Szacuny
4
Napisanych postów
205
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
2236
Witam i mam pytanko! Codziennie rano spożywam 50 g płatków wsianych i 250 ml mleka, czy mogę zamienić płatki owsiane na otręby, ale w taki sposób, żeby wartość energetyczna, białka, ww i tłuszcze mieściły się w 50g płatków owsianych i 250 ml mleka. Czy tak można i w jakiej ilości mam jesć otręby???
Szacuny
43
Napisanych postów
8449
Wiek
43 lat
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
48425
tak mozesz :)
zobacz na bok opakowania ile w tych owsianych jest ww bb i kalorycznosc i dopierz tak twoje nowe platki
tak samo mozesz z ryzem kasz itp :)
inny smak te same wlasciwosci :)
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
11205
Napisanych postów
52112
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
uhhhh, trudno Ci raczej będzie to zjeść Wartość kaloryczna otrębów to średnio 240 kcal/100g, a płatków ok 400. Zaokrąglając musiałbyś zjeść dwa razy więcej otrębów niż płatków do tej pory, żeby mieć taką samą wartość kaloryczną. Raaaaaaany -zjeść 100 g suchych, zatykających otrębów?uhh, nawet z mlekiem trudno to połknąć, ale powodzenia Aha, tylko jeszcze jedno-taka porcja otrębów to prawie całodzienne zapotrzebowanie na błonnik, jesli nie więcej, a zbyt duzo błonnika utrudnia wchłanianie witamin i innych substancji odżywczych.
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
11205
Napisanych postów
52112
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
dlaczego nie zjesz musli? Jeśli chodzi Co o ww proste zawarte w suszonych owocach, które są zwykle w musli, to możesz zjeść musli z orzechami-tam ich nie ma, a jest więcej białka.Każdy ma inny gust, ale ja tam wolę musli-przynajmniej ma JAKIŚ smak
Szacuny
4
Napisanych postów
205
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
2236
Hmm... musli? Kiedyś jadłam, ale też nie przepadam za nimi, chyba, ze jakiś dobry smak to może wtedy, będę musiała popróbować. A tak przy okazji, nie znasz może jakiś ciekawych stron fitness, interesują mnie ubrania sportowe. Ostatnio patrzyłam na stronę tety, ale nie ma tam rzadnych ofert.
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
11205
Napisanych postów
52112
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
hmmm, płatki sa takie "monotematyczne smakowo" nie to co musli-tam jest wszystko I chyba jest lepsze w związku z tym jesli chodzi o róznorodność dostarczanych witamin, soli mineralnych...
Szacuny
294
Napisanych postów
17217
Wiek
47 lat
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
86319
Witamin z czego ? z tych kliku gramow rodzynek i orzeszka ? czy platkow kokosa i 8 kawalkow suszonej papai ?
I tak tego za malo dla cwiczacej osoby ktora tak naprawde musi sie sztucznie wspomagac vitaralem lub czyms podobnym.
Dla mnie juz z samym mlekiem jest za slodkie tak ze rozcienczam je pol na pol z woda, ale mi naprawde smakuja. Za miesiac bedzie rok jak jem je codziennie na sniadanie - codziennie. na masie 200 gr, poza 100-150 gr.
Pozdrawiam,
Mawashi
Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**
"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
11205
Napisanych postów
52112
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
kwestia gustu fakt, że ja nie muszę się za bardzo wspomagać witaminami, bo nie mam aż takiego zapotrzebowania, więc dla mnie te "kilka" rodzynek, orzeszków, i innych smietków robi jednak róznicę i uzupełnie moją dietę o to czego potrzebuję. Myślę, że jednak podobnie może być w przypadku Eluni. Badź, co bądź kobiety mają troche inne zapotrzebowanie, szczególnie te ćwiczące raczej rekreacyjnie. Ja np, mimo, że mam ruchu troche więcej , nie wspomagając sie witaminami nie mam niedoborów(no..oprócz żelaza). Rzecz jasna, wszystko jest kwestią preferencji smakowych