W 79. lekkoatletycznych mistrzostwach Polski, które od 4 do 6 lipca odbędą się w Bielsku-Białej, udział weźmie około 600 zawodników. Wprawdzie organizatorzy borykają się z kłopotami finansowymi, ale zapewniają, że impreza nie jest zagrożona.
Budżet zawodów wynosi 600 tysięcy złotych. Do jego zamknięcia brakuje jeszcze około 150 tysięcy złotych. "Głównym sponsorem jest miasto Bielsko-Biała, które przeznaczyło 300 tysięcy złotych" - poinformował wiceprzewodniczący komitetu organizacyjnego Zbigniew Polakowski.
Zdaniem Polakowskiego niedomknięty budżet oznacza poważne cięcia w zaplanowanych wydatkach. Działacze mogą zapomnieć o zakupie nowego sprzętu sportowego na imprezę, który służyłby później lekkoatletom bielskiego Sprintu. Sprzęt zostanie pożyczony. W ten sposób "zaoszczędzonych" zostanie około 70 tysięcy złotych.
Najlepsi zawodnicy otrzymają medale, które nie będą wykonane ze szlachetnych kruszców, bo organizatorów na to nie stać. Komplet medali ze szlachetnych kruszców kosztuje ponad 3 tysiące złotych.
"Pół roku przed mistrzostwami pukaliśmy do różnych drzwi. Odzew był dość mizerny. Nie udało nam się pozyskać sponsora strategicznego, choć zwróciliśmy się do około 300 firm. Prawdopodobnie zawodnicy nie będą mieli loga żadnej firmy na numerach startowych" - dodał Polakowski.
Sponsorzy nie palili się do wykładania pieniędzy, choć organizatorzy nęcili ich dużymi możliwościami reklamowymi. Mistrzostwa Polski będą transmitowane przez telewizję publiczną w najlepszym czasie antenowym.
"Zawiódł przede wszystkim śląski Urząd Marszałkowski, który na organizację imprezy przeznaczył zaledwie 8 tysięcy złotych. To żenująco niska kwota. Można odnieść wrażenie, że w urzędzie nikt nie ma rozeznania w kosztach, tak jakby ludzie nie znali się tam na sporcie" - powiedział Polakowski.
Organizatorzy nie poddają się. Podkreślają rangę imprezy oraz jej znaczenie dla promocji Bielska-Białej jak i województwa śląskiego. "Spodziewamy się, że na trybunach zasiądzie do trzech tysięcy kibiców" - dodał członek komitetu organizacyjnego Ryszard Radwan, szef wydziału sportu bielskiego Urzędu Miejskiego.
Zawody rozegrane zostaną na stadionie Sprintu, który został oddany do użytku w 1987 roku i gruntownie zmodernizowany trzy lata temu. Położono wówczas najnowocześniejszą bieżnię tartanową.
Dla zawodników nieco uciążliwy może być brak zaplecza z prawdziwego zdarzenia. Organizatorzy ustawią prawdopodobnie duży namiot z zaimprowizowaną siłownią, by lekkoatleci mogli się rozgrzewać przed startem.
#################

#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga
Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
