SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Masa przy redukcji? Da się?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1034

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam

Ostatnimi czasy bylem na diecie LC ale ze zgubilem 10 kg i 13 cm to teraz pora nabyc troche masy. Problemem jest to ze nadal mam troche tluszczyku.. i mam tu takie pytanie: czy jest mozliwe zeby robic trening na mase, przy diecie niskoweglowodanowej? Zeby redukowac tluszcz jednoczesnie zwiekszajac mase miesni? Wiem ze ogolnie sa to dwa oddzielne procesy, ale podobno na poczatkujacych dziala to troche inaczej :)

A jezeli nie to czy mozna to zrobic jakos inaczej? np zalozyc wiekszy bilans kaloryczny ale jesc mniej wegli, lub w dni treningowe wegle jak na masie a w dnt jak na redukcji, lub nawet byc jakis czas na masie potem na redukcji? :) Wielkie dzieki za odpowiedz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Podbijam :) Bardzo mnie interesuje odpowiedz :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 91 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3303
Nie da się :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 327
albo masa albo redukcją przy masie można się trochę podrzeźbić oczywiście minimalnie ale przy redukcji masy nie złapiesz
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 786 Wiek 50 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 53678
To może opiszę swój przypadek. Rok temu wracałem do ćwiczeń po kilkumiesięcznej przerwie. Przez te kilka miesięcy odchudzałem się, ale nie trenowałem. Po rozpoczęciu treningów dodałem do diety tylko trochę kalorii, tak, że oscylowało to wokół bilansu zerowego, a nawet trochę poniżej zapotrzebowania. I przez 8 tygodni masa ciała wzrosła o 4 kg, obwody mięśniowe również znacząco w górę, a obwód w pasie zmalał o 5 cm. Więc jakimś sposobem jednocześnie zdobyłem masę mięśniową i zrzuciłem trochę brzuszka. Niestety, po 8 tygodniach wszystko co dobre się skończyło i od tamtej pory drugi taki przypadek mi się nie zdarzył. I w dalszym ciągu nie wiem, co o tym zadecydowało. Może dlatego, że wracałem na siłownię po dłuższej przerwie. Tak czy inaczej jest to dowodem na to, że jednoczesne odchudzanie i budowanie masy mięśniowej, jest możliwe.
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
A trening na mase przy zerowym bilansie kalorycznym? Masa skoczy?

Tez gdzieś czytalem ze ludzie trenuja jak na mase przy diecie LC.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 327
też gdy byłem po kilkumiesięcznej przerwie z wagi 85kg zleciałem na 78kg zwiększając biceps o 2,5cm klatke o 4cm a pas -8cm w 12 tygodni ale co dobre też się skończyło
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 679 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5991
jak masa ma skoczyc przy zerowym bilansie kalorycznym :) 0+0 to nadal 0. mysle ze jak znajdziesz swoje zero i powiekszysz to o 100-200kcal max to bedziesz nabieral najczystszej masy. poprostu uwazaj ile masz kcal na surplusie bo zbyt duza ilosc powoduje zalanie. ci ktorzy znaja swoj organizm moga przeprowadzic taka masówke - nabeda troche tluszczyku ale glownie miesien

makro sie liczy!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 786 Wiek 50 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 53678
marecki1990
jak masa ma skoczyc przy zerowym bilansie kalorycznym :)

Brakujące kalorie do budowy mięśni organizm może pobrać z własnej tkanki tłuszczowej :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 217 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11454
tolszowka
To może opiszę swój przypadek. Rok temu wracałem do ćwiczeń po kilkumiesięcznej przerwie. Przez te kilka miesięcy odchudzałem się, ale nie trenowałem. Po rozpoczęciu treningów dodałem do diety tylko trochę kalorii, tak, że oscylowało to wokół bilansu zerowego, a nawet trochę poniżej zapotrzebowania. I przez 8 tygodni masa ciała wzrosła o 4 kg, obwody mięśniowe również znacząco w górę, a obwód w pasie zmalał o 5 cm. Więc jakimś sposobem jednocześnie zdobyłem masę mięśniową i zrzuciłem trochę brzuszka. Niestety, po 8 tygodniach wszystko co dobre się skończyło i od tamtej pory drugi taki przypadek mi się nie zdarzył. I w dalszym ciągu nie wiem, co o tym zadecydowało. Może dlatego, że wracałem na siłownię po dłuższej przerwie. Tak czy inaczej jest to dowodem na to, że jednoczesne odchudzanie i budowanie masy mięśniowej, jest możliwe.


zadziałała tu tak zwana pamięć mięśniowa organizmu do tego dodałbym nawodnienie mięśni i ot cała tajemnica

"Niemożliwe, to słowo dla głupców !!" Napoleon

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z niedowagą

Następny temat

Potrzebuje pomocy z zrobieniem masy

Shoty
Polecane artykuły