SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

porownanıe cwıczen

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 500

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy hantlamı zbuduje tak samo klatke,jak sztanga ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
tak

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 3408 Wiek 2 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30270
Zdecydowanie nie, pierwsze 3 lata trenowałem klatkę hantlami bo nie miałem stojaków efekt taki że rosła ale bardzo słabo, od niecałego roku sztanga i w praktyce drugie tyle masy nabrała przez ten okres
Całkiem inna dźwignia działa i zupełnie inaczej klatka reaguje gdy po wyciskaniu sztangą robi się wycisk hantlami ( dużo lepsze czucie mięśnia, lepsza kontrola ciężaru i troche inny ruch się wyrabia)
Moim zdaniem na sam początek hantle wystarczą ale na bardzo krótko.

Gdy wyjmiesz zawleczkę, granat przestaje być twoim przyjacielem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 150 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1753
A mi się wydaje że jeśli dobierzesz odpowiedni ciężar i będziesz poprawnie wykonywał ćwiczenia z hantlami to owszem, zbudujesz klatkę. Przy pracy z hantlami ruch przy ćwiczeniu jest dłuższy więc mięsień bardziej się rozciąga, masz większy zakres ruchu a dodatkowo mięsień klatki podczas ruchu hantlami musi pełnić większą rolę stabilizacji ciężaru niż przy gryfie co też go obciąża. Co prawda ja hantlami staram się budować środek klatki a szerokość robię długim gryfem ale zastanawiam się na przejście na same hantle przynajmniej na jakiś czas by sprawdzić jak to się wszystko ma dokładnie w praktyce na moim przykładzie. Mam nadzieję że czucie mięśni będzie lepsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 3408 Wiek 2 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30270
Paweł powodzenia, szybko się przekonasz że bez dźwigni jaką daje sztanga już wcale nie jest tak łatwo. Fakt hantle są dobre na grubość i środek klatki ale masę i szerokość ( nie licząc rozpiętek) robi się na sztandze, w dodatku ja mam 167cm sztangę a ostatnio trenowałem na 200cm i szerszy chwyt=jeszcze lepsza reakcja klatki.
Co do stabilizacji to różnica jest tylko taka że każda połowa ciała przy hantlach musi osobno stabilizować co przy słabszej jednej stronie tymbardziej utrudnia wyciskanie.

Gdy wyjmiesz zawleczkę, granat przestaje być twoim przyjacielem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 150 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1753
Owszem , dobrze się ćwiczy długą sztangą :) W żadnym razie nie umniejszam jej znaczenia :) Sam mam 184cm i zastanawiam się nad dłuższą 200cm jak mówisz bo klatka jeszcze bardziej się rozciąga przy szerokim chwycie :) A ja zasięg mam spory przy moich 198cm więc złapać będę mógł maksymalnie. Hantle, mój pomysł na taką odmianę wziął się z racji takiej iż dłuższy czas pracowałem tylko długim gryfem i środek klatki trochę został z tyłu w porównaniu do reszty. Także łapię hantle chwyt młotkowy, łączę tak by talerze stykały się cały czas podczas wykonywania ruchu i jazda. Powiem Ci że czucie klatki jest znakomite jeśli wykonam odpowiedni ruch. Wiesz jak jest, mogę nie mieć racji i zaniechać tego za jakiś czas bo może faktycznie będzie to mało efektywne ale póki co na jakiś czas zmienię trening właśnie na większą ilość ćwiczeń z hantlami co zapobiegnie rutynie :)A co do stabilizacji to zawsze dążymy do słabszej strony w tym przypadku :)

Zmieniony przez - Pawel84 w dniu 2013-08-30 16:05:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

grzyb tybetański

Następny temat

FORMULARZ

WHEY premium