SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mistrzostwa Świata w LA - MOSKWA 10-18 sierpień 2013r.

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4019

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Ponad 50 lekkoatletów reprezentować będzie Polskę w 14. mistrzostwach świata w Moskwie (10-18 sierpnia). W ekipie są m.in. Tomasz Majewski, Piotr Małachowski, Anna Rogowska, Anita Włodarczyk. Decyzja o ostatecznym składzie zapadnie 29 lipca.
- Długo trwała dyskusja na zarządzie nad każdą osobą kandydującą do reprezentacji. Braliśmy pod uwagę tegoroczne wyniki, aktualną formę, a przede wszystkim stan zdrowia. Postawiliśmy na zawodników, którzy nie powinni zawieść zarówno nas, jak i kibiców - powiedział prezes PZLA Jerzy Skucha po 89. mistrzostwach Polski w Toruniu.

Kierownik szkolenia Piotr Bora zaznaczył, że w kilku przypadkach są znaki zapytania, jeśli chodzi o stan zdrowia. W najbliższych dniach sytuacja powinna się wyjaśnić.

Mamy deadline do 29 lipca z podaniem ostatecznego składu reprezentacji. Dwa dni wcześniej są zawody Diamentowej Ligi w Londynie. Tam o miejsce w ekipie powalczą jeszcze Renata Pliś na 1500 m oraz Tomasz Szymkowiak i Mateusz Demczyszak na 3000 m z przeszkodami - dodał Bora.

Skład reprezentacji Polski na 14. lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Moskwie (10-18 sierpnia):

MĘŻCZYŹNI

200 m Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn)

800 m Adam Kszczot (RKS Łódź) Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

110 m ppł Artur Noga (AZS AWF Kraków)

3000 m z przeszkodami Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) Łukasz Parszczyński (Podlasie Białystok) Tomasz Szymkowiak (LUKS Orkan Września)* Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław)*

wzwyż Szymon Kiecana (Agros Zamość) Piotr Śleboda (GKS Olimpia Grudziądz)**

tyczka Robert Sobera (AZS AWF Wrocław)

kula Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) Jakub Szyszkowski (WKS Śląsk Wrocław)

dysk Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki)

młot Paweł Fajdek (Agros Zamość) Szymon Ziółkowski (OŚ AZS Poznań)

oszczep Łukasz Grzeszczuk (RKS Skra Warszawa)

chód 20 km Dawid Tomala (AZS AWF Katowice) Rafał Augustyn (OTG Sokół Mielec)

chód 50 km Łukasz Nowak (OŚ AZS Poznań) Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków) Adrian Błocki (MKL Szczecin)

4x100 m Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) Kamil Kryński (KS Podlasie Białystok) Grzegorz Zimniewicz (UKS Achilles Leszno) Remigiusz Olszewski (OŚ AZS Poznań) Dariusz Kuć (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) Robert Kubaczyk (WKS Śląsk Wrocław)

4x400 m Marcin Marciniszyn (WKS Śląsk Wrocław) Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław) Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) Patryk Dobek (SKLA Sopot)

KOBIETY

1500 m Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście)*

5000 m Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork)

10 000 m Karolina Jarzyńska (MKL Toruń)

3000 m z przeszkodami Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek)

wzwyż Kamila Stepaniuk (Podlasie Białystok) Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław)

tyczka Anna Rogowska (SKLA Sopot)

trójskok Anna Jagaciak (MKS Juvenia Puszczykowo)

dysk Żaneta Glanc (OŚ AZS Poznań)

młot Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa)

siedmiobój Karolina Tymińska (SKLA Sopot)

chód 20 km Katarzyna Kwoka (RLTL ZTE Radom) Paulina Buziak (OTG Sokół Mielec) Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice)

4x100 m Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) Weronika Wedler (AZS AWF Wrocław) Marta Jeschke (SKLA Sopot) Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław) Martyna Opoń (OŚ AZS Poznań)

4x400 m Justyna Święty (AZS AWF Katowice) Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin) Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz) Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań) Agata Bednarek (AZS Łódź)

*/ do decyzji zarządu PZLA po starcie w Londynie 26-27 lipca

**/ do decyzji zarządu PZLA w najbliższych dniach

moderator sprinterek

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Trzy medale – złoty Pawła Fajdka w rzucie młotem oraz srebrne Anity Włodarczyk w tej samej konkurencji i Piotra Małachowskiego w dysku - zdobyli Polacy w mistrzostwach świata w Moskwie. Nikt z 55-osobowej reprezentacji nie zdołał sprawić większej niespodzianki.

Wyjeżdżając do Moskwy szkoleniowcy PZLA liczyli na trzy medale i tak też się skończyło – wśród faworytów wymieniani byli Małachowski (WKS Śląsk Wrocław), Włodarczyk (RKS Skra Warszawa) i Tomasz Majewski. Dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, mimo że stracił wiele treningów z powodu dwóch operacji łokcia, sam zapowiadał walkę o brąz. Większym pesymistą był jego trener Henryk Olszewski, który od razu mówił, że będzie bardzo ciężko.

I właśnie on miał rację. Majewski (AZS AWF Warszawa) i tak pchnął najdalej w tym sezonie – 20,98, ale starczyło jedynie na szóste miejsce.

- Jestem zawiedziony, bo słabo to wyglądało technicznie. Mogłem powalczyć, ale się nie udało i mogę mieć pretensje wyłącznie do siebie - powiedział po konkursie.

Niedosyt czuł także Małachowski, choć drugi, liczył na więcej. - Oczywiście wiem, że zostanie wicemistrzem świata jest sukcesem, ale moja chora ambicja nie pozwala mi się do końca cieszyć. Chciałem wygrać i było mnie na to stać, a to denerwuje mnie najbardziej - skomentował. Drugą lokatę dał mu rezultat 68,36. Drugi z Polaków Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki) był szósty – 64,32.

Szczęśliwi byli za to Fajdek i Włodarczyk. Rzuty młotem doskonale im wyszły. Fajdek wynikiem 81,97 sięgnął po złoto, a jeden z jego rywali Słoweniec Primoz Kozmus nazwał go kosmitą. O Polaka pytali się wszyscy zagraniczni dziennikarze, również ze względu na jego upodobania – kolczyki, nietypowe rzucanie w okularach, czy młody wiek. Mając 24 lata został najmłodszym w historii mistrzem świata i zdetronizował Szymona Ziółkowskiego, który dwanaście lat temu w Edmonton wygrał mając 25 lat.

- To nadal do mnie nie dociera. Nie wiem jak to się stało, bo najdłuższy rzut wcale nie był najlepszy technicznie. To wszystko na razie mnie przerasta - mówił Fajdek dobę po rywalizacji. Szymon Ziółkowski tym razem musiał zadowolić się dziewiątą lokatą – 76,87.

Włodarczyk przegrała z Tatianą Łysenko (78,80), ale za to poprawiła własny rekord Polski – 78,46. Konkurs stał na najwyższym poziomie w historii, a Polka odegrała w nim decydującą rolę. Na półmetku nawet prowadziła.

- Ten medal jest dla nas bardzo ważny, bo daje nam sygnał, że podążamy w odpowiednim kierunku, a trening był trafiony. Po dwóch kontuzjach w okresie przygotowawczym, niemożliwości rzucania i dwóch miesiącach przerwy, mieliśmy obawy, czy zdążymy z formą - przyznał jej trener Krzysztof Kaliszewski.

Brawa należą się skoczkiniom wzwyż, a zwłaszcza Justynie Kasprzyckiej (AZS AWF Wrocław), która poprawiła o dwa centymetry rekord życiowy i wynikiem 197 cm zajęła szóstą lokatę. Gdyby udało jej się pokonać w pierwszej próbie, to miałaby brąz. Tylko jedno miejsce niżej była rekordzistka kraju Kamila Stepaniuk (Podlasie Białystok). Obie ze stadionu w Moskwie schodziły z uśmiechem na ustach.

Mały niedosyt czuł Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz). Po raz drugi w mistrzostwach świata zajął czwarte miejsce i niewiele zabrakło do podium. Czas 1.44,08 był jego najlepszym w tym sezonie, więc pretensji nie mógł do siebie mieć. Adam Kszczot (RKS Łódź) po kontuzji nie zdołał nadrobić zaległości i nie wszedł do finału.

Całkiem nieźle spisali się chodziarze na 50 km. Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków) dotarł na metę jako szósty, a Łukasz Nowak (AZS OŚ Poznań) – ósmy. Zwłaszcza drugi z nich bardzo długo później dochodził do siebie i długo leżał na tartanie.

Niespodziankę sprawiła Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork), która jako pierwsza Polka w historii awansowała do finału biegu na 5000 m. Ostatecznie zajęła 14. lokatę z czasem 15.58,26.

- Biegi długie trenuję dopiero 1,5 roku i się ich uczę, dlatego uważam, że to mój życiowy sukces - przyznała.

Na znacznie więcej niż na dziewiąte miejsce liczył Artur Noga (AZS AWF Kraków). Do wymarzonego finału zabrakło mu jedynie 0,01. Tak jak i sztafeta 4x400 m mężczyzn, która pobiegła w składzie: Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn), Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław), Łukasz Krawczuk i Marcin Marciniszyn (obaj WKS Śląsk Wrocław), miał siódmy czas, ale do finału się nie załapał.

Poniżej oczekiwań wystartowała siedmioboistka Karolina Tymińska. W Moskwie miała walczyć o medal, skończyła rywalizację jako dziewiąta. Na więcej liczyła również tyczkarka Anna Rogowska (obie SKLA Sopot). Mistrzyni świata z Berlina (2009), tak jak jej kolega ze skoczni Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) nie pokonali żadnej eliminacyjnej wysokości.

Słabo wypadli oszczepnicy Łukasz Grzeszczuk (RKS Skra Warszawa) i Marcin Krukowski (Warszawianka). Zajęli odpowiednio 28. (74,72) i 25. (76,93) miejsce. Do finału nie zdołała zakwalifikować się również żadna z czterech polskich sztafet.

Dwa lata temu Polacy w południowokoreańskim Daegu wywalczyli tylko jeden medal. Paweł Wojciechowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) wygrał konkurs skoku o tyczce. Następne mistrzostwa świata za dwa lata w Pekinie.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Jedna z najlepszych rosyjskich lekkoatletek, specjalizująca się w skoku w dal i trójskoku, pięciokrotna medalistka olimpijska 37-letnia Tatiana Lebiediewa postanowiła zakończyć karierę sportową.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Kenijscy biegacze dostali zakaz startu w Londynie

Ke­nij­ska fe­de­ra­cja lek­ko­atle­tycz­na za­bro­ni­ła czte­rem bie­ga­czom wy­stę­pu w pią­tek i so­bo­tę w Lon­dy­nie w za­wo­dach Dia­men­to­wej Ligi w oba­wie, że do­dat­ko­wy start mógł­by odbić się na nich ne­ga­tyw­nie pod­czas 14. mi­strzostw świa­ta w Mo­skwie (10-18 sierp­nia).

"Londyn jest zbyt blisko Moskwy i to mogłoby spalić naszych sportowców" - uzasadnił decyzję szef kenijskiej federacji Isaiah Kiplagat.

Lekkoatleci tego kraju słabo zaprezentowali się w ubiegłorocznych igrzyskach olimpijskich w stolicy Wielkiej Brytanii. Wielu obserwatorów uważało, że powodem były zbyt częste występy w mityngach.

"Nasi zawodnicy powinni uczyć się od Rosjan, którzy nie startują w Diamentowej Lidze, ponieważ chcą dobrze wypaść w domu" - dodał Kiplagat.

Wycofani z zawodów Diamentowej Ligi biegacze to: wicemistrz świata na 1500 m Silas Kiplagat, brązowy medalista olimpijski na 3000 m z przeszkodami Abel Mutai oraz Nixon Chepseba i Conseslus Kipruto.

Mistrzostwa świata w Moskwie odbędą się w dniach 10-18 sierpnia.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Mistrzyni globu z Berlina 2009 w biegu na 800 Caster Semenya nie wystąpi w rozpoczynających się 10 sierpnia mistrzostwach świata w Moskwie. Kontrowersyjna reprezentantka RPA nie zdołała wypełnić minimum 2.00,00.

Ostatnią szansę lekkoatletka miała w mityngu w belgijskiej miejscowości Ninove. Bieg na 800 m wprawdzie wygrała, ale z czasem 2.01,86.

O Semenyi było bardzo głośno po niespodziewanym zwycięstwie w mistrzostwach świata w 2009 roku. Pojawiły się wątpliwości co do płci zawodniczki. Musiała ona przejść szereg badań przeprowadzonych na zlecenie IAAF. Przez jedenaście miesięcy była zawieszona. Od lipca 2010 roku znowu mogła startować. W igrzyskach w Londynie zdobyła srebro.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
http://www.mos2013.ru/en/  - oficjalna strona MŚ w Moskwie

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
9 aktualnych mistrzów świata i 20 medalistów (w konkurencjach indywidualnych) z igrzysk w Londynie będzie częścią ekipy Stanów Zjednoczonych w moskiewskich MŚ.

Skład USA na MŚ w Moskwie (z rezerwowymi, wytłuszczono nazwiska aktualnych mistrzów świata)
Kobiety:
100m – Jeter, Gardner, Freeman, Anderson
200m – Williams, Duncan, Felix, Tarmoh
400m – Hastings, McCorory, Spencer
800m – Montaño, Martinez, Wilson
1500m – Simpson, Moser, Cain, McGee
5000m – Huddle, Rowbury, Conley
10 000m – Flanagan, Hasay, Hastings
Maraton – McMahan, Faber, Kastor
3000m prz – Bush, Higginson, Kipp
100m pł – Harper, Rollins, Harrison, Ali
400m pł – Demus, Muhammad, Moline, Spence
Wzwyż – Lowe, Barrett, McPherson
Tyczka – Suhr, Hutson, Holliday
W dal – Reese, DeLoach-Soukup, Polk, Jimoh
Kula – Carter, Brooks, Hasslen
Dysk – Lewis-Smallwood, Ashley, Podomonick
Młot – Bingson, McCall, Campbell
Oszczep – Borman
7-bój – Day, Wade, Bougard
Chód 20km – Michta, Gray, Melville
4x100 – Pierre, Scott
4x400m – Atkins, Beard, Alexander

Mężczyźni
100m – Gatlin, Silmon, Rodgers
200m – Young, Mitchell, Spearmon
400m – Merritt, McQuay, Hall
800m – Solomon, Symmonds, Johnson
1500m – Centrowitz, Manzano, Lomong
5000m – Lagat, Rupp, Hill
10 000m – Rupp, Ritzenhein, Derrick
Maraton – Tapia, Eggleston, Trujillo
3000m prz – Jager, Huling, Turner
110m pł – Richardson, Wilson, Oliver, Merritt
400m pł – Tinsley, Clement, Jackson
Wzwyż – Williams, Kynard, Jonas, Moffatt|
Tyczka – Walker, Scott, Whitt
W dal – Phillips, Kitchens, Dendy
Trójskok – Taylor, Craddock, Claye
Kula – Hoffa, Whiting, Lloyd, Martin
Dysk – Brooks
Młot – Kruger
Oszczep – Dolezal, Humphreys
10-bój – Hardee, Eaton, Nixon, Taiwo
Chód 20km – Seaman
Chód 50km – Nunn
4x100m – Salaam, Locke, Demps
4x400m – Mance, Harris, Verburg

Zwycięzcy Diamentowej Ligi 2012: Charonda Williams (200m), Dawn Harper (100m pł), Chaunte Lowe (wzwyż), Reese Hoffa (kula).
Rekordziści świata: Ashton Eaton (10-bój i 7-bój), Aries Merritt (110m pł), Jenn Suhr (tyczka w hali), Allyson Felix i Carmelita Jeter (4x100m
Najmłodsi: Mary McCain (1500m) 17 lat oraz Arman Hall (400m) i Ajeé Wilson (800m) po 19 lat.

Przed dwoma laty w Daegu Amerykanie zdobyli 25 medali, w tym 12 złotych oraz 251 punktów.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Podczas światowego czempionatu chcielibyśmy oglądać wszystkich najlepszych lekkoatletów świata, ale...

Poniżej wstępna lista znanych gwiazd, które nie wystąpią w moskiewskich mistrzostwach.
Nie wymieniamy Etiopczyków i Kenijczyków, w tych reprezentacjach fluktuacja jest bardzo duża.
Zabraknie Kenenisy Bekele, 17-krotnego mistrza świata, czwartego na tegorocznych listach światowych (10000m) i dopiero czwartego na listach krajowych.

Konkurencją pozbawioną wielu utytułowanych gwiazd będzie siedmiobój pań, najprawdopodobniej na starcie nie stanie żadna medalistka mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich!

Mężczyźni
Tyson Gay (doping) — mistrz świata ’07 (100m/200m)
Yohan Blake (kontuzja) — mistrz świata ’11 (100m)
Walter Dix (kontuzja) — wicemistrz świata ‘11 (100m/200m)
Asafa Powell (brak kwalifikacji, doping) — medalista MŚ ‘07/’09 (100m)
Kim Collins (brak kwalifikacji) – medalista MŚ ‘11
Ryan Bailey (kontuzja) — 5m. IO ‘12 (100m)
David Rudisha (kontuzja) — mistrz świata ’11 i olimpijski ‘12 (800m)
Nijel Amos (kontuzja) — wicemistrz olimpijski ‘12 (800m)
Taoufik Makhloufi (choroba) — mistrz olimpijski ’12 (1500m)
Abel Kirui (kontuzja) — mistrz świata ‘09/’11 (maraton)
Liu Xiang (kontuzja) — mistrz świata ’07 (110m pł)
Dayron Robles (konflikt z federacją) — mistrz olimpijski ‘08 (110m pł)
Andy Turner (kontuzja) — medalista MŚ ‘11 (110m pł)
Paweł Wojciechowski (kontuzja) – mistrz świata 2011 (tyczka)
Phillips Idowu (przerwa) — mistrz świata ’09 (trójskok)
Matthias De Zordo (kontuzja) - mistrz świata '11 (oszczep)
Keshorn Walcott (kontuzja) – mistrz olimpijski ’12 (oszczep)
Walerij Borczyn – mistrz świata ‘09/’11 (chód 20km)
Siergiej Bakulin –mistrz świata ’11 (chód 50km)
Oscar Pistorius (sprawa sądowa) — wicemistrz świata ’12 (4x400m)

Kobiety
Veronica Campbell-Brown (doping) — 9-krotna medalistka MŚ (sprint)
Sherone Simpson (doping) — wicemistrzyni olimpijska ‘08 (100m)
Sanya Richards-Ross (kontuzja) — mistrzyni świata ‘09 (400m)
Caster Semenya (brak minimum) — wicemistrzyni olimpijska (800m)
Aslı Çakır Alptekin (doping) — mistrzyni olimpijska (1500m)
Vivian Cheruiyot (przerwa) — mistrzyni świata ‘11 (5000m/10000m)
Lolo Jones (brak kwalifikacji) — 4m. IO ’12 (100m pł)
Melaine Walker (brak kwalifikacji) — wicemistrzyni świata ’11 (400m pł)
Blanka Vlašić (kontuzja) — mistrzyni świata ‘07/’09 (wzwyż)
Swietłana Fieofanowa (brak kwalifikacji) – medalistka MŚ ’11 (tyczka)
Martina Strutz (kontuzja) - wicemistrzyni świata ’11 (tyczka)
Nadzieja Ostapczuk (doping) - wicemistrzyni świata ’11 (kula)
Barbora Špotáková (macierzyństwo) — mistrzyni olimpijska ‘08/’12 (oszczep)
Jessica Ennis-Hill (kontuzja) — mistrzyni olimpijska ‘12 (7-bój)
Tatiana Czernowa (kontuzja) — mistrzyni świata ’11 (7-bój)
Jennifer Oeser (przerwa) - medalistka MŚ ‘09/’11 (7-bój)
Lilli Schwarzkopf (przerwa) – wicemistrzyni olimpijska ’12 (7-bój)

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34593 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434066
Tak oto przedstawia się plan transmisji z Moskwy:

SOBOTA - 10 SIERPNIA 2013
7:30-9:95, 11:55-12:20, 13:50-14:35, 15:05-18:45
TVP Sport, Sport.tvp.pl
7:30-19:00
Eurosport HD

NIEDZIELA - 11 SIERPNIA 2013
7:00-10:25, 15:00-17:50
TVP Sport, Sport.tvp.pl
16:50-18:00, 18:55-20:15
TVP 2 HD
17:35-19:10
TVP 1 HD
7:00-13:00, 14:45-20:15
Eurosport HD

PONIEDZIAŁEK - 12 SIERPNIA 2013
7:25-10:30, 16:45-20:40
TVP Sport, Sport.tvp.pl
17:25-19:15
TVP 1 HD
18:55-20:30
TVP 2 HD
7:30-10:45, 15:00-20:15
Eurosport HD

WTOREK - 13 SIERPNIA 2013
7:25-10:35, 16:45-20:40
TVP Sport, Sport.tvp.pl
17:25-19:10
TVP 1 HD
18:55-20:25
TVP 2 HD
07:30-11:30, 16:30-20:15
Eurosport HD

ŚRODA - 14 SIERPNIA 2013
7:25-10:30, 17:20-19:00
TVP Sport, Sport.tvp.pl
6:30-10:00
Eurosport HD

CZWARTEK - 15 SIERPNIA 2013
7:25-9:45, 16:45-20:05
TVP Sport, Sport.tvp.pl
17:25-19:10
TVP 1 HD
18:55-20:25
TVP 2 HD
7:30-09:45, 16:30-19:45
Eurosport HD

PIĄTEK - 16 SIERPNIA 2013
7:25-10:15, 16:45-20:15
TVP Sport, Sport.tvp.pl
17:35-19:10
TVP 1 HD
16:45-18:00, 18:55-20:20
TVP 2 HD
7:30-10:00, 16:30-19:45
Eurosport HD

SOBOTA - 17 SIERPNIA 2013
13:15-18:45
TVP Sport, Sport.tvp.pl
17:20-19:00
TVP 1 HD
16:00-17:35
TVP 2 HD
13:15-18:30
Eurosport HD

NIEDZIELA- 18 SIERPNIA 2013
13:45-17:30
TVP Sport, Sport.tvp.pl
14:35-17:00
TVP 1 HD
13:45-17:15
Eurosport HD

Obsada dziennikarska TVP:
Komentatorzy: Przemysław Babiarz, Marek Rudziński, Marek Jóźwik z Moskwy
Reporter: Aleksander Dzięciołowski z Moskwy
Studio: Maciej Kurzajewski, Sebastian Chmara

Obsada dziennikarska Eurosportu:
Komentatorzy: Janusz Rozum, Paweł Ulbrych, Marek Szewczyk, Marcin Rosengarten z Moskwy

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Sog Wikt!!! ;)

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
IAAF zapowiada wzmożone kontrole antydopingowe

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) od lat prowadzi zdecydowaną walkę z dopingiem. Potwierdzeniem woli zepchnięcia tego zjawiska na margines sportu będą zaostrzone kontrole podczas 14. mistrzostw świata w Moskwie (10-18 sierpnia).

W ostatnich tygodniach wyszły na jaw kolejne przypadki oszustw. Pozytywne wyniki badań miały między innymi gwiazdy sprintu - Ameykanin Tyson Gay i Jamajczyk Asafa Powell. IAAF daje wyraźny sygnał, że te skandale nie osłabiają jej determinacji w zwalczaniu dopingu. W niechlubyn gronie znalazło się ostatnio 40 Rosjan i 31 Turków.

Wzorując się na kolarstwie władze lekkoatletyczne wprowadzają od lat zasadę przechowywania przez długi okres próbek pobranych od zawodników podczas imprez, jak również będących rezultatem niezapowiadanych kontroli poza zawodami.

Efektem tych działań były liczne zmiany w statystykach medalowych, począwszy od MŚ 2005 w Helsinkach, poprzez igrzyska olimpijskie 2004, 2008 i 2012.

14. mistrzostwa nie będą wyjątkiem od zasad wprowadzonych już na poprzedniej edycji, w Daegu w 2011 roku. Próbki z koreańskiej imprezy są przechowywane, tak też będzie z tymi z Moskwy.

"Podobnie jak w przypadku Daegu kontrole obejmą wszystkie konkurencje. Próbki analizowane będą nie tylko pod kątem obecności EPO czy manipulacji krwią w konkurencjach wytrzymałościowych, ale także na obecność sterydów lub hormonu wzrostu wśród sprinterów czy miotaczy" - wyjaśnia IAAF.

Seria kontroli rozpoczęła się już w poniedziałek, kiedy to badaniom poddano Usaina Bolta i pozostałych 44 reprezentantów Jamajki w ich centrum treningowym w Moskwie.

Obok badania krwi przed i podczas mistrzostw (wszyscy medaliści plus wylosowani) pobranych będzie około 500 próbek moczu, które zostaną zakonserwowane. Podobnie jak w poprzednich latach, począwszy od Helsinek 2005, próbki "będą przechowywane przez długi okres z myślą o ewentualnych przyszłych analizach w miarę postępu nauki w dziedzinie wykrywania zabronionych substancji" - poinformowało IAAF.

Stowarzyszenie zaznaczyło jednocześnie, że analizy przeprowadzane w Moskwie odbywają się pod nadzorem naukowców-ekspertów wytypowanych przez IAAF, w tym specjalistów z laboratorium antydopingowego w Lozannie, posiadającego akredytacje Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Na stronie moskiewskich mistrzostw świata zamieszczono listy zgłoszeń, posortowane wg konkurencji i państw - zapraszamy do ich analizy (w niektórych konkurencjach mamy jeszcze zawodników rezerwowych).

Np. w biegu na 200m, pierwszej konkurencji z naszym reprezentantem, na liście figuruje 64 zawodników (w tym po jednym rezerwowym z GBR, JPN i USA), z 43 państw. Karol Zalewski z wynikiem 20.41 będzie rywalizować z 22 szybszymi od niego w br. sprinterami.

Najmniej zgłoszonych

Mężczyźni
trójskok – 24 zawodników z 16 państw

Kobiety
skok o tyczce – 22 zawodniczki z 14 państw
trójskok – 21 zawodniczek z 17 państw

10 000m – 20 zawodniczek z 12 państw
tylko 8 zawodniczek szybszych w br. od Karoliny Jarzyńskiej:
Etiopki (5), Japonka (startuje tylko jedna), Kenijka (tylko jedna z trzech), biegaczka z USA (jedna z trzech)

Łącznie na listach znajduje się 1970 zawodników (1105) i zawodniczek (865) z 206 państw.

http://www.iaaf.org/download/downloadresultinfo?filename=923ddeac-0440-4b80-ae82-8fe82c28cdd9.pdf&urlSlug=entries-by-event-moscow-2013 

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaką piłkę do siatkówki wybrać?

Następny temat

Amortyzator do DH ( dwupółka )

WHEY premium