Szacuny 19 Napisanych postów 10067 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27778

Scio me nihil scire. - Sokrates

We will never die, because we are UNITED !

...
Specjalista
liczy sie ze mamy medal po 32 latach ! brazylia byla dzisiaj zdecydowanie lepsza i zasłuzyli na złoto , my powinnismy sie cieszyc z 2 miejsca na swiecie

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2164 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23575
Oczywiście szacunek dla Brazylii, ale przegrać z nimi to nie żadna ujma, podsumujmy dzisiejszy dzień i całe mistrzostwa

O finale było już dużo, zaczne więc od meczu o trzecie miejsce.

11 miejsce Kanada - Portoryko 3:1

Mecz o trzecie miejsce był w każdym secie wyrównany i rozstrzygał się w końcówkach setów. W pierwszym secie bułgarzy przegrali przez błędy w przyjęciu, mimo iz prowadzili na 2 przerwie technicznej 16-14 to po serii serwów Gorana Vujevića zrobuło się 20:17, tej przewagi Serbowie już nie oddali, pozostałe sety wygrali Bułgarzy do 23, 20 punktów zdobył Matej Kazijski, Bułgarzy na tych mistrzostwach zaprezentowali się świetnie i sprawili dużą niespodziankę, choć już w lidze światowej sygnalizowali wysoką formę. Piąte miejsce dla Włochów, którzy gładko pokonali Francją, która tylko w 3 secie sprawiła kłopoty swoim przeciwnikom, Włosi zrewanżowali się za porażkę w grupie 3:2, piate miejsce to właściwa pozycja dla tej druzyny i odzwierciedla pozimo jaki prezentowała na mistrzostwach. W meczu o 7 miejsce niespodzianki nie było Rosjanie oddali tylko seta Japonii, choc i tak jest to dla gospodarzy duży sukces, bo wszyscy liczyli tu na szybkie 3:0, Rosjanie dominowali we wszystkich elementach gry, a ambitna gra Japonii w obronie nie mogła się przeciwstawić sile rosjan, którzy jednak ze startu na tych mistrzostwach nie mogą być zadowoleni. Dziewiąte miejsce dla Niemców, którzy jednak w tym meczu najedli sie strachu, prowadząc 2:0 oddali 2 sety w tym 4 do 20, co nie wróżyło im dobrze w tie-breaku. Jednak zdołali się podnieść i po bardzo wyrównanej grze pokonali Amerykanów 17:15. W meczu o 11 miejsce Kanada zwyciężyła Portoryko, 30 punktów w tym meczu zdobył Hector Soto, najlepiej punktujący na tych mistrzostwach.

I to by było na tyle, ta wielka i jakże udana dla nas impreza sie kończy, Polacy odnieśli na niej ogromny sukces zdobywajac srebrny medal, Paweł Zagumny został najlepiej rozgrywającym, a Mariusz Wlazły znalazł sie w trójce najlepszych graczy mistrzostw, brawo chłopaki

Specjalista
nie ma co wybrzydzać mamy medal ! fajnie jakby bylo zloto ale sebro tez jest cenne

...
Ekspert
Na złoto jeszcze przyjdzie czas , Lozano jest trenerem dopiero 2 lata i już za***iście przemienił drużyne , miejmy nadzieje że dalej będa sie "rozwijać" i zaczną wygrywać ważne imprezy np Liga Światowa [ w tym roku będziemy gospodarzami] i żebyśmy powalczyli na olimpiadzie.