SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

olej mct

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4364

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Bul, mi lniany i rzepakowy, zimnotłoczone, bardzo smakują - orzechowo. Tylko trzeba mieć pewny sklep ze zdrową żywnością, gdzie te oleje są świeże. One się szybko starzeją, a wtedy robią się gorzkie. Też się kilka razy nadziałem, jak kupowałem na mieście, bo w sklepie koło mnie nie było. Teraz wolę poczekać dzień lub dwa, ale wiem, że jest świeżutki - prosto z tłoczarni.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2058 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21306
OLEJ MCT będzie dostępny od poniedziałku a cenę poznacie jutro.
Nasz produkt oparty będzie w 100% o najlepszej jakości mct.

POZDRAWIAMY
TEAM OLIMP
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2058 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21306


OLIMP MCT – to kompleks średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (Medium- Chain Triglicerides) pochodzenia roślinnego. W naturalnej postaci występują w bardzo ograniczonej ilości, a w pożywieniu ich głównym źródłem jest olej kokosowy.

Tłuszcze MCT są całkowicie metabolizowane przez wątrobę z uwolnieniem energii, bez tendencji do magazynowania się w ustroju w postaci tkanki tłuszczowej. Dietetyczne właściwości kwasów tłuszczowych MCT wynikają z faktu, że z przewodu pokarmowego wchłaniają się bezpośrednio do żyły wrotnej, a do ich trawienia w odróżnieniu od pozostałych kwasów tłuszczowych nie jest konieczna lipaza i żółć. Dlatego też olej MCT często stosowany jest w stanach chorobowych organizmu, przebiegających z upośledzeniem wchłaniania tłuszczów.

Kwasy tłuszczowe MCT wchłaniają się do krwioobiegu bardzo szybko (podobnie jak glukoza), a do spalenia potrzebują dwukrotnie mniej tlenu niż pozostałe kwasy tłuszczowe. Charakteryzują się dwukrotnie większą energią spalania (8,3 kcal/g) niż węglowodany czy białka (4 kcal/g), co jest przyczyną zwiększonej termogenezy organizmu (podniesienia jego temperatury). Bardzo szybkie wchłanianie i przekształcanie oleju MCT pozwala na oszczędzanie zapasów glikogenu mięśniowego podczas treningu sportowego. Kwasy MCT spowalniają ponadto przewodzenie kompleksu motorycznego organizmu, co wydłuża czas kontaktu śluzówkowego pokarmu, a przez to poprawia jego wchłanianie. Stwierdzono m.in. korzystny wpływ oleju MCT na absorpcję witaminy E, wapnia i magnezu. Olej MCT nie podnosi poziomu ogólnej ilości cholesterolu we krwi, natomiast reguluje wzajemny ilościowy udział poszczególnych jego frakcji, podwyższając zawartość frakcji HDL (korzystnych) obniżając równocześnie udział frakcji niekorzystnych (LDL).

Przeznaczenie: dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie regulujących masę ciała.

OLIMP MCT polecany jest jako:

- źródło szybkiej energii niezbędnej podczas wysiłku fizycznego sportowców i osób aktywnych fizycznie,
- czynnik wzmagający przemiany anaboliczne, a ograniczający procesy kataboliczne masy mięśniowej,
- czynnik sprzyjający redukcji tkanki tłuszczowej,
- czynnik regulujący we krwi udział poszczególnych frakcji cholesterolowych (HDL.LDL).

olej kokosowy zawierający100% średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych
(MCT).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19900
Prosze mi tylko napisac czy to chociaz maly posmak kokosy - bo widze ze jest w 100% z oleju kokosowego a ja niestety nienawidze kokosy i raczejj nieumialbym czegos takiego przelknac jezeli zalatywalo by kokosem.

Z gory dzieki za odpowiedzi


NiC Na SiŁę - WsZyStKo MłOtKiEm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 974 Napisanych postów 19335 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 159027
Bul odp.
I moze ktos jeszcze napisze ile dodaje oleju mct do odzywki ??

<<<Champions
are Made
Not Born
>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1600 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18081
witam! stosuje MCT od niedawna .Dodaje do odżywki białkowej 2 łyżki tj.30 ml oleju Czy działa chyba tak ,ale coś powiemjak OLIMP wypuści go w dobrej cenie ,chcę wejść na niskie ww (100g) a resztę kalorii z białka i MCT ,choć boje się częstych wizyt w WC i rozwolnienia (podobno wystepuje przy wysokim spożyciu MCT)

członek-mafia.suple.hardcor.pl
------------------------------
NATURAL BODYBUILDER 2003 .............lost all

członek-mafia.suple.hardcor.pl i VITALMAX rulez

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2483 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25846
a czy MCT dodany do odzywki zmienia jej smak - w sumie to nieistotne , pytam z ciekawosci ....








....POZDRAWIAM....Q z kRk

....POZDRAWIAM....Q z kRk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1600 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18081
niezmienia


członek-mafia.suple.hardcor.pl
------------------------------
NATURAL BODYBUILDER 2003 .............lost all

członek-mafia.suple.hardcor.pl i VITALMAX rulez

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 974 Napisanych postów 19335 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 159027
Fabio dzieki za odp.)

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Ja jeszcze go nie próbowałem...

S. Ambroziak

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tribulus Terrestris ! Z czym to sie je ?

Następny temat

CHROM JEST SZKODLIWY CZY NIE ???

forma lato