SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna + Aminokwasy + Białko?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1610

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Waga / wzrost

76/181

Staż treningowy

niecały rok

Cel cyklu

dobra rzeźba, bez przesady z wymiarami

Stosowane już wcześniej suplementy

Kreatyna

Przewidziane finanse na cykl

300zł
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 910
Witam, chciałbym zacząć stosować suplementy. Na sucho ćwiczyłem +/- 10 miesięcy z przerwami. Trudno mi powiedzieć, czy jestem ekto czy endomorfikiem, ponieważ górne partie ciała wydają się być szczupłe w porównaniu do nóg...

Wracając do tematu, mam kreatynę monohydrat z universala i chciałbym dokupić dobre aminokwasy całodzienne oraz białko... Tu się rodzi jedno z pytań, które z białek? WPC czy WPI ?
Które z białek i aminokwasów polecacie? Mam na wydanie +/- 300zł ale wiadomo, bywa, że są produkty tanie i są lepsze od tych droższych co by nie uszkodziło zbytnio portfela ;)

Z góry dzięki za porady
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
BCAA, a dokładnie leucyna wzmacnia istotnie odpowiedź insulinową, jeśli podawane jest w towarzystwie węglowodanów. Jeśli podawana jest sama - jej wpływ na insulinę jest minimalny, wyraźnie stymuluje natomiast sekrecję hormonu działającego przeciwstawnie do insuliny - czyli glukagonu. Spożycie samej leucyny nie zwiększa poziomu glukozy we krwi, a spożycie leucyny z glukozą powoduje, że odpowiedź glukozowa jest niższa - niż po spożyciu samej glukozy

tutaj badanie, które to potwierdza:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19013300

Jak więc widać wpływ BCAA (leucyny) na poziom insuliny jest warunkowy i uzależniony np. od spożycia węglowodanów. Sprowadzanie działania BCAA jedynie do wpływu na insulinę jest nieporozumieniem, aminokwasy te bowiem posiadają dużo szersze właściwości.

Napisałeś:

tłuszcz się pali jak się ma energię w węglowodanach - im ma się więcej tej "energii w węglowodanach" tym tłuszcz spalany może być mniej wydajnie

ogólnie pierw schodzi glikogen woda a na końcu mięso i tłuszcz. - to trochę przesadne uproszczenie.

widziałem kiedyś takie badanie. że jak nie dostarczymy węgli prostych w czasie dnia to organizm z glikogenezy weźmie 50g cukru z białka.... więc jednak białko na cukier organizm zamienia czyż nie?? - wątpię raczej by istniało badanie, które potwierdza, że brak cukrów prostych w diecie powoduje nasilony katabolizm. Generalnie drastyczne obniżenie spożycia węglowodanów powoduje nasilony katabolizm białek. Aminokwasy bowiem są "przerabiane" na glukozę potrzebną niektórych komórkom w procesie glukoneogenezy w wątrobie.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2012-08-17 06:40:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160534 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234796
po co aminy calodzienne?
wpc i bcaa kup jak chcesz aminy

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 910
Bcaa
Olimp bcaa xplode
Białko
olimp wpc 100%
W takim wypadku będzie to dobry zestaw?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
tak, to będą dobre preparay
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 112 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1067
Białko ok ale amino bym doradzał inne, nie podoba mi się,że w 10g jest tylko 6g bcaa i 1g glutaminy. To tylko 70%. Co wy o tym sądzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 740 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6367
ja bym BCAA w ogóle wywalił bcaa jest w białku z resztą moim zdaniem BCAA w ogóle nie działa.. nawet sama Leucyna więc lepiej kupić białko i komplet aminokwasów egzogennych w glutamine też nie wydawaj wg badań glutamina wchłania się 5% w porcji przyjętej może będziesz miał lepsza odporność i regeneracje ale nie odczujesz tego nawet..

kup sobie mono + Dieta najwięcej zyskasz. z czasem jakiś magnez kreatynowy stack. i No-booster bez pobudzenia. w starszym wieku boostery testosteronu i inhibitory aromatzy jak np. test freak w połączeniu z 6-bromo by zablokować konwersję testosteronu w Estradiol

i pamiętaj tyje sie od kalorii wyrzutu insuliny co powoduję węglowodany które nasilają biosyntezę białek nie od białka

pozdrawiam

Zmieniony przez - djraper w dniu 2012-08-16 19:28:44

Zmieniony przez - djraper w dniu 2012-08-16 19:32:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 910
Mam diete na 3100 kcal + dojda jeszcze jakies owocowe koktajle pomiedzy sniadaniami a obiadem i jakos po treningu tak mysle.
Mono jak juz wspomnialem mam i chcialem jakies aminki kupic no ale fakt, w bialku juz sa aminokwasy... Hmb czytałem raczej strata pieniedzy, wiec na sile nie bede niczego kupowac... Chcialem po prostu aby efekty byly lepsze wynikajace z polaczen suplementow. Nie chodzi juz nawet ile pieniedzy wydam bo troche przez wakacje pracowalem ale sam fakt jak ma cos nie "pykac" to olac to :)
Nagrzalem sie troche na suplementy bo na jesien mialem bialko i kreatyne i chwalili przyrost takze prosze sie nie dziwic ale komplementy dla "newbie" dzialaja mega nakrecajaco
Przespie sie z Waszymi opiniami i zobaczymy rano czy zamowie BCAA i białko, czy po prostu wydam troszke wiecej pieniedzy na dobre bialko.
Jest jeszcze jakis suplement godny uwagi czy po prostu mam pozostac przy tym co jest?
...
Napisał(a)
Usunięty przez TomQ-MAG za pkt 6 regulaminu
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 740 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6367
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 910
Nie byly to jakies mega efekty ale np po 3-4 miesiacach uksztaltowala sie w miare klatka piersiowa i doszlo w lape troche ponad 2 cm. Niby nie duzo ale za to jak cieszy :) Wracajac do pytania, kreatyna i bialko stykna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
djraper - niestety autor tekstu na który powołujesz się, choć zwraca uwagę na kilka istotnych aspektów związanych z suplementacją, to myli się w pewnych kwestiach.

Pozwolę sobie odnieść po krótce do wybranych zagadnień posługując się dwoma cytatami:

W tzw. cyklu glukozowo-alaninowym (chyba nie ma konieczności dokładnego rozpisywania tego mechanizmu) aminokwasy rozgałęzione (BCAA) są po prostu zamieniane na glukozę! W ten sposób cukier/glukoza staje się głównym źródłem energii oszczędzając mięśnie Ot, cała filozofia mega antykatoblicznego działania BCAA
Oczywiście BCAA są najlepszym antykatabolikiem z pośród całej gamy suplementów, ponieważ ze względu na ich specyficzną budową (rozgałęziony łańcuch) najłatwiej je zamienić na glukozę
-

trzeba doprecyzować, że to nie BCAA zamieniane są na glukozę tylko jak sama nazwa cyklu wskazuje - alanina. Poza tym aminokwasy rozgałęzione wcale nie tak łatwo zamienić w glukozę, przykładowo w przypadku leucyny - w ogole nie ma takiej możliwości, jest to bowiem aminokwas ketogenny, a nie glukogenny.

Owszem BCAA zużywane są intensywnie w czasie wysiłku fizycznego i owszem - poprzez spożycie glukozy można ich katabolizm zmniejszyć jednak zależność ta wygląda inaczej niż sugeruje autor przytoczonego tekstu.

Idąc dalej:

To dlatego podczas treningu czujemy się świetnie po przyjęciu solidnej porcji bcaa. No, a jak mamy się czuć po takim "zastrzyku" cukru?! -

fizjologiczna odpowiedź organizmu na glukozę i BCAA jest zgoła inna.

Spożycie czystej glukozy powoduje silną odpowiedź ze strony insuliny co ma swoje następstwa fizjologiczne, m.in. utrudnia spalanie tłuszczu. Poza tym spożycie czystej glukozy powoduje zwolnienie sporych ilości tryptofanu z wątroby, co skutkuje zwiększeniem jego dostępności dla tkanki nerwowej i nasiloną produkcją serotoniny. Serotonina osłabia motywację do działania, a jej nadmiar sprzyja tzw. zmęczeniu obwodowemu.

Spożycie czystych BCAA powoduje lekką odpowiedź ze strony insuliny, następnie wyraźną ze strony glukagonu co promuje utratę tłuszczu zapasowego. Dodatkowo BCAA nie powodują zwiększenia poziomu tryptofanu we krwi, a dodatkowo konkurują z nim na szlakach umożliwiających przekroczenie bariery krew-mózg zmniejszając produkcję serotoniny i potencjalnie odsuwając w czasie wystąpienie zmęczenia.

Jak wiec widać dane z zakresu fizjologii jasno wykazują, że istnieją diametralne różnice w odpowiedzi organizmu na spożycie glukozy i BCAA (a jest to w zasadzie jedynie fragment owych rozbieżności).

Na temat działania BCAA warto poczytać w dziale SFD "badania naukowe". faktycznie jednak nie wszystkie eksperymenty potwierdzają wszystkie przypisywane powszechnie tym aminokwasom właściowści.

Zgadzam się jednak z niektórymi sugestiami autora, a przede wszystkim treścią tekstu na który się powołuje dotyczącego treningu na czczo i katabolizmu. Faktycznie katabolizm jest przedemonizowany, wszyscy boją się kortyzolu, treningu bez "antykatabolików" i innych wymysłów marketingowych. Zgadzam się też, że wysokie dawki BCAA przed wysiłkiem na czczo mogą być problematyczne w kontekście procesu zwanego autofagocytozą. Zgadzam się też, że większość suplementów jest przereklamowanych. Opisując jednak pewne mechanizmy warto trzymać się faktów, a i nie mieszać rzeczywistości ze science-ficton.


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2012-08-17 12:45:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 740 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6367
Ciesze się że ten temat poruszyliśmy gdyż lubię dyskutować na ciekawe tematy i odnosić się do mądrych badań naukowych s nie co piszą producenci i marketing

Zawsze myślałem że Bcaa działa dlatego że powoduje wyrzut insuliny a jest ona silnym anty katolikiem dopóki głębiej nie wszedłem w temat w sumie to ma sens nawet przy dawkowaniu cukru by podrzucić insulinę muszę jednak sam zrobić eksperyment z glukozą. i sądzę że na czczo energia będzie dużo większa. tłuszcz się pali jak się ma energię w węglowodanach ogólnie pierw schodzi glikogen woda a na końcu mięso i tłuszcz. to ciekawe jak organizm reaguje na pewne rzeczy Napisałeś bardzo mądrze i ciężko temu zaprzeczyć i dlatego leci Sog mnie mnie bardzo zastanawia ten temat i korci czy przypadkiem nie jesteśmy oszukiwani na kase po przez marketing i suple pewne. ale muszę stwierdzić że widziałem kiedyś takie badanie. że jak nie dostarczymy węgli prostych w czasie dnia to organizm z glikogenezy weźmie 50g cukru z białka.... więc jednak białko na cukier organizm zamienia czyż nie??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko

Następny temat

Dobór suplementacji pod sztuki walki

WHEY premium