SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pływanie - praca nóg, zmęczenie co robić ?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3991

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 33
Witam !

Ciężko znaleźć forum sportowe o pływaniu :)

Mam mały problem z moim pływaniem:

jako 40-to latek nauczyłem się pływać stylem klasycznym, podobno nieźle, zawsze ( nawet jak nie umiałem pływać w ogóle ) potrafiłem pływać na plecach, teraz spokojnie przepłynę na plecach cztery baseny ( ale nawrotów nie umiem, to akurat nieważne ), jednak kiedy zapisałem się na kurs aby nauczyć się nawrotów, skoków do wody i "delfina", to okazało się że w ogóle nie umiem pływać z deską z nogami do kraula- tzn. normalnie jak na plecach tylko że na brzuchu - nawet nie docieram do połowy basenu i jestem tak zmęczony że aż wstyd - trener stwierdził że muszę się rozluźnić w wodzie aby mieć luźne nogi inaczej nogami do delfina nie dam rady machać, zadał mi właśnie takie pływanie z deską i nogami do kraula - ok, tylko tak się męczę że nie widzę w tym sensu.
Najlepsze jest to, że na plecach normalnie macham tak samo nogami i jest ok ( technicznie słabo, ale nie mam takiego zmęczenia ).

Czy może mi ktoś powiedzieć co mam robić ( ćwiczyć ) aby normalnie przepłynąć ten basen na brzuchu i się nie zmęczyć ?

No i jak oddychać - nawet jak mam deskę i płynę na brzuchu to po chwili tracę oddech.
Zaznaczam, ze klasyczny idzie mi dobrze i bardzo mi odpowiada, zresztą na plecach też lubię.
Kraula nigdy nie lubiłem, nie zależy mi na nim zależy mi bardziej na delfinie ( próbowałem już pływać ręce delfin nogi żabka i choć jestem po tym zmęczony to dwa baseny przepływam spokojnie i bardzo mi to się podoba :) )
Być może ma tu znaczenie moje "nie pływanie" przez 30 lat ? I dlatego na brzuchu tak się męczę, nie wiem.
Pytam tutaj, bo chyba nie będę kontynuować lekcji pływania po stwierdzeniu trenera że muszę się rozluźnić i "oddychanie" - nic więcej mi nie powiedział, być może zobaczył, że mam za duże braki aby w ogóle się ze mną męczyć, nie wiem. Ale nie był zbyt pomocny.

Pozdr
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1443 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7276
Po prostu nie opanowałeś właściwej techniki pływania. Stąd tracisz oddech. Albo co gorsze skupiasz się na pracy nóg i zapominasz o oddychaniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 33
Raczej macham nogami tak samo jak przy pływaniu na plecach, chyba, że na brzuchu robi się to inaczej. Zresztą myślałem już aby pływać z rurką i tak wyćwiczyć "rozluźnienie" nóg.
Nie widzę sposobu, aby pływając na brzuchu z rękoma wyciągniętymi do przodu jakoś sensownie oddychać, wydech do wody to ok, a wdechu nie zrobię, bo muszę się wychylić z wody a to powoduje, że przestaję machać nogami...Próbowałem łapać wdech z boku to się opijam wody.
Problem w tym, że ja opanowałem oddychanie w klasycznym ( w motylku też jako tako ), ale takie oddychanie jak w kraulu (którego nota bene nie trawię ) jest dla mnie nienaturalne.
Jeżeli można prosić o jakieś wskazówki i ćwiczenia do tego :)
Jak już wspomniałem trener nie za bardzo ma ochotę na ćwiczenie takich podstaw a nie zapiszę się na kurs dla niepływających bo przecież pływam :)

Zmieniony przez - topielec2 w dniu 2012-10-27 17:58:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1443 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7276
Kurcze... Tak będzie ciężko coś podpowiedzieć, bo nawet nie mam okazji zobaczyć jak pływasz. I tu jest problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1017
Ode mnie pomysłem na wzmocnienie nóg byłby trening nie na basenie :) Przysiady, przysiady z wykroku, bieganie, rowerek stacjonarny/orbitrek, stepper, ćwiczenia z obciążeniami na kostkach / obciążeniem elastyczną gumą. Dwa razy w tygodniu chyba znajdziesz czas poćwiczyć nawet w domu przed TV swoje nogi :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co robic dalej siatkowka

Następny temat

F1 - Grand Prix Indii (sezon 2012)

WHEY premium