SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

trzymanie piłki przy rzucie & przysiady

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1589

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
nauczyłem się w miarę dobrze techniki rzutu, ale mam pewien dylemat.
czy powinienem przy rzucie piłkę mieć wręcz położoną na dłoni, czy może trzymać ją, żeby mi pewnie trzymała się w dłoni? oczywiście podkręcenie piłki i parabola lotu będzie taka jak powinna być :-]

gdzie trzymać ręce przy przysiadach?
jak trzymam z przodu, to muszę się mocno pochylać do przodu, aby mi kolana za bardzo do przodu nie wychodziły, a jak trzymam za głową to sobie barki męczę mocno :( ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 37 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 32840
co do rzutu to ja mam na całej rece polozona

co do przysiadów to ja robilem tak ze mialem splecione rece przed soba troche (rekami takie koleczko robilem) a jak juz ciezko bylo to palec w zeby i jade
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2234 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10857
polecam sztange na plecy , tylko trza dobrze kaptury ulozyc

moderator ogólnorozwojówki

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Ze sztangą jest luksus, ale właśnie chodzi mi o przysiady bez jakiegokolwiek obciążenia.

Piłkę trzymam na całej ręce, ale czy ma ona leżeć swobodnie, czy mam ją dodatkowo trzymać ręką rzucającą (no tak jakbym chciał ją zgnieść - mieć pewność, że nie wyleci)bez zmiany lotu piłki ofkors :-]?

PS czy dobrze jest robić przysiady z piłką w rękach przy plyometryce bądź kangaroohops (żeby zająć czymś ręcę)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
bierz kij od szczotki i niech ci imutuje sztange, jeżeli ci wygodnie robić tak przysiady.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
a przy wyskoku podczas quad jumps w kangaroohopsie to ten kij też do góry wypchnąć, jak piłkę?? (wkońcu 15% wyskoku to praca barków też) chyba kij podczas wyskoku nie powinien zostać na barkach, co nie?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
znalazłem kij od szczotki i naprawdę jest wygoda luksus z nim robić przysiady (kręgosłup prosty).
mam jeszcze pytanie, czy dobrze jest go stosować do większości ćwiczeń w tych 2 programach skokowych,czy lepiej sobie darować?
przy głębokich maksymalnych skokach ten kij ma zostawać na kapturach czy wycisnąć go nad głowę?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Tylko do przysiadów go wykorzystywaj
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 880 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5219
mam pytanie bo kupilem se laweczke z wyciagiem moge tam robic normalnie prostowanie nog na czworglowe dwuglowe ale takze moge robic przysady z obciazeniem to tak mocno nie obciaza kregoslupa jak sztanga ale jednak czuje kregoslup. mam pytanie czy moge to robic czy nie chodzi mi o to zeby ani troche nie hamowac wzrostu. co sadzicie o innych cwiczeniach na rece?

"Co Cie nie zabije to Cie wzmocni!"

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Testy sprawnosciowe

Następny temat

Jeździcie sami czy z koleszkami??

electro
Polecane artykuły