SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pobity:/

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 10898

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 303
Ja również chciałbym się dowiedzieć co relatywnie najlepiej nadaje sie do naw pierre dlania sęków osiedlowym mendom. Jestem pobity, wqrwiony i zdesperowany. Prosze o rady od ludzi, którzy naprawde coś potrafią i mają jakąś praktykę. Dawajcie najlepiej 'zestawy' uzupełniających sie sztuk walki. Nie wiem co moge trenować u siebie w mieście, więc dawajcie wszystko. Mam już dosyć qrwa, 'do Bydgoszczy będę jędził' jak bedzie trzeba. Wiem że nic sie nie da zrobić w krótkim czasie, ale prosze o poważne podejście do mojego problemu. Jeżeli kogoś rozbawiłem to wspaniale, jeżeli uraziłem to mnie zaskarżcie. Zapodawać shit! Chce zabijać...

[edit]
...po wstępnym rekonesansie wiem, że do wyboru mam: boks, muay thai, taekwondo i mma.

Zmieniony przez - eazy-x w dniu 2006-06-01 03:53:18

it all happens on Eazy Street
you stupid muthaf***aaaaaaaa!
[Eazy-E - "Eazy Street"]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
Jak już emocje opadną, to najpierw dowiedz się co możesz trenować. Co jest w zasięgu Twojego środka komunikacji, na co będziesz miał czas i pieniądze. Najlepiej poszukać (uwaga! według mnie, ja preferuję stójkę): muay-thai, kick-boxing o ile kładą duży nacisk na ręce, boks. To można uzupełnić judo, bjj lub jakimś połączeniem obu (grappling w sekcji mma). Potem przejdź się na trening i zobacz czy pasuje Ci lanie się potu po tyłku, poobijane ręce, nogi, głowa, prawdopodobnie bolące łokcie tudzież kolana. Potem weź pod uwagę, że na osiedlu byle lump weźmie byle deske i prawdopodobnie wszystkie Twoje umiejętności nabyte bardzo ciężką pracą na treningach będziesz mógł sobie wsadzić. No chyba, że kondycja się przyda do ucieczki.

Dobrze byłoby, żeby ludzie w końcu zrozumieli, że umiejętności zdobyte na treningach to w większości umiejętności przydatne w walce sportowej, gdzie są zasady i jest sędzia, który będzie pilnował, żeby były przestrzegane. W walce typowo ulicznej najprawdopodbniej będzie ciężko zastosować swoją wiedzę, chyba, że ma się kilka lat praktyki i startów w zawodach full-contact. Wtedy jest się na tyle obitym, że pewne wyuczone odruchy ciało wykonuje samo, bez potrzeby przemyślenia akcji. Na ulicy nie będzie czasu, żeby zaplanować co też lepiej zrobić, zejść na bok i skontrować czy wejść w nogi.

A jak już ktoś ma te kilka lat doświadczenia to nie sądzę, żeby był na tyle nierozsądny, żeby ryzykować kontuzję i zdrowie walcząc z jakimiś dupkami z ławki.

Zresztą nie wiem bo późno jest i jestem śpiący .
Pozdrawiam.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 303
No spoko, rozumiem i dzięki. Czym prędzej zapierdzielam na muay thai i mma. Ja sie nie chce bić z lumpami z ławki. Chce tylko żeby spier dalali na okoliczne drzewa jak mnie zobaczą :D No zesram sie a naucze sie bronić.

PS
Napodawajcie jeszcze co tam macie byle na temat.

it all happens on Eazy Street
you stupid muthaf***aaaaaaaa!
[Eazy-E - "Eazy Street"]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Nie będzie tak łatwo ...
Jak nie nauczyłeś się "naturalnie" walczyć w podstawówce to będziesz musiał poświęcić trochę czasu na to.

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
hej, spokojnie. z taką motywacją kolega pewnie się nauczy. trzymam kciuki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 442 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5911
CHyba nie po to trenuje się SW żeby się napieprzać...
Jak byłem młodszy zdarzało mi się, ale wtedy miałem inna psychę i jedyne co trenowałem to pływanie i kulturystykę.
Jak sobie tak myśle to Ja sprzed 5 lat sprałby Mnie teraźniejszego (mimo różnicy umiejętności - SW).
Tak jak już zostało wspomniane, nawet jeśli lumpa spierzesz to raczej nie będzie się Ciebie bał ale następnym razem je.nie Ci dechą w plecy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
Da się sprawdzić za co i od kogo dostaliśmy soga ?

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 442 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5911
Jeśli masz wpisany adres mejlowy w profilu to powinienes dostać info.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
musi mieć adres, o inaczej konto może zostać zablokowane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 303
Co do mioich umiejętności to raczej są żadne, ale napewno nie jestem jakimś mega-lewarem jeśli chodzi o sprawność, siłe i chociażby wygląd. A ci moi gangsterzy klatek schodowych to są z gatunku tych co w pojedynke chodzą tylko do kibla albo po chleb, ale dam rade. Son Gohan i Chuck Norris dawali...

it all happens on Eazy Street
you stupid muthaf***aaaaaaaa!
[Eazy-E - "Eazy Street"]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Full Contact- Początek 2 - jakie wrazenia?

Następny temat

Sakuraba vs. BJ Penn / Melvin Manhoef

WHEY premium