SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tłuszcz czy węglowodany.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6335

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 149
kopia z jednego tematu bo to dłuższa dyskusja

Badania nie kłamią wnioski kłamią.Wiesz po czym stwierdzili ze tłuszcz nasycony to podstawa miażdżycy itp.

że w krajach gdzie jedli więcej tłuszczu była wyższa zachorowalność na choroby serca .ALE:nie wzieli nawet pod uwage węglowodanów.

To jakby powiedział spożycie kefiru powoduje otyłość i brał pod uwage tylko ile kto kefiru pije nie biorac pod uwage innych istotnhcczynników jak dieta.! A przecież jesten sie obeżre tortu drugi najee pączkó a trzeci zastosuje niskowęglowodanówke. I po tym patrze kto ile pił kefiru i jesli wciągacz pączków będzie maiał najgorszy stan i on pił najwięcej kefiru zdrowia to powiem "kefir szkodzi zdrowiu"

Trzeba wziąć ważne czynniki pod uwage wszystkie jakie mają wpłw.

I właśnie na tej jednej obserwacji i to wątpliwej grupy którym zależało zrobiłą wielkie halo a dzis kasą to niestety dużo można zrobic (poczytaj sobie ze chcą nam jedzenie opatentować bo wstrzykneli jeden gen ://// . a 99,99999% pracy Boga to co?)

Jak mówie jest w tym głebsza taktyka i wystarczy byśś troche wszedł w temat by sie przekonać ze to totalne bzdury.jak móien nie wiem czy starczyłoby masła dla wszystkich ale inna sprawa ze skoro farmacja jest na uczelniach medycznych to w WHO pewnie takze :) a stamtąd te brednie przychodzą do nas zarówno jak McDonald i jeszcze ktoś to G je :).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 362 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15511
po części na żywieniu siłaczy/sportowców końca XIX i początku XX w.
które w zasadzie nie różniło się zbytnio od żywienia w uprzednich
epokach + nawet nawiązań do lc rzymskiego/spartańskiego, albo rzadziej
nawet dalej wstecz.

czyli mniejszą część na wiedzy historyczno/biograficznej + drugą na badaniach o lc jakie mi się obiły oraz na własnej praktyce i spostrzeżeniach.

i w sumie jak się dokładniej przyjżeć to żywienie zmieniło się
dopiero radykalnie na przestrzeni 60-90 lat XX w.

ciekawym aspektem może być też fakt, że człowiek mimo znacznego zwiększającego się spadku aktywności, zmian żywienia, (pomijając mentalność itd.)
wciąż jest/byłby w stanie sprawnie polować, szamać surowe mięso,
robale itd. bez żadnych konsekwencji i oporu.

pomijam to jednak z racji tego, iż obecnie jest to bardzo mało prawdopodobne
z powodu uwarunkowań j/w podałeś, ale i tak w razie głodu, zagrożenia
włącza się instynkt, który przykładowo na surowe mięcho
cię rzuci, a padlinę ominie szerokim łukiem.

jeżeli wiesz do czego zmierzam.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 149
Badania dr.Lutza (jedna z 3 głównych znanych diet niskowęglowodanowych
na kurach

Fragment z książki "życie bez pieczywa" Wolfgang Lutz ,Christian Allan

BADANIA NA KURACH
Zanim omówimy pożyteczne skutki diety ubogiej w węglowodany na różne czynniki ryzyka związane z chorobą serca, przeanalizujmy wyniki eksperymentów na kurczakach karmionych pokarmem o niskiej zawartości węglowodanów. Do badań tych wybrano kury z wielu powodów. Potrzebne było zwierzę, które w zamierzonym eksperymencie żywieniowym spełniałoby różne kryteria. Po pierwsze powinno w starszym wieku wykazywać arterio-sklerozę podobną do tej, którą spotykamy u człowieka. Powinno być łatwe do utrzymania i nie powinno żyć zbyt długo. Zwierzę to winno w stanie dzikim być wszystkożercą. Drób domowy znakomicie pasuje do tego opisu. U zwierząt tych arterioskleroza daje się zauważyć w trzecim lub czwartym roku życia. Podobnie jak u ludzi, choroba zaczyna się w brzusznej części aorty, a potem rozprzestrzenia, opanowując inne części tego naczynia krwionośnego. Arterioskleroza u kur przypomina ludzką zarówno histopatologicznie jak i biochemicznie. W stanie dzikim drób żywi się owadami i innymi małymi stworzeniami, natomiast ziarna nie je.
Autorzy tego eksperymentu, dr Lutz i jego koledzy, zdecydowali się zastosować karmę o różnym udziale procentowym węglowodanów, a mianowicie 18, 43 i 73%. Wszystkie kury pochodziły z tej samej hodowli. Zwierzęta były karmione przede wszystkim mlekiem, jajami, suszonymi krewetkami, wieprzowiną i mączką z kości wołowych, która zastąpiła węglowodany. Dieta przewidywała bardzo niewielkie ilości tłuszczów nienasyconych i zawierała głównie tłuszcze nasycone. Węglowodany były dostarczane pod postacią ziarna pszenicy. Kury mogły jeść do woli, a ilość dostępnego pożywienia przewyższała tę, która była potrzebna do zwykłego przetrwania.
Wyniki eksperymentów pokazują, że najsilniejszą arterioskleroza dotknięte były te kury, którym zaaplikowano pożywienie z największą ilością węglowodanów19. Stwierdzenie tego faktu umożliwiły dwa różne pomiary. Po pierwsze, dokonano oględzin oszacowano stopień zaawansowania arteriosklerozy większych tętnic. Ocena ta została przeprowadzona przez osobę z zewnątrz, profesora Andresena, podówczas profesora Instytutu Biochemii im. Weitzela w Tybindze w Niemczech. Po drugie, usunięto z martwych kur aorty i korzystając z metod chemicznych obliczono całkowitą ilość odłożonego w nich tłuszczu, jako że ilość tłuszczu w aorcie świadczy w pewnym stopniu o zaawansowaniu miażdżycy tętnic. Zarówno całkowita ilość tłuszczu w aortach jak i makroskopowe zmiany miażdżycowe były większe u zwierząt karmionych głównie węglowodanami. Wyniki te przedstawiono w tabeli 6.1. Opisane doświadczenia zostały powtórzone i za każdym razem ich wyniki znalazły potwierdzenie20.
Na tych zwierzętach wykonano jeszcze wiele innych doświadczeń mogących dopomóc w zrozumieniu naszych ludzkich chorób. W miarę jak rósł udział procentowy węglowodanów, liczba kalorii zjadanych przez kury się zwiększała. Ogólne stwierdzenie, że to tylko większa liczba kalorii decyduje o rozwoju chorób związanych z odżywianiem, nie wytrzymuje krytyki. Opierając się na fakcie, że kury zjadały więcej kalorii wtedy, gdy otrzymywały pokarm węglowodanowy, można sądzić, że albo manifestuje się w ten sposób węglowodanowe uzależnienie, albo ciało nie otrzymuje tego, co mu jest potrzebne i dlatego wysyła sygnały, by zwierzę jadło więcej.
Kury żywione karmą z najmniejszą ilością węglowodanów znosiły najmniej jaj. Świadczy to o tym, że węglowodany mają faktycznie bezpośredni wpływ na hormony, o czym już mówiliśmy w rozdziałach 2 i 3. Nie byłoby rzeczą normalną, gdyby dzikie zwierzę znosiło tyle samo jaj, co hodowlane. Karma kur fer-mowych zawiera duże ilości ziarna i kukurydzy i właśnie ten fakt jest odpowiedzialny za dużą liczbę znoszonych jaj. Być może odnosi się to także do ludzi. Kiedy 8 tyś. lat temu, w czasie rewolucji, jaką było przejście na rolnictwo, człowiek wprowadził do swego pożywienia duże ilości węglowodanów, populacja ludzka zaczęła się szybko mnożyć. Rozdział 11, poświęcony ewolucji,
120


Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Wolę czytać opracowania dotyczące badań na ludziach stosujacych diety bardzo niskowęglowodanowe, wbrew pozorom jest co czytać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 149
Jej to daj linki moze czegoś nie znam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 149
hej*

a tak w ogóle to czemu wszyscy tak jadą na tych węglach 9 na 10 diet widze oceńcie i 5gW na kilo masy...

Przecież w szermierce faktowej nie powinni miec szans :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
edytuj swoje wypowiedzi a nie pisz jednej pod druga

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Np: tu możesz trochę poczytać:
http://charm.cs.uiuc.edu/users/jyelon/lowcarb.med

Osoby o których mówisz chcą w miarę szybko zwiększyć masę ciała, wcześniej ich sposób żywienia był typowo spontaniczny, nie mają większego pojęcia o żywieniu. Moim zdaniem nakłanianie takich osób do stosowania diet bardzo niskowęglowodanowych, dawanie im pojedynczych rad w tym zakresie nie jest właściwe...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11150 Napisanych postów 51582 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czyli co wkoncu trzeba dodawac zeby zwiekszyc kcal?
mam 2gB 1,6gT 5,2gW niecale 3700kcal 85kg 190cm
przy aktualnej aktywnosci wynikajace z wyliczen 3200kcal bylo za malo (glod ssal)
zawsze mozna bylo przeczytac ze przy ustalonej ilosci B i T kalorycznosc diety trzeba regulowac weglowodanami, a tu problem, bo ja ponad 5 wchodze. to dobrze czy zle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
DOBRZE!!!

i takich proporcji narzie sie 3maj

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 149
jak sie edytuje bo ten rozdzaj fora niezbyt mi jest znany??

myślałem że sie nie da.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 149
" mam 2gB 1,6gT 5,2gW niecale 3700kcal 85kg 190cm "

Właśnie o tym mówie zero polemiki czy przeciwargumentów a większość jedze na węglach ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co jest nie tak (efekt odwrotny)

Następny temat

dieta - redukcja

forma lato