Witajcie, od dłuższego czasu odkąd przestałem trenować piłkę nożną , i chodzić w celach rekreacyjnych na siłownie, za przestałem jakiegokolwiek ruchu do tego zacząłem jeszcze palić papierosy ;/ Trwa to już to ponad dwa lata, i chciałbym wrócić do aktywnego stylu życia. Moim problemem jest ustalić skuteczny trening który by wniósł pozytywne efekty.
Co mam zamiar robić? Raz w środku tygodnia mam trening samoobronny , do tego siłownie 2 razy oraz chciałbym do tego dołączyć Bieganie z rozciąganiem. Nie mam zbytnio wystarczającej wiedzy w ustaleniu treningu dlatego proszę was o pomoc.
Jakie proponujecie ćwiczenia na siłowni , które pozwoliłby nabrać szybkości i trochę siły mojej osobie?
Zacząć bieganie od marszobiegów czy biec cały czas jednym tempem np 12 km , czy proponujecie inne kwestie?
Czy jakaś konkretna dieta na początku jest aż tak potrzebna ?
Wiek: 20
Waga: ok. 70 kg
Wzrost: ok. 182cm
Dziękuję z góry wszystkim za pomoc :)
Co mam zamiar robić? Raz w środku tygodnia mam trening samoobronny , do tego siłownie 2 razy oraz chciałbym do tego dołączyć Bieganie z rozciąganiem. Nie mam zbytnio wystarczającej wiedzy w ustaleniu treningu dlatego proszę was o pomoc.
Jakie proponujecie ćwiczenia na siłowni , które pozwoliłby nabrać szybkości i trochę siły mojej osobie?
Zacząć bieganie od marszobiegów czy biec cały czas jednym tempem np 12 km , czy proponujecie inne kwestie?
Czy jakaś konkretna dieta na początku jest aż tak potrzebna ?
Wiek: 20
Waga: ok. 70 kg
Wzrost: ok. 182cm
Dziękuję z góry wszystkim za pomoc :)
Krzysztof Piekarz