SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Rekomopozycja przy niedowadze

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7319

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
To ja jestem niezły mieszaniec. 15,5cm w nadgarstku, 180cm wzrostu, i byłem otyły nie gruby.. nogi po ojcu zawsze chude. Powracając, czyli siłownia musi być. Nie ma innych zamienników jak zmienić wygląd bez siłowni? Bo ja jestem zwolennikiem jedzenia mało, i ćwiczenia mało. nawet jakbym jadł dużo to by mi się nie chciało ćwiczyć. gdy mam cel osiągam go. mając 16 lat przeszedłem rok temu 6 dniowy post. sama woda.
...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9374 Napisanych postów 83988 Wiek 50 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 709964
Niestety nie ma. Podstawą kształtowania sylwetki jest trening siłowy. Innej metody nie znajdziesz.

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/ 

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
ok, dzięki. Mam jeszcze problem z dietą przy wadze 55kg trudno mi ją utrzymać w sensie mam wachania góra/dół przy rekompozycji muszę trzymać wagę. ale chciałbym dodać 4 posiłek do diety(do szkoły) np wafle ryżowe, ale "obawiam się że przytyje""
...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9374 Napisanych postów 83988 Wiek 50 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 709964
Skończ już tą rekompoxycja , masz budować masę mięśniową a nie kombinować. Ułóż całą dietę i wstaw tutaj do oceny
1

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/ 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 764 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18474
WodaMonster
ok, dzięki. Mam jeszcze problem z dietą przy wadze 55kg trudno mi ją utrzymać w sensie mam wachania góra/dół przy rekompozycji muszę trzymać wagę. ale chciałbym dodać 4 posiłek do diety(do szkoły) np wafle ryżowe, ale "obawiam się że przytyje""

Jak to obawiasz się, że przytyjesz ? Masz conajmniej 15 kg niedowagi względem swojego wzrostu i Ty się obawiasz, że przytyjesz ?
Nawet jeśli w Twoich 55 kg wagi jest niewiele masy mięśniowej za to jest trochę tłuszczyku, to:

1. Postaw na zdrowe jedzenie, powiedzmy przynajmniej 80 - 90% diety ma być zdrowym i wartościowym jedzeniem, a maksymalnie 10 - 20% mogą stanowić odstępstwa od diety.
Żadnych głodowych diet i d****nych pomysłów by jeść w ramach posiłku same wafle ryżowe - w każdym posiłku musisz mieć solidną porcję białka zwierzęcego, do tego zdrowe węglowodany i tłuszcze.
2. Koniecznie wprowadź trening siłowy - aby poprawić wygląd i kompozycję sylwetki musisz dobudować conajmniej 5 - 10 kg mięśni.
Jeśli będziesz się zdrowo odżywiał, to istnieje szansa, że stracisz też nieco tłuszczu.
3. Aeroby powinny stanowić jedynie UZUPEŁNIENIE treningu siłowego, a nie podstawową aktywność.

Jak robiłeś redukcję mało jedząc i to w dodatku jedząc w połowie zdrowo, a w połowie niezdrowo, to nie dziw się, że wyglądasz ch***wo.
Od teraz musisz mieć dietę z zerowym lub lekko dodatnim bilansem kalorycznym składającą się niemal wyłącznie ze zdrowych i nisko przetworzonych produktów, do tego trening siłowy.
Podsumowując - ogarnij podstawy racjonalnego i zdrowego odżywiania, czytaj artykuły na PoTreningu:

https://potreningu.pl/articles

i w serwisie kulturystyka.pl, zwłaszcza to:

https://kulturystyka.pl/kategoria/odzywianie/

oraz to:

https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html


Zmieniony przez - RPS1990 w dniu 2018-10-28 21:39:25
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Rotacja posiłkami. raz jem na sniadanie owsianke z masłem orzechowym raz jajecznice (2jaj bez masła) + kromka chleba 7 zbóż. obiad raz łosoś albo filet z kurczaka zawsze brokuły i ryż(cały woreczek) kolacja(podobno bardzo dobrze, bo białko najlepsze na ostatni posiłek: jogurt lub twaróg) ogółem raz to raz to..




...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9374 Napisanych postów 83988 Wiek 50 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 709964
Tylko co to jest? To nawet nie jest Głodówka, jakaś porażka.
1

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/ 

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
To co mam zmienić ? Aktualnie nie jem kolacji. PS. to aktualnie dieta, póki co jeszcze nie ćwiczę na siłowni.


Zmieniony przez - WodaMonster w dniu 2018-10-29 06:41:41
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6447 Napisanych postów 79265 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774594
Wszystko do zmiany. Tutaj nie ma co poprawiać. Polecam poczytać o podstawach diety zbilansowanej i zacząć od prawidłowego wyliczenia zapotrzebowania kcal.

https://potreningu.pl/articles/1300/dieta-prawidlowo-zbilansowana 
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Tyle jem żeby utrzymać wagę. Może znacie kogoś kto układa diety? Bo raczej to co jem jest czyste tylko mało i za mało urozmaicona.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa bez diety?

Następny temat

Dieta

electro
Polecane artykuły