...
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
...
http://www.bujinkan.com/contact.htm
Pojedź tam i sam się przekonaj na własnej skórze.
Czyja powiedziałem, że ninja to wegetarjanie. Prawdę mówiąc nie wiem co to jest wegetarjanin. Czy zjadając rybę nie jesteś wegetarjaninem? Tego nie wiem. Ja jem ryby i mięso też czasami jadam, ale jak mam wybór to go nie jadam. Ninja czasami je wszystko, ale specyficzna dieta wiąże się także z budową ciała. W Japonii mają inną dietę niż w Polsce, dlatego ich nogi na ogół są krótsze od naszych, ale za to tłów mają bardziej wydłużony. Inne proporcje, a to jaką diete masz tak i twoje ciało będzie zbudowane.
Faktycznie natura jest przewidująca i miej przewidująca. Jak jaskółki nisko latają to zapowiada się deszcz, ale trudniej jest przewidzieć o której porze i dokładnie w którym miejscu ktoś kogoś zaatakuje. Ludzie raczej obawiają się napadów w nocy i w miejscach gdzie nie ma dużo ludzi i są ku temu oczywiste powody, ale różnie bywa w życiu i czasami w najmniej spodziewanej chwili np w czasie snu można zostać zaatakowanym.
Jedną z zasad ninja jest nie zabijać, ale człowiek to człowiek i nie wszyscy którzy byli trenowani na ninja żyli według tych zasad, także inni wykorzystywali ninjutsu do złych celów, ale to już nie jest ninjutsu.
Pewien samuraj z dawnych czasów w Japoni bardzo nie lubiał zabijać i jak mówił, że "jeszcze nikogo nie zabił". To jest prawdziwy wojownik, który wie co to honor oraz miecz u jego pasa to jak symbol jego wielkiej odpowiedzialności jako samuraj, ponieważ tym narzędziem może komuś odebrać życie, a przecież przeciwnika można pokonać bez zabijania go, zapewne Uesziba wiedział wiele na ten temat. Młodzi samuraje nie nosili prawdziwych mieczy tylko drewniane bokeny, ale gdy młody samuraj był wystarczająco dojrzały dostawał prawdziwy miecz, który jak napisane jest odzwierciedleniem jego wielkiej odpowiedzialności jako człowiek.
Sztuki walki to nie zabawa. Prawdziwa sztuka walki nie tylko uczy bronić ciała, ale także i ducha i o ile bardziej duch ma wyszość nad ciałem, ponieważ ciało same w sobie może byc martwe i bez urzyteczne i są tacy co ciałem wskazują na to, że żyją ale są jak umarli.
Szikin hara mitsu daikomio
Pojedź tam i sam się przekonaj na własnej skórze.
Czyja powiedziałem, że ninja to wegetarjanie. Prawdę mówiąc nie wiem co to jest wegetarjanin. Czy zjadając rybę nie jesteś wegetarjaninem? Tego nie wiem. Ja jem ryby i mięso też czasami jadam, ale jak mam wybór to go nie jadam. Ninja czasami je wszystko, ale specyficzna dieta wiąże się także z budową ciała. W Japonii mają inną dietę niż w Polsce, dlatego ich nogi na ogół są krótsze od naszych, ale za to tłów mają bardziej wydłużony. Inne proporcje, a to jaką diete masz tak i twoje ciało będzie zbudowane.
Faktycznie natura jest przewidująca i miej przewidująca. Jak jaskółki nisko latają to zapowiada się deszcz, ale trudniej jest przewidzieć o której porze i dokładnie w którym miejscu ktoś kogoś zaatakuje. Ludzie raczej obawiają się napadów w nocy i w miejscach gdzie nie ma dużo ludzi i są ku temu oczywiste powody, ale różnie bywa w życiu i czasami w najmniej spodziewanej chwili np w czasie snu można zostać zaatakowanym.
Jedną z zasad ninja jest nie zabijać, ale człowiek to człowiek i nie wszyscy którzy byli trenowani na ninja żyli według tych zasad, także inni wykorzystywali ninjutsu do złych celów, ale to już nie jest ninjutsu.
Pewien samuraj z dawnych czasów w Japoni bardzo nie lubiał zabijać i jak mówił, że "jeszcze nikogo nie zabił". To jest prawdziwy wojownik, który wie co to honor oraz miecz u jego pasa to jak symbol jego wielkiej odpowiedzialności jako samuraj, ponieważ tym narzędziem może komuś odebrać życie, a przecież przeciwnika można pokonać bez zabijania go, zapewne Uesziba wiedział wiele na ten temat. Młodzi samuraje nie nosili prawdziwych mieczy tylko drewniane bokeny, ale gdy młody samuraj był wystarczająco dojrzały dostawał prawdziwy miecz, który jak napisane jest odzwierciedleniem jego wielkiej odpowiedzialności jako człowiek.
Sztuki walki to nie zabawa. Prawdziwa sztuka walki nie tylko uczy bronić ciała, ale także i ducha i o ile bardziej duch ma wyszość nad ciałem, ponieważ ciało same w sobie może byc martwe i bez urzyteczne i są tacy co ciałem wskazują na to, że żyją ale są jak umarli.
Szikin hara mitsu daikomio
"Jeśli chcesz nauczyć się walczyć, najpierw naucz się żyć" TKHVU
...
Też bym chciał ćwiczyć ninjutsu!!! Zwłaszcza styl hagakureryu ninjutsu, niekoniecznie w Krakowie... Mało kto wie o specyfice tego stylu, a szkoda. Na którejś ze stron krakowskiego aikido był wymieniony mistrz ninjutsu, 6 dan. Poszukaj, bo ja już nie pamiętam adresu. Próbuj wpisać w wyszukiwarce: "aikido Kraków", albo, "jujitsu Kraków".
Pozdrawiam!
PS Jak dowiesz się czegoś ciekawego-daj znać!
"Człowieka poznaje się podczas walki" -mam wielu znajomych!
Pozdrawiam!
PS Jak dowiesz się czegoś ciekawego-daj znać!
"Człowieka poznaje się podczas walki" -mam wielu znajomych!
A g....!
...
Niegdzie nie znalazłem żadnej wzmianki o człowieku, który ma 6 dan w ninjutsu. A słyszałeś może o jakiejś szkole tej sztuki?
Pozdrawiam!
Pozdrawiam!
...
Przepraszam,nie mogę teraz tego znaleźć-mam modem
Co do tego gostka...Widziałem go na jakimś zdjęciu,na któtym prezentował technikę kontrowania ciosu. Był na 100% ubrany w uniform ninja, a pod zdjęciem widniał podpis: imię i nazwisko, instruktor 6 dan. Nie wiem,może 6dan w jiu-jitsu? To było na jakiejś stronie szkoły walk,która skupiała różne style,a ten facet był tam chyba gościnnie.
Znalazłem adres szkoły w Łodzi:
Bujinkan Polska
ul. Rewolucji 11
Przykro mi,mogę pomóc,lecz dopiero w październiku. Może chłopaki z SFD dadzą radę
Pozdrawiam i sam z przyjemnością dowiem się czegoś więcej!
Łódź
"Człowieka poznaje się podczas walki" -mam wielu znajomych!
Co do tego gostka...Widziałem go na jakimś zdjęciu,na któtym prezentował technikę kontrowania ciosu. Był na 100% ubrany w uniform ninja, a pod zdjęciem widniał podpis: imię i nazwisko, instruktor 6 dan. Nie wiem,może 6dan w jiu-jitsu? To było na jakiejś stronie szkoły walk,która skupiała różne style,a ten facet był tam chyba gościnnie.
Znalazłem adres szkoły w Łodzi:
Bujinkan Polska
ul. Rewolucji 11
Przykro mi,mogę pomóc,lecz dopiero w październiku. Może chłopaki z SFD dadzą radę
Pozdrawiam i sam z przyjemnością dowiem się czegoś więcej!
Łódź
"Człowieka poznaje się podczas walki" -mam wielu znajomych!
A g....!
...
...
Dla wszystkich ktorzy sie interesuja Ninjutsu !!!!!!!!!
Bujinkan NINJUTSU (Moshe Kastiel - 10 DAN)
na stronie
[http://www.ninjutsu-bujinkan.com/index_g.asp]
sa 2 clipy
dalsze clipy znajdzisz pod:
[http://www.ninjutsu-bujinkan.com/videos_type_g.asp]
wstaw haczyk w okienku i wybierz lacze oraz nacisnij na "absenden"
potem mozesz wybierac rozne clipy Ninjutsu, n.p. z Taijutsu, Kenjutsu albo Bodyguarding (Bodyguarding video recorded in Israel)
Bujinkan NINJUTSU (Moshe Kastiel - 10 DAN)
na stronie
[http://www.ninjutsu-bujinkan.com/index_g.asp]
sa 2 clipy
dalsze clipy znajdzisz pod:
[http://www.ninjutsu-bujinkan.com/videos_type_g.asp]
wstaw haczyk w okienku i wybierz lacze oraz nacisnij na "absenden"
potem mozesz wybierac rozne clipy Ninjutsu, n.p. z Taijutsu, Kenjutsu albo Bodyguarding (Bodyguarding video recorded in Israel)
...
wszystkich zainteresowanych treningami ninjitsu na terenie Krakowa w formie tradycyjnej (Bujinkan) proszę o kontakt pod nr 606 114 998 Artur. od 15:00
Ahmed
...
Nie każdy kto twierdzi, że jest nauczycielem ninjutsu to nim jest. Nie każdy ma kwalifikacje aby być wojownikiem drogii wytrzymałości. Aby nauczyć się ninjutsu człowiek musi od młodych lat być ćwiczony jako ninja. Prawdziwy ninja przedewszystkim unika wszelkich konfliktów, chyba że musi wziąć udział w obronie drugiej osoby lub jako zadanie i jedną z zasad ninja jest, że shinobi nie zabija, dlatego i dieta jest specyficzna, czyli bez mięsa, ale w naszym kraju i kulturze jest jego mnóstwo. Zachęcam do zamiany kawałka kiełbasy na ser żółty, a sam nadal zastanawiam się czy jajko które sporzywam nie przyczynia się do śmierci istoty żywej?
Tak poza tym czy ktoś wie o spotkaniach członków Budżinkanu (Bujinkan) w województwie Mazowieckim?
Lepiej ćwiczyć samemu, ponieważ jak sami mistrzowie powiadali te miejsce w którym ćwiczysz staje się twoim Dodżo, niż ćwiczyć w szkole prowadzonej przez nauczyciela uczącego błędne nastawienie oraz przekazywanie błędnego uczucia, które jest bardzo istotne. Symbol NIN jest stworzony z miecza nad sercem, które prawidłowo rozumiane oznacza "mimo, że wróg mój atakuje w sedno mnie, to wytrwam i przeżyje". Najważniejsze nie jest wygrać, ale przeżyć tak aby i nawet twój wróg przeżył i miał szanse zrozumienia swojego błędu i właśnie w taki sposób można zacząć zmieniać świat zaczynając od siebie.
Szikin hara mitsu dai komio
Tak poza tym czy ktoś wie o spotkaniach członków Budżinkanu (Bujinkan) w województwie Mazowieckim?
Lepiej ćwiczyć samemu, ponieważ jak sami mistrzowie powiadali te miejsce w którym ćwiczysz staje się twoim Dodżo, niż ćwiczyć w szkole prowadzonej przez nauczyciela uczącego błędne nastawienie oraz przekazywanie błędnego uczucia, które jest bardzo istotne. Symbol NIN jest stworzony z miecza nad sercem, które prawidłowo rozumiane oznacza "mimo, że wróg mój atakuje w sedno mnie, to wytrwam i przeżyje". Najważniejsze nie jest wygrać, ale przeżyć tak aby i nawet twój wróg przeżył i miał szanse zrozumienia swojego błędu i właśnie w taki sposób można zacząć zmieniać świat zaczynając od siebie.
Szikin hara mitsu dai komio
"Jeśli chcesz nauczyć się walczyć, najpierw naucz się żyć" TKHVU
...
Wyciągasz archaiczny temat, żeby nie napisać nic konkretnego. Gratuluję.
http://www.bushido24.pl
Masz pytania dotyczące sztuk walki? Przeczytaj FAQ:
http://www.sfd.pl/PRZECZYTAJ_ZANIM_ZAŁOŻYSZ_NOWY_TEMAT.-t406577.html
...
Metsu-rozumiem,ze chciałbyś aby wszyscy "wojownicy" byli wegetarianinami.Nie dorabiaj do Ninjitsu zbędnej i dziwnej ideologii.Poza tym patrz na daty postów.Pasujesz do archeologitsu.
Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Krzysztof Piekarz