...
Napisał(a)
...
Napisał(a)
moje dzienne zapotrzebowanie (BMR)kcal 1728
72kgx24h=1728kcal
BMRxwspolczynnik aktywnosci =dziennie zaportzebowanie kaloryczne
1728kcal razy 1,8 wspolczynnik =3110
teraz rozpisze B/W/T
Bialo
2,3g x 72kg=165g
165gx4=660kcal z bialek
wegle
5g x72kg =360g
360g x 4 =1440kcal z wegle
tluszcze
1440+660kcal= 2100 kcal z bialek i wegli
3100-2100=1000kcal z tluszczy
1000:9=110g:72kg=1,5g na kg masz
razem B 165g
w 360g
t 110g
72kgx24h=1728kcal
BMRxwspolczynnik aktywnosci =dziennie zaportzebowanie kaloryczne
1728kcal razy 1,8 wspolczynnik =3110
teraz rozpisze B/W/T
Bialo
2,3g x 72kg=165g
165gx4=660kcal z bialek
wegle
5g x72kg =360g
360g x 4 =1440kcal z wegle
tluszcze
1440+660kcal= 2100 kcal z bialek i wegli
3100-2100=1000kcal z tluszczy
1000:9=110g:72kg=1,5g na kg masz
razem B 165g
w 360g
t 110g
...
Napisał(a)
co za gośc nie mam słów
Bialo
2,3g x 72kg=165g
165gx4=660kcal z bialek
TUTAJ ZAMIAST WW MASZ POLICZYĆ TŁUSZCZE !!!!!!
72 x 1,5=
potem razy 9 !!!!!!!!!
Bialo
2,3g x 72kg=165g
165gx4=660kcal z bialek
TUTAJ ZAMIAST WW MASZ POLICZYĆ TŁUSZCZE !!!!!!
72 x 1,5=
potem razy 9 !!!!!!!!!
Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!
https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620
...
Napisał(a)
co za gośc nie mam słów-niebadz taki cwaniak gosciu
Bialo
2,3g x 72kg=165g
165gx4=660kcal z bialek
TUTAJ ZAMIAST WW MASZ POLICZYĆ TŁUSZCZE !!!!!!
72 x 1,5=
potem razy 9 !!!!!!!!!
72x 1,5 =972 i co dalej?bo juz sie pogubilem znowu
Bialo
2,3g x 72kg=165g
165gx4=660kcal z bialek
TUTAJ ZAMIAST WW MASZ POLICZYĆ TŁUSZCZE !!!!!!
72 x 1,5=
potem razy 9 !!!!!!!!!
72x 1,5 =972 i co dalej?bo juz sie pogubilem znowu
...
Napisał(a)
Nie bede nic pisał by nie dorównywać Ci poziomem.
***Etap II **** - wyliczanie makroskładników pokarmowych
Rozkład naszych makroskładników zaczniemy od białka. Jest ono bardzo ważnym składnikiem każdej diety, ale redukcyjnej szczególnie, standardowo przyjmuje się od 1,5-2,2 g białka na kg. Jest to wzór ogólny, ale dla większości prawdziwy . Nasz "model" z racji jego aktywności i płci , będzie przyjmować 2g białka na kg wagi ciała czyli :
2x80 = 160g białka
A jak wiemy 1g białka to ~4 kcal na g, więc :
4x160 =640 kcal a więc to ilość kcal jaką musimy dostarczyć z białek
Następnym makroskładnikiem są węglowodany ich ilość nasz "model" ustanowił na 120g co daje nam w kcal :
4x120 =480kcal tak otrzymujemy ilość kcal jaką spożywamy z węglowodanów
A resztę naszego zapotrzebowania będą stanowić tłuszcze( 1g tłuszczy to 9kcal), czyli :
2300-640-480=1180kcal
1180/9 =131g i tak o to dostaliśmy ilość tłuszczu jaką będziemy spożywać w naszej diecie
W ten o to sposób dobrnęliśmy do końca etapu II i możemy przejść do etapu III
https://www.sfd.pl/Dieta__ułóż_sam_a_-t315296.html
wszytsko jest
ochłoń ....
***Etap II **** - wyliczanie makroskładników pokarmowych
Rozkład naszych makroskładników zaczniemy od białka. Jest ono bardzo ważnym składnikiem każdej diety, ale redukcyjnej szczególnie, standardowo przyjmuje się od 1,5-2,2 g białka na kg. Jest to wzór ogólny, ale dla większości prawdziwy . Nasz "model" z racji jego aktywności i płci , będzie przyjmować 2g białka na kg wagi ciała czyli :
2x80 = 160g białka
A jak wiemy 1g białka to ~4 kcal na g, więc :
4x160 =640 kcal a więc to ilość kcal jaką musimy dostarczyć z białek
Następnym makroskładnikiem są węglowodany ich ilość nasz "model" ustanowił na 120g co daje nam w kcal :
4x120 =480kcal tak otrzymujemy ilość kcal jaką spożywamy z węglowodanów
A resztę naszego zapotrzebowania będą stanowić tłuszcze( 1g tłuszczy to 9kcal), czyli :
2300-640-480=1180kcal
1180/9 =131g i tak o to dostaliśmy ilość tłuszczu jaką będziemy spożywać w naszej diecie
W ten o to sposób dobrnęliśmy do końca etapu II i możemy przejść do etapu III
https://www.sfd.pl/Dieta__ułóż_sam_a_-t315296.html
wszytsko jest
ochłoń ....
Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!
https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620
Poprzedni temat
Czy wiórki kokoswe nadają się na dobre zródło tłuszczy w diecie?
Następny temat
mięso wieprzowe
Polecane artykuły