Witam wszystkich forumowiczow, jestem tu nowy i zabralem sie za czytanie wszystkich tematow, lecz nie znalazlem odpowiedzi na swoje pytanie.
Ja chce kupic rolki rekreacyjne/fitnes, dla siebie i swojej kobiety, pierwsze kroki mamy juz za soba i nie chce wydac w sumie wiecej kaski niz 1600zl. Jaka firme wybrac jaki model, zalezy mi na szybkosci , ale nie chce kupic typu rolek race , bo te 5 kolek mnie przeraza, maja byc wygodne lekkie, na co mam zwrucic uwage, wiem jedno musze te rolki przymierzyc bo mam bardzo chuda noge i nie chce by mi w kosce latala, zastanawiam sie nad ROCES Rio de Janeiro [http://www.roces.com/inlineskates.asp?cat=2&prod=91] , fajnie wygladaja i kosztuja 649zl , ale moze w tej cenie kupie cos lepszego , lub doloze troche i bede mial git rolki. Prosze o porade.
Napewno macie juz zdana wyrobione na temat firm, oraz terminologi, wiec dla was to nie bedzie problem.
Pojawiaja sie dylematy w stylu, ze moga te wszystkie firmy(ROCES ROLLELBLADE, K2 , SALOMON itp) miec rolki w tej samej cenie, ktora teraz wybrac ? Moze te firmy maja jakies swoje patenty i sa one calkiem rozne, moze jak wezme roces'y za 700zl , a nie k2 to bede w plecy bo sie okazalyby lepsze, na co zrucic uwage?
Wiem lozyska ABEC 5-7 , choc 7 w tej klasie rolek sie nie pojawiaja, jedyne jakie znalazlem to [http://www.skate-shop.pl/rolki_inline/rekr...ki_oxigen_ox_2/] i powiem ze sie nad nimi zastanawiam, z reszta tej firmy mam rolki.
Jakie kolka marka najlepiej, materialy , plozy itp?
Shock absorber - Co to takiego?
3D Customfit - Co to takiego?
Mam tu Salomona [http://www.skate-shop.pl/rolki_inline/rekr...jne/thundermax/] i jego opis , ale dziwna rolka i pojecia ktorych nie znam, f-link , dwa rodzaje kolek, do czego to sluzy?
Naprawde fajne bajery, mam nadzieje ze spelniaja swoje zalozenia, jakie one by nie byly.
Jakbyscie kupowali rolki dla siebie to jakie byscie wybrali w tej klasie - rekreacyjnej/fitness? Prosze dawac jakies propzycje?
fitness- dla miłośników częstej, lecz nie agresywnej jazdy
rekreacyjne- dla tych, którzy jeżdżą na nich od czasu do czasu
Mnie chyba by bardziej interesowaly fitness , bo zamiezam na nich jezdzic bardzo czesto, pola Mokotowskie mam bardzo blisko, czasami cos przeskoczyc, ostro przyspieszyc posmigac miedzy ludzmi z zawrotna predkoscia, po miescie chodnikami tez bede zasowal, wiec naprawde tutaj trzeba sie zastanowic nad rolkami by sie za szybko nie rozlecialy.
Ja chce kupic rolki rekreacyjne/fitnes, dla siebie i swojej kobiety, pierwsze kroki mamy juz za soba i nie chce wydac w sumie wiecej kaski niz 1600zl. Jaka firme wybrac jaki model, zalezy mi na szybkosci , ale nie chce kupic typu rolek race , bo te 5 kolek mnie przeraza, maja byc wygodne lekkie, na co mam zwrucic uwage, wiem jedno musze te rolki przymierzyc bo mam bardzo chuda noge i nie chce by mi w kosce latala, zastanawiam sie nad ROCES Rio de Janeiro [http://www.roces.com/inlineskates.asp?cat=2&prod=91] , fajnie wygladaja i kosztuja 649zl , ale moze w tej cenie kupie cos lepszego , lub doloze troche i bede mial git rolki. Prosze o porade.
Napewno macie juz zdana wyrobione na temat firm, oraz terminologi, wiec dla was to nie bedzie problem.
Pojawiaja sie dylematy w stylu, ze moga te wszystkie firmy(ROCES ROLLELBLADE, K2 , SALOMON itp) miec rolki w tej samej cenie, ktora teraz wybrac ? Moze te firmy maja jakies swoje patenty i sa one calkiem rozne, moze jak wezme roces'y za 700zl , a nie k2 to bede w plecy bo sie okazalyby lepsze, na co zrucic uwage?
Wiem lozyska ABEC 5-7 , choc 7 w tej klasie rolek sie nie pojawiaja, jedyne jakie znalazlem to [http://www.skate-shop.pl/rolki_inline/rekr...ki_oxigen_ox_2/] i powiem ze sie nad nimi zastanawiam, z reszta tej firmy mam rolki.
Jakie kolka marka najlepiej, materialy , plozy itp?
Shock absorber - Co to takiego?
3D Customfit - Co to takiego?
Mam tu Salomona [http://www.skate-shop.pl/rolki_inline/rekr...jne/thundermax/] i jego opis , ale dziwna rolka i pojecia ktorych nie znam, f-link , dwa rodzaje kolek, do czego to sluzy?
Naprawde fajne bajery, mam nadzieje ze spelniaja swoje zalozenia, jakie one by nie byly.
Jakbyscie kupowali rolki dla siebie to jakie byscie wybrali w tej klasie - rekreacyjnej/fitness? Prosze dawac jakies propzycje?
fitness- dla miłośników częstej, lecz nie agresywnej jazdy
rekreacyjne- dla tych, którzy jeżdżą na nich od czasu do czasu
Mnie chyba by bardziej interesowaly fitness , bo zamiezam na nich jezdzic bardzo czesto, pola Mokotowskie mam bardzo blisko, czasami cos przeskoczyc, ostro przyspieszyc posmigac miedzy ludzmi z zawrotna predkoscia, po miescie chodnikami tez bede zasowal, wiec naprawde tutaj trzeba sie zastanowic nad rolkami by sie za szybko nie rozlecialy.
Krzysztof Piekarz
Nie masz się co martwić że coś będzie nie tak, bo w rolkach rekreacyjnych podstawa to wygodny liner (skarpeta) i szybkie łożyska, kółka średniej twardości. Wydaje mi się naprawdę że kupowanie rekreatek za 800 czy 700 zł to przesada. To już są ceny dobrego sprzętu agresywnego. Z resztą powiedz mi czym wyróżniają sie w/g ciebie rekreacyjne "super" rolki? z tego co sie orientuje nie ma jakichś wielkich różnic pomiędzy rekreacyjnymi rolami
Właściwie najważniejsze cechy... kółka, abec 5 lub 7 jakiejś dobrej firmy (hyper, kryptonics...) wygodny liner, może być z shockabsorberem. Sposób zapięcia... wedle własnych preferencji, w/g mnie najlepszy jest sznurowadła na dole i klamra u góry. I to właściwie wszystko. Tutaj nie ma takich wymagań jak przy agressivie. One po prostu sie kulają i tyle