SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

paralizatory czy cos innego dla panny

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9647

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moja odpowiedz z 22:18 powinna byc za odpowiedzia Solel-a z 21:29. Zanim ja napisalem, pare osob juz zdazylo cos wyslac w tym watku. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
VDragon: widzę że brakuje ci doświadczenia i ty chyba naoglądałeś się za dużo amerykańskich filmów akcji. Poza tym nie rozmawiamy tu o obronie przed psem (poczytaj sobie post podwieszony o takim tytule), ale o ewentualnej obronie przed ludźmi za pomocą broni palnej. Całkowicie zgadzam się tu z garym, że klamka jest źródłem ogromnego dyskomfortu psychicznego u "szarego" człowieka. Nie dyskutujemy o agentach 007, ale o przecietnym człowieku w sytuacji zagrożenia.



Doradca w dziale Combat/Samoobrona

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 210 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4789
Z tego co sie orientuje to w RP mozesz miec bron(palna) osobista jesli czujesz sie powaznie zagrozony lub masz duuze pieniadze.
Tak wiec jesli czulbym ze zagrozone jest moje zycie to zdecydowanie lepiej bym sie czul z klamka, podobnie gdybym mial kuupe $(na razie brakuje mi $:)
Co do innych rodzajow broni, to jezeli ktos decyduje sie nosic cos ze soba (mowimy o ludziach normalnych i nie bandytach) to raczej nie robi tego tak sobie tylko zeby podniesc swe bezpieczenistwo. i nie rozumiem gdzie Gary widzisz problem

Marzy mi sie czarny lincoln lecz jak go wyrwac wilkom, rozumiem wiec czasami chlopaki biora winstrol

Marzy mi sie czarny lincoln lecz jak go wyrwac wilkom, rozumiem wiec Czemu czasem chlopaki biora winstrol

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
Gary_25 z tego co widze naogladales sie jakichs filmow i uwazasz bron za zabawke
Z moich wypowiedzi wynika ze traktuje bron jak zabawke ? No tak zabawki trzeba chowac albo nie nosic ich wcale, jasne - potrafisz czytac ?

Zreszta mam watpliwosci co do sensownosci potencjalnej dalszej dyskusji jak wyjezdzasz z takimi tekstami, bo o broni masz raczej bardzo marne pojecie - no tak w porownaniu z takim co wszystkie filmy ze Stallone obejrzal to chyba mam male pojecie o zagadnieniach zwiazanych z bezpieczenstwem jesli chodzi o bron palna. Cos mi tu pachnie kompensacja pewnych brakow, sadzac po twoim chojrackim tonie w jakim traktujesz to powazne zagadnienie

prostu nigdy jej z soba nie nos, nie trenuj zadnych sztuk (czy tez systemow) walk, i tak moze bedzie najlepiej, bo z takim podejsciem to jeszcze uszkodzisz jakiego niewinnego czlowieka - czy my tu dysktujemy o nozach i sztukachalki,mowimy o kroni palnej dla zwyklego obywatela a nawet jesli to co ? Nie warto znac ich wartosci, i nie miec swiadomosci ich mocy i konsekwencji

i koncze dyskusje z toba




GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona
"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"
member - mafia.suple.hardcor.pl
Lame_Hunters.Sq
.:ZASMACHA:.

Zmieniony przez - GARY_25 w dniu 2003-09-08 01:05:28

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 210 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4789
Poniewaz caly czas rozmowa toczy sie zgodnie z tematem postu
czas na troszke samokrytyki. Ciut wyzej napisalem ze bron powinna byc dostepna dla wszystkich tak jak w usa, ciut pomyslalem i zmienilem lekko zdanie. U nas naprawde ciezko jest miec legalnie bron ostra, zdecydownie za ciezko, w usa bym powiedzial ze zbyt latwo. Chodzi mi o takie jakies wyposrodkowanie, ze nie to ze kazdy przychodzi do sklepu daje dowod i w 2 tygodnie ma klamke w domu. Najgorsze jest to ze nie mam pomyslu jak to weryfikowac. Chodzi mi o to zeby kazdy narmalny czlowiek, zdrowy psychicznie, po przsejsciu szkolenia z obslugi i bezpieczenistwa a takze psychotestow mogl miec bron. Jak sie na to zapatrujecie. Nie chodzi mi o to zeby po ulicy latali wszyscy z kalachmi.


Marzy mi sie czarny lincoln lecz jak go wyrwac wilkom, rozumiem wiec dlaczego czasami chlopaki biora winstrol

Marzy mi sie czarny lincoln lecz jak go wyrwac wilkom, rozumiem wiec Czemu czasem chlopaki biora winstrol

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
USA , Wielka Brytania - dlaczego tam prawo posiadania broni jest nieco inne niz w Polsce i inczej sie na to patrzy. Baa w USA jest gleboko zakorzeniona swiadomosc posiadania broni, ma to swoje uzasadnienie historyczne odkad USA walczyla o niepodleglosc.Potrafisz sobie wyobrazic tamte dni i lat dalej do przodu do czasu wojen secesyjnych - jak wygladaly tamtejsze dni i jak czesto dochodzilo do uzywania broni palnej ?
Badz co badz jestem natomiast za tym ze powinno byc tak: gdy ty wedrzesz sie na moja poseje,bedziesz mnie chcial obrabowac albo skrzywdzic rodzine to ja mozesz byc pewny ze odstrzele ci dupe a potem bede zadawal pytania ? Moze wtedy nie dochodzilo by do takich obciachowych procesow gdzie obronca domu jest postrzegany jako zloczynca bo to on zabil np. przestepce zamiast dac sie mu pobic,zabic,obrabowac (niepotrzebne skreslic). Ale w u nas w kraju szybko by dochodzilo do niepotrzebych postrzelen, \jako spoleczenstwo jeszcze nie dojrzelibysmy do niepisanego prawa "moj dom - moja twierdza", chociaz kto wie




GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona
"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"
member - mafia.suple.hardcor.pl
Lame_Hunters.Sq
.:ZASMACHA:.

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 210 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4789
No wlasnie chodzi mi o cos takiego, moze pozwolenie na bron tylko w domu, takie jak obiektowe. Stary czasem jak ogladam 997 to stary 1 gun w domu i polowe takich sytuacji mniej. Co do niszenia po ulicy to tak ale nie dla kazdego d****a. Chociaz bandyci w sumie i tak nie maj pozwolen nie.

Marzy mi sie czarny lincoln lecz jak go wyrwac wilkom, rozumiem wiec Czemu czasem chlopaki biora winstrol

Marzy mi sie czarny lincoln lecz jak go wyrwac wilkom, rozumiem wiec Czemu czasem chlopaki biora winstrol

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
W Wielkiej Brytanii posiadanie nawet noża jest zabrionione nie mówiąc o broni palnej. Policjanci miejscy też nie mają prawa nosić przy sobie broni, a tylko tonfę. Dopiero funkcjonariusze z sił specjalnych i starsi rangą policjanci noszą klamki. Prawo w GB wobec broni jest bardzo ostre.



Doradca w dziale Combat/Samoobrona

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
O fakt u nas po nowym roku okreca sie srube bo wchodzi nowa ustawa (np bron czarnoprochowa i skalkowa do roku 1850 jest legalna, tylko ciekawe kiedy dojdzie do pierwszego rozboju z ta bronia hyhy - przestepcy uzrojeni w garlacze nabite gwodziami,srutem i szklem) A w UK rzad dokreca srube mowiaca o broni palnej ( np rewolwery srutowe z systemem brococka - bron niemalze identyczna jak prawdziwa,przy wystrzale obraca sie magazynek)

ps. Po nowym roku imho Colt Paterson cal .69 (1937) powinien byc hitem

In 1844, at Hays Big Fight, the Ranchers were attacked by Indians, but because they were armed with the Colt Paterson Revolver, they left half of the Indians died or wounded




GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona
"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"
member - mafia.suple.hardcor.pl
Lame_Hunters.Sq
.:ZASMACHA:.

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541


Tak wyglada Colt Paterson, ot co. Po nowym roku kazdy moderator ma takiego dostac




GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona
"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"
member - mafia.suple.hardcor.pl
Lame_Hunters.Sq
.:ZASMACHA:.

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jaka roznica?

Następny temat

Ciekawy artykul nt. gazow obronnych

WHEY premium