SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

monet przytrzymania w wyciskaniu

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1830

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 472
czesc! dzis poraz pierwszy zrobilem sobie trening z przytrzymaniem. zwyczajowo wyciskanie robilem z odbiciem w dolnej fazie opuszczanie, no wiec mam pytanko. jak te przytrzymanie wplywa na miesnia, oraz na ogolny rozwoj sily?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1322 Wiek 46 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9156
Ja tylko moge powiedziec, ze jak sie nie odbija to chyba z 30% gorzej, zamiast 10 to 7 ruchow np. robie. Ale mysle, ze wplywa pozytywnie pod tym wzgledem, ze w kazdym momencie masz nad ciezarem kontrole, misnie sa lepiej napiete i napewno bezpieczniej tak robic.

Astutus

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2575
dokładnie podczas takiego wyciskania mięśnie bardziej angazują się w ruch pracują nietylto podczas wypychania sztangi ale również podczas jej opuszczania poprzez świadome spowolnienie ruchu negatywnego.Jeżeli chcesz zostać przy tej technice wyciskania musisz dodać trening rozwijający dynamike ruchu tj. 8ser. po 3pow. przerwa między serj.max 30 sek.ciężar ok.60%cm stosujesz 3 szerokośći chwytu

więcej mocy

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 472
8 serii po 3 powtorzenia wz krotkimi przerwami idzie na dynamike?????
wydaje mi sie wl jest cwiczeniem statycznym, po co mam wycwiczyc dynamike?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2575
dynamika jest bardzo ważna po pierwsze gdy sztaga spoczywa na klacie najtrudniej ją ruszyć własnie w tym momecie i tu przydaje się dynamika przełamuje martwy punkt poprzez szypkie wypchnięcie sztangi.

więcej mocy

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 472
ok, dzieki :) sog
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1322 Wiek 46 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9156
Cichy uzupelnij profil, bo widze, ze masz niezla wiedze juz w 2gim poscie, a jeszcze chcialbym zobaczyc Twoje osiagniecia ;>.

Astutus

...
Napisał(a)
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 5285 Napisanych postów 19380 Wiek 60 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336500
cichy85
Co ty wypisujesz za bzdury.
Jak można wykonywać dynamiczne wyciskanie ciężarem który wyciskasz trzy razy.Przecież to typowa siłówka,i jeszcze do tego 30 sekund przerwy
Wydaje mi się że chciałeś napisać coś całkiem innego ,tylko nie pomyślałeś.Prawdopodobnie chodzi ci o wykonywanie dynamicznego wyciskania po trzy ruchy lecz ciężarem którym mógłbys zrobić więcej powtórzeń.
Może w takim razie podaj procentowo jaki to ciężar od maxa.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2575
W Z O R EK
chyba nie przeczytałeś dokładnie
wyrażnie napisałem 8serji po 3powtórzenia z ciężarem ok.60%CM.niepisałbym czegoś czego nie sprawdziłem ćwicze wten sposób raz w tygodniu tylko dokładam jeszcze łańcuchy.czy taki zawodnik jak Ty[rekordziste PL]niećwiczy dynamiki jeżeli tak to w jaki sposób?byłbym bardzo wdzięczny za odp. pozdrowienia

więcej mocy

...
Napisał(a)
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 5285 Napisanych postów 19380 Wiek 60 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336500
cichy85
SORRY
Zwracam honor rzeczywiście nie doczytałem tych 60%.
Ale uważam że przerwy 30 sekundowe są zbyt krótkie,a ciężar powinien być w granicach 80%
60% jest zbyt małym ciężarem żeby sztanga prowadziła się dobrze,będziesz nią poprostu rzucał do góry.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2575
W Z O R EK
może masz racje że 30sek. to troche za mało na odpoczynek ale można się do tego przyzwyczaić robisz serje wstajesz łapiesz dwa trzy spokojne wdechy i znowu "walk"a co do ciężaru to i tak na pierwszych treningach nie jest tak łatwo jakby się wydawało od tylko 60% a na pierwszych treningach kryzys łapał mnie w 4-5 serii, jak już pisałem teraz do tego ćwiczonka dokładam łańcuchy tj.jakieś 8%mojego CM. należy pamiętać że największa dynamika jest przy ciężarach50-65%i jeszcze jedno łańcuchy powinny stanowić 5-10%i nie więcej.
trzymcie się ciepło

więcej mocy

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MP w WL Juniorów i Juniorów Młodszych, Ryki, 22-23.10.2005

Następny temat

Trening do Oceny , Porady

electro
Polecane artykuły