Na pierwszej stronie mojego posta masz opisane wszystko co mi jest . Nie jest za różowo niestety ,nawet dostałem stopień niepełnosprawności , bo nie masz szans na jakąś ciężką robotę fizyczną . heh kiedyś się brało po 100 kilo na wiosłowania i martwe i nic nie bolało , a odkąd przestałem ćwiczyć wszystko napi...
Dobrze ,że już wiesz o poprzecznym , powiem Ci tak , że w moim przypadku naprawdę mi to dużo pomoga , codziennie ćwiczę poprzeczny przed lustrem, przy ćwiczeniach , 24 ( no może 12 bo jeszcze śpie ) na dobę i naprawdę pomoga mi to bardzo . Jak położę się na ziemi to jak go wciągnę to czuje jak mi odpoczywają prostowniki nie są już takie napięta i jest dobrze .
Rozumiem Cię , niestety świadomość ciała pogłębia ten problem . Nie jeden nie wie o swoich problemach zdrowotnych i dopóki nie ma świadomości to nie go boli ;) .
Jeżeli nie masz przeciwwskazań proponuję Ci zacząć ćwiczyć Karate . Poprawisz
gibkość , porozciągasz zastane mięśnie same plusy , naprawdę polecam ten sport dla ludzi z wadami kręgosłupa .
Nie dawno wróciłem od swojego fizjoterapeuty i miałem taki fajny zabieg , który polegał na wbijaniu igieł w mięsień ( nie akupunktura ) Powiem Ci , że miałem za***iście przeciążone mięśnie pleców , które ciężko było rozmasować i po tym zabiegu jak narazie czuję się cudownie, od wielu miesięcy drugi dzień bez bólu dla mnie to jest naprawdę coś wsapniałego ;) . Nie wiem jak długo to potrwa pewnie jeszcze kilka dni , ale dzięki takiemu zabiegowi łatwiej jest wyprowadzić mięśnie na tą odpowiednią drogę .
Zmieniony przez - wilkQu w dniu 2011-03-19 17:42:26
Zmieniony przez - wilkQu w dniu 2011-03-19 17:43:55