SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z kręgosłupem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10342

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1234
Witam wszystkich , proszę o wypowiedź osób co najlepiej się znają na temacie , ponieważ jaką taką wiedzę o swoim problemie już posiadam i to nie jest tak , że leczę się przez internet .
Rehabilituje się już 5 miesięcy . Na siłowni ćwiczyłem od ok . 15-16 roku życia i myślę , że przez moją złą technikę i zbyt duże ciężary nabawiłem się kontuzji .

Oto wynik rezonansu,

Kyfoza piersiowa zachowana, boczne skrzywienie kręgosłupa, rotacja kręgów. Sygnał trzonów kręgowych w normie. Trzon kręgu Th7 nieznacznie niższy w przedniej części. Cechy dehydratacji, niewielkie obniżenie krażka m/kręgowego Th6-Th7. Na poziomach Th4-Th5,Th6-Th7 widoczne dyskretne , rozlane uwypuklenia krażków m/kręgowych . Na szczycie kyfozy widoczna redukcja przedniej przestrzeni płynowej. Sygnał rdzenia kręgowego trudny do oceny ze względu na dość liczne artefakty.

prosiłbym o wypowiedź co o tym sądzicie , czy ten problem jest tak poważny , że eliminuje mnie już po całości z jakiegoś uprawiania sportu ?
Czy to podchodzi już pod dyskopatię ?
Oczywiście te wszystkie pytanie już skierowałem do ludzi z którymi miałem kontakt . Podczas leczenia konsultowałem się już z wieloma osobami i każdy ma odrębne zdanie ;/. Najlepiej chyba leczyć się samemu bo opinii jest tyle i ludzi . Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 291 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2963
A jakie masz objawy? Napisz jeszcze jak wygląda rehabilitacja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1234
Na początku , czyli jakieś około 2 lat temu , pierwszymi objawami było kłucie w odcinku piersiowym , ale zawsze olewałem to i pompowałem dalej plecy , bo wtedy ból mijał .
Jak skończyłem ćwiczyć , zaczęły się już poważniejsze problemy , klocie było tak silne , że przez cały dzień leżałem na podłodze ,
strasznie bolały mnie prostowniki grzbietu ,bo miałem bardzo powiększoną lordozę .
Na początku rehabilitacji gdy nie miałem , zrobionego rezonansu
tylko same rtg . Byłem na pierwszej wizycie u lekarza , specjalisty , który nie widział nic co może mnie boleć .
Zalecił , aby mi ktoś podbierał skórę z grzbietu , taki niby masaż , żeby rozluźnić te mięśnie . Na początku nawet nie było szans , żeby mnie złapać , a ból był przeogromny . Oczywiście nie przeszło .
Później miałem wizytę u terapeuty manualnego . Po pierwszej wizycie wszystko minęło , czułem się taki szczęśliwy i pełen euforii, z powodu ustąpienia tego bólu . Terapeuta zapewnił mnie , że ćwiczenia w moim przypadku nic nie dadzą i , że na siłowni już nie poćwiczę , ale za to mogę trenować co innego , gdzie nie ma obciążenia osiowego .
Po trzech wizytach zrezygnowałem , cały byłem rozklekotany i sam zrozumiałem , że przecież te kręgi się nie ustabilizują , jak nie będę wzmacniał grzbietu .
Obecnie rehabilituje się w Krakowie , na początku szczegółowo opisałem całą historię choroby, dostałem wskazówki jak utrzymywać prawidłową postawę . Miałem stawiane bańki , po których ze łzami w oczach dotarłem do samochodu , bo ból był taki przeszywający , że przy każdym kroku przeszywał mnie całego , że aż miałem miękkie nogi .
Dużo masaży , dużo stretchingu mi w jakimś stopniu pomogło .
Obecnie ćwiczę na fitball-u , rozciągam się , pracuję mięśniem poprzecznym brzucha , przez który mi dużo objawów ustąpiło .
Jednak ból pozostaje, głównie boli mnie coś pod łopatką czuję jak bym miał ją jakoś wiodką , bezsilną , gdy przejdę jakiś odcinek drogi lub długo postoję , ból powraca, tak jak by mi coś weszło pod ten kręgosłup , muszę się położyć na ziemi i postrzelać sobie na kręgosłupie , żeby jakąś ulgę przyniosło.

Ps.
Dodam , że podczas stresu pojawia się kłócie
a jak się napije alkoholu ból jest mniejszy
Nie próbowałem jeszcze MJ , może była by pomocna :)

Zmieniony przez - wilkQu w dniu 2011-03-03 13:31:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21170
W sumie to chyba jesteś na dobrej drodze. Pracuj na rozluźnianiem mięśni, zwiększaniem ruchomości. Wszelkie ćwiczenia powinien zlecać fizjoterapeuta. Wybierz jednego z którym masz najlepszy kontakt. Powinieneś go okresowo odwiedzać, aby dobierał nowe ćwiczenia. Zostaw w spokoju wszelkie inne formy terapii.
Zaprzestań jakichkolwiek aktywności, które powodują dyskomfort.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No tak narzazie niby wszystko jest na dobrej drodze , najlepiej o tym świadczy zdjęcie przed leczeniem i po , ale mam niepewność , że gdzie indziej mógłbym być np . lepiej leczony wiadomo jak to bywa z leczeniem . Ogólnie ten odcinek jest ciężko myślę , ustabilizować i może stąd ten problem ?
Dyskomfort ogólnie czuje non stop , na basenie i po masażu jedynie nie , lub po stretchingu . Wznowiłem treningi karate , ale chyba muszę zrezygnować bo paru wymachach odczuwam bóle ;( ..
A podciąganie na drążku nie było by dobre dla wzmocnienia mięśni grzbietu ? Wiem , że ściąganie drążka źle wpływa , bo próbowałem i był ból . Dużo osób ćwiczących namawiało mnie na wznowienie treningów na siłowni w celu budowania gorsetu mięśniowego , myślisz , że kiedyś będę miał jeszcze szanse na powrót ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący

PRzed
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący

I teraz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6563
o ****a ale spadki...

nie wiem ja mam dyskopatie dwupoziomową niby, no ale ćwiczę dalej. Wzmacniam prostowniki i może jakoś będzie.. co to za życie bez ćwiczenia. Życzę Ci aby ból ustąpił ziomek

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Spadki za***iste , a najlepsze jest to , że przytyłem w tym czasie 15 kg :D hehe
Dziękóweczka jak się wyliżę to będę mistrzem świata :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21170
>A podciąganie na drążku nie było by dobre dla wzmocnienia mięśni grzbietu ? Wiem , że ściąganie drążka źle wpływa , bo próbowałem i był ból . Dużo osób ćwiczących namawiało mnie na wznowienie treningów na siłowni w celu budowania gorsetu mięśniowego , myślisz , że kiedyś będę miał jeszcze szanse na powrót ?

Myślę, że powinieneś jeszcze raz przeczytać moją wcześniejszą wypowiedź, bo Twoje pytania świadczą, że kompletnie jej nie zrozumiałeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ja też myślę , że powinni eś przeczytać moją wcześniejszą wypowiedź bo chyba jej nie zrozumiałeś .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wyrostek

Następny temat

Soki marchwiowe i przecierowe

nutloveb