SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ALKOHOL... A KULTURYSTYKA

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 29846

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
xilent i inni :)

są znajomi i "znajomi" - ja pozrywałem kontakty z tymi, których głównym celem podczas wypadów na miasto było sie urżnąć na max.

alkohol jest smaczny - ale w większych ilościach niż 1 małe piwko dziennie daje w plecy - i trzeba to przyznać bez sciemniania!!!

nie jestem abstynentem i nie zamierzam nim być ale bez żadnej szkody dla moich doznań smakowych i innych satysfakcji zamieniłem:

- solidne chlanie w weekend na średnio 1-2 małe piwka,

- chlanie podczas wypadu do pubu na kawę lub 1 małe piwko

- okazjonalne piwkowanie bez okazji na piwo bezalkoholowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja jednak lubie raz czy dwa w tygodniu wypić więcej i nic tego nie zmieni i napewno nie będe sobie tej przyjemnosci odmawiał, tymbardziej że ja zadnych spadków formy po tym nie zanotowuje. Być moze jakbym nie pił miałbym wieksze i szybsze przyrosty, ale i tak to co juz osiągnąłem mi wystarcza, a postępy mimo alkoholu sa widoczne nadal, wiec nie zamierzam zrezygnować z przyjaciół i wypadami do baru!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Ahmed-to dowaliłeś kolego:
Zgadzam sie z EVA ze jesli ktos traktuje sprawe b.powaznie to powinien odpuscic alk...wiekszosc osob tu obecnych cwiczy dla zdrowia i urody :)
Hehe-to co według Ciebie picie pomaga w uzyskaniu zdrowia i urody.No i według Ciebie trening dla samgo zdrowia i urody nie wymaga poważnego podejścia?????
Życzę Ci w związku z tym duuuużo zdrowia i siup piwko.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie powiedziałem, że mi alkohol pomaga, powiedziałem, że nie będe z niego rezygnował dla kulturystyki, a jeśli chodzi o wygląd, to mi sie wydaje ze mój wcale nie jest najgorszy, co potwierdzają wszyscy znajomi (nie tylko ci z którymi pije).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 588
Ja natomiast zauważyłem u siebie coś bardzo dziwnego - Alkoholu unikam jak ognia, ale czasami zdarzą mi się 1-3 browary ( nigdy nie piję wódy ). Ostatio tak się stało, że trzy dni pod rząd walnąłem sobie po 1 piwie. Potem poszedłem na trening i co - na klate w ostatniej serii dołożyłem sobie 10 kg więcej niż normalnie boiorę. Przypadek ? Dwa dni później trenowałem na plecy - i tutaj też mała niespodzianka - większe obciążenie ! Ale kolejne dwa dni później totalna klapa - ćwiczyłem na barki i nogi i nie mogłem nic z siebie wykrzesać. Zaprawdę dziwna reakcja - prawda ?

Remek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dakeyras - masz soga - godna podziwu wypowiedź tak młodego człowieka i godna podziwu postawa w tych beznadziejnie pozbawionych zasad czasach. Skąd tak wielu z Was bierze taką dojrzałość???????
Pozdrawiam.

guru

Zmieniony przez - guru w dniu 2002-05-20 17:51:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21
Witam
Podam wam teraz naukowy powód, uzasadniający abstynencje po wysiłku fizycznym . Wszystko to jest związane z hormonem wzrostu. Hormon ten wydzielany jest cyklicznie przez przedni płat przysadki mózgowej do krwi. Jak pewnie wiecie hormon ten ma wpływ na fizjologie i metabolizm większości tkanek w organizmie, w tym także na mięśnie. Niektóre substancje jak fenyloalanina czy metionina powodują przejściowy wzrost tego hormonu, podobnie działa wysiłek fizyczny. Picie alkoholu powoduję zaburzenie fizjologiczne wydzielania tego hormonu ( Wydziela się on w II i IV fazie snu, około 2 godziny nad ranem). Alkohol niweluje wpływ wysiłku, na zwiększony poziom hormonu wzrostu i w konsekwencji spada wzrost masy mięśniowej.
Więc Panowie i Panie 0 alkoholu po treningu.
Zapraszam też na moją strone www.doping.boost.pl by wypełnić ankiete do mojej pracy MGR
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Alkohol jest zabójczy dla rozwoju mięśni i utrzymywaniu ciała w dobrej kondycji fizycznej. Picie alkoholu w czasie cyklu treningowego obniża formę sportową oraz wpływa na szereg zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu, m.in. : na płaszczyźnie funkcjonowania mózgu, serca, wątroby,żołądka oraz co istotne, spowalnia rozwój mięśni.

W odróżnieniu od "zwykłych" produktów spożywczych, które wymagają czasu na trawienie, alkohol nie wymaga trawienia i jest szybko wchłaniany. Około 20 procent dostarczanego alkoholu jest wchłaniany bezpośrednio przez ściany żołądka i może dotrzeć do mózgu w ciągu jednej minuty. Poprzez swoje właściwości, alkohol dociera praktycznie do wszystkich narządów organizmu, a to niesie ze sobą kilka istotnych minusów związanych z ćwiczeniami fizycznymi.

Spowalnia rozwój mięśni
Alkohol spowalnia proces trawienia dostarczonych składników pokarmowych poprzez zaburzenie wydzielania hormonów trawiennych. W wyniku osłabionej funkcji trawienia, przyjmowane produkty nie są skutecznie rozkładane na proste (przyswajalne przez organizm) cząsteczki. Brak rozkładu pożywienia, w tym zawartego w pożywieniu białka, powoduje utrudnienie rozwoju nowych komórek mięśniowych. Ponadto spowolnienie procesów trawiennych wpływa na deficyt energii do przemian (syntezy) białka. Do syntezy 1g białka z aminokwasów przyjmowanych w jedzeniu nasze ciało potrzebuje 24 kalorii, których źródłem powinny być lipidy (tłuszcze) lub cukry (węglowodany).

Obniża poziom testosteronu i zwiększa poziom kortyzolu
Produkcja testosteronu, czyli jednego z głównych hormonów w budowie masy mięśniowej mięśni, jest zaburzona właśnie poprzez spożycie alkoholu. Z drugiej strony napoje wyskokowe zwiększają stymulację innego hormonu - kortyzolu, czyli hormonu niszczącego mięśnie.

Na dowód tego, przeprowadzone badania na 8 zdrowych ochotnikach (mężczyzn). Po podaniu alkoholu wyniki były jasne: spadek testosteronu oraz wzrost kortyzolu. Owy efekt utrzymywał się do 24 godziny po spożyciu alkoholu.

Wymywa z ciała witaminy i składniki mineralne
Witaminy i składniki mineralne są ważne dla utrzymania zdrowego funkcjonowania procesów w organizmie, w tym (ale nie wyłącznie) wzrostu mięśni i konserwacji. Podczas spożywania alkoholu, większość witamin i minerałów jest całkowicie usuwana z organizmu wraz z moczem Ma to wpływ na wiele funkcji w organizmie, w tym procesy, które wymagają naprawy i wzrostu mięśni.

Odwadnia ciało
Spożycie alkoholu powoduje naturalny proces odwadniania organizmu, a w szczególności mięśni, które składają się 70 procentach z wody. Jak? Jeżeli w ciele następuję wzrost stężenia alkoholu, to automatycznie nerki (narząd filtrujący ciało) zaczynają neutralizować negatywny poziom alkoholu. Do tej czynności potrzebuje większej ilości wody. Innymi słowy, nerki okradają ciało z wody, co może doprowadzić do ciężkiego odwodnienia. Po drugie, alkohol hamuje wydzielanie hormonu - wazopresyny, który jest informacją dla nerek o konieczności zatrzymania wody w organizmie (absorpcji wody). Woda nie zatrzymywana przepływa do pęcherza, a następnie jest wydalana z organizmu. W efekcie powstaję deficyt wody (odwodnienie).

Zwiększa magazynowanie tłuszczu w ciele
Alkohol jest kalorycznym produktem, który zawiera puste kalorie (7, 1 pustych kalorii na gram) powodujące odkładanie się tkanki tłuszczowej (wraz z piciem alkoholu zwiększa się apetyt – chyba że wystąpiło zatrucie). Oprócz tego alkohol, w tym samym czasie, zakłóca cykl spalania tłuszczu w organizmie. Badania wykonane przez American Journal of Clinical Research wykazały, że spożycie 24g alkoholu powoduje spadek tempa spalania lipidów (tłuszczy) aż o 73 procent.

Obniża cechy motoryczne
Spożywanie alkoholu zmniejsza naszą sprawność fizyczną. Badanie wykazały, że jedna lampka wina wypita przez sprintera przed biegiem na 100 metrów wpłynęła na jego szybkość . (zawodnik tracił przeciętnie 1,9 m w stosunku do poprzednich wyników). Z kolei w sportach siłowych wypicie 250 ml wina wpłynęło na spadek siły o 19 procent.

Zaburza rytm następnego dnia
Spożycie alkoholu niekorzystnie odbija się na naszej koncentracji i racjonalnym myśleniu na następny dzień. Spożycie dużej dawki alkoholu powoduję, iż trening wykonywany na następny dzień jest mało efektywny poprzez brak zdolności skupienia się i spadek motywacji na jednostce treningowej. Trening na następny dzień po upojnej nocy jest bezproduktywny, co zmusza większość ludzi do przełożenie zaplanowanych ćwiczeń na późniejszy okres.

Wniosek:
Napoje alkoholowe, jak widać, osłabiają możliwości poprawy formy sportowej oraz obniżają już posiadane zdolności siłowo – masowe. Częste picie alkoholu hamuje poprawę siły, mięśni oraz sprzyja otłuszczaniu ciała. Innymi słowy, zamierzone efekty treningowe oddalają się w czasie, co może doprowadzić do zaniechania ćwiczeń.
Źródło trener.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 96 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 340
odwadnia, pozbawia witamin... nawet najmniejsza ilość rozwala szare komórki w mózgu... kto pije alkohjol ten nastepnego dnia sika włąsnym mózgiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyżby ból dvpy? Chlejesz i przejmujesz się swoimi wynikami. Inni (niepijący) będą lepsi od ciebie. Twój wybór.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak to jest z tym olejem lnianym???

Następny temat

jajecznica

WHEY premium