Trening ma na celu polepszenie przyspieszenia i polepszenia czasu na 100 metrow i jest banalny . Jako niezaawansowani wykonujemy go na odleglosci 30 metrow . Pokonujemy odleglosc 30 metrow sprintem na maksa poczym mamy 3 minuty odpoczynku tzn rozluznienie doprowadzenie do wyrownania oddechu i tak 6 razy . Trening trzeba robic w odstepach 48 godzinnych po miesiacu zalezy od efektow zwiekszamy odleglosc do 40 mestrow i czas do regeneracji do 4 minut dlaej 6 razy . i potem Max 50 metrow tak cwicza juz zawodowi sprinterzy. Istotne jest zeby po treningu nasmarowac nogi czyms mocno chlodzacym lodem mascia zamrazajaca . Pomaga to we chlonieciu i wydaleniu kwasu mlekowego . Powoduje to mocne ukrwienie miesni i koncowek nerwowych co powoduje zwiekszenie krazenia i wydalania kwasu mlekowego . Efekt murowany !
moderator sprinterek