SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

FBW proszę o ocenę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 911

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4175
Witam.

Wiek: 18
Typ budowy: ektomorfik
"Staż": ok. 5 miesięcy z jedną przerwą nieprzemyślanego treningu
Cel: masa i siła

Dysponuję raczej ubogim sprzętem (ławka z przyrządem do nóg i 2 hantle), przydałby się jeszcze drążek no ale co zrobić. Prosiłbym o ocenę tego planu (trening 3 razy w tygodniu):

A
Klatka: wyciskanie sztangi na ławce płaskiej (3 serie)
Barki: wyciskanie sztangi zza głowy stojąc (2s)
Tricepsy: wyciskanie francuskie sztangi w leżeniu (2s)
Plecy: martwy ciąg (3s)
Bicepsy: uginanie ramion ze sztangą stojąc (3s)
Nogi: prostowanie nóg w siadzie (2s), uginanie nóg w leżeniu (2s)

B
Klatka: wyciskanie sztangi na ławce skośnej (2s), rozpiętki sztangielkami na ławce poziomej (2s)
Barki: wyciskanie hantli stojąc (2s)
Tricepsy: prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia (po 2s na każdą rękę)
Plecy: wiosłowanie sztangą (2s)
Bicepsy: uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie w podporze o kolano (po 2s na rękę)
Nogi: przysiady ze sztangą (3s), wspięcia na palce w staniu (3s)

Mam pytanie czy można dodać do tego jeszcze ćwiczenie przedramion czy na razie sobie odpuścić?

Zmieniony przez - demens w dniu 2008-04-18 22:52:10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14809 Napisanych postów 53701 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 403233
Kolejnosc:
nogi
plecy
klata
barki
ramiona



A
Klatka: wyciskanie sztangi na ławce płaskiej (3 serie)
Barki: wyciskanie sztangi zza głowy stojąc (2s)
Tricepsy: wyciskanie francuskie sztangi w leżeniu (2s)
Plecy: martwy ciąg (3s)
Dodaj 2 serie wioslowania hantlem
Bicepsy: uginanie ramion ze sztangą stojąc (3s)
Nogi: prostowanie nóg w siadzie (2s), uginanie nóg w leżeniu (2s)

B
Klatka: wyciskanie sztangi na ławce skośnej (2s), rozpiętki sztangielkami na ławce poziomej (2s) rozpietki zbedne
Barki: wyciskanie hantli stojąc (2s)
Tricepsy: prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia (po 2s na każdą rękę) daj wyciskanie sztanga wasko
Plecy: wiosłowanie sztangą (2s) 4s
Bicepsy: uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie w podporze o kolano (po 2s na rękę) jakies podstawowe cw, a nie izolowane
Nogi: przysiady ze sztangą (3s), wspięcia na palce w staniu (3s)

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4175
Ok wielkie dzięki za wskazówki, na pewno się do nich zastosuję.

Czyli w treningu B na biceps będę musiał dać chyba to samo co w A...
A jak z tymi przedramionami, ćwiczyć? Lubię tą pompę i ból po ćwiczeniu ich, ale dość szybko przystosowują się do wysiłku bo po każdym treningu ta pompa jest coraz mniejsza :/
...
Napisał(a)
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14809 Napisanych postów 53701 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 403233
Ok wielkie dzięki za wskazówki, na pewno się do nich zastosuję.

Czyli w treningu B na biceps będę musiał dać chyba to samo co w A...

Mozesz

A jak z tymi przedramionami, ćwiczyć? Lubię tą pompę i ból po ćwiczeniu ich, ale dość szybko przystosowują się do wysiłku bo po każdym treningu ta pompa jest coraz mniejsza :/

To zalezy. Ja obecnie cwicze ze wzgledu na to, ze zainteresowalem sie armwrestlingiem Ale w sumie nie jest konieczne cwiczenie przedramion przy planach FBW

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zmiana treningu

Następny temat

Trening na siłe, z elementami rzeźbienia mając do dyspozycji hantle.

electro
Polecane artykuły