stolicy Nigerii, Abuji, gdzie zdobył srebrny medal na 200 m (20,43), przegrywając nieznacznie ze sprinterem gospodarzy - Uchenną Emedolu (20,42).

"Był to mój ostatni występ w międzynarodowej imprezie. Jestem szczęśliwy, że mogę przekazać pałeczkę nowej generacji afrykańskich sprinterów. Mam nadzieję, że będą godnie reprezentowali nasz kontynent" - powiedział Fredericks, który został przez rodaków uhonorowany w sposób wyjątkowy: jedna z ulic stolicy Namibii nosi jego imię.

...
Trzynastoosobowa sztafeta maratończyków, która w czwartek wyruszyła z Rudy Śląskiej, w środę rano dotarła do Watykanu. Biegacze pokonali 1,5 tys. km. Celem biegu jest uczczenie 25. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II.

Noc z wtorku na środę była jedyną, podczas której uczestnicy sztafety nie odpoczywali. W Watykanie spotkali się na porannej kawie z ambasadorem RP przy Stolicy Apostolskiej, Hanną Suchocką.

Wszyscy biegacze czują się dobrze. Nie było żadnych kontuzji ani innych dolegliwości zdrowotnych. Czwartek będzie jedynym dniem zupełnie wolnym, natomiast w piątek maratończycy pokonają ostatni, liczący około 130 km etap trasy z Watykanu na Monte Cassino.

Najmłodszy biegacz ma 27, a najstarszy 53 lata. Pomysłodawcą sztafety jest 44-letni August Jakubik, ultramaratończyk z Rudy Śląskiej.

...
MŚ w biegu 24-godzinnym: Rekord Polski Gulbierza

Podczas mistrzostw świata i Europy w biegu 24-godzinnym, które odbyły się w holenderskiej miejscowości Uden na ulicznej pętli o długości 2501 m, Marek Gulbierz (Kowale Oleckie) wynikiem 234 km 230 m ustanowił rekord Polski.

Poprzedni był gorszy o 9 km 999 m i należał do Zbigniewa Bogdanowicza ze Szczecina.

Gulbierz uplasował się na 15 pozycji w mistrzostwach świata i na 12 w mistrzostwach Europy. Zwyciężył Belg Paul Beckers, który przebiegł 270 km 87 m. W gronie kobiet najdłuższy dystans - 237 km 52 m pokonała Rosjanka Irina Reutowicz.

Wymieniana wśród faworytek Barbara Szlachetka (AZS AWF Wrocław) przyjechała do Holandii przeziębiona, a - jak powiedziała - na domiar złego cierpiała na zapalenie okostnej.

"Gdybym się wycofała, Polska nie byłaby ujęta w klasyfikacji drużynowej. Przeczłapałam więc tylko 80 km 460 m".