SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plywanie 50m0co robic?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3661

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 221 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 684
no ok ale czy mam tak sie rozgrzewac i spokojnie plywac kraulem caly czas a potem glowna czesc treningu tesh kraulem na maxa?

Forza roma

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
jak napisalem...

zazwyczaj plywacy dysponuja tzw. dwoma stylami, przejrzenie treningow szanownego kolegi Harddude'a by cie w tym zapewne utwierdzilo.
jesli twoim celem jest przeplyniecie 50m jak najszybciej to oczywistym (jak widac tylko dla mnie) wyborem 1. stylu jest kraul. w metodyce treningowej stosuje sie drugi styl zeby organizm mial mozliwosc "aktywnego odpoczynku" w czasie treningu a jednoczesnie zeby 2. styl nie wplywal negatywnie na osiagi w 1. (tym najwazniejszym) i charakteryzowal sie ogolnie rzecz biorac podobna filozofia. Dlatego wlasnie polaczenie kraula i zaby jest niewlasciwe. pozostaje ze znanych ludzkosci stylow wybor jednego z dwu: delfina lub plecow. czesciej wystepuje ta druga kombinacja ale 1. rowniez sie zdarza.
Nie sadze zeby stwierdzenie ze plywanie np.: na plecach moze pozytwnie wplynac na wyniki osiagane w kraulu wykraczalo poza zdolnosci pojmowania prostych lancuchow przyczynowo - skutkowych, dlatego daruje sobie rozstrzasanie tego watku.

sam jako rozgrzewke chetnie stosuje nastepujace cwiczenia:
-kraul lajtowy to styl najbezpieczniejszy pod wzgl. kontuzji
-styl zmienny bez zabki
-kraul z nogami do delfina
-ruch delfinowy bez rak
-... i co tam jeszcze wyobraznia podpowie.

rozgrzewka trwa czasami dluzej bo dla mnie to takze przygotowanie psychiczne, musze poczuc wode i przylywajaca do mnie z niej energie, koncze rozgrzewke gdy jestem juz pewien ze dam rade wytrzymac trening... ale jak zawsze u mnie to ociera sie bardziej o filozofie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 221 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 684
hmm wiem tyle tylko ze kraulem ma sie rozgrzewac lajtowo i na plecach tylko tyle;/

Forza roma

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
poplywalem sobie przez tydzien moj rekord to okolo 23 sekund na 25 m:) ale jestem zmachany na maxa i nie wiem czy mialbym sile na powrot:) chociaz byloby 37 sekund na powrot wiec nie tak zle, czy podczas plywania kraulem nogi maja wielkie znaczenie? bo jakos ich nie uzywam kraulem:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
Własciwie w każdym stylu nogi to podstawa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
pozwole sobie rozszezyc wypowiedz kolegi HD
nogi to podstawa...
anatomia sie klania !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok dzisiaj zrobilem okolo 21 sekund na 25m i wreszcie zaczalem uzywac nog... mam teraz pytanko jak nauczyc sie fikołka pod woda tak aby plynmac odbic sie od tej scianki i plynac dalsze 25m? w innym wypadku strace 2-3 bardzo cenne sekundy.... prosze o rade
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
odpowiedz sponsorowana przez wyszukiwarke:
https://www.sfd.pl/temat205021/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok ale 21 sekund nie jest tak zle na 25 metrow? przypomne ze miesiac temu nie miescilem sie w czasie 1' na 50 m....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
nie super! widac postep! jestes zyjacym przykladem na to ze trening czynni mistrza, jeszcze troszke i bedziesz lepszy ode mnie niech to cie nie zatrzymuje. Jesli dolozysz dobry nawrot to... no Kizior sie juz boi!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

boli biodro od gry

Następny temat

Gregry jakie efekty

WHEY premium