SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

muskulatura sprintera

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5298

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7803
ja trenuje 6-7 razy w tyg.... a silownie mam max 2 razy i to mi w zupelnosci wystarcza

Deum Sequere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 171 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2181
dzieki za odpowiedzi, wreszcie jakies konkrety. Rozumiem ze nie da sie pogodzic szybkosci z wytrzymaloscia, ale mysle ze przy cwiczeniu sprintow nieznacznie tez poprawilaby mi sie wytrzymalosc. Jednak chcialbym miec ladna budowe i do tego daze. Mam 19 lat, i do tej pory wlasciwie nie trenowalem biegania, jedynie to dosyc czesta gra w pilke nozna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2470 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14730
Ale troche tej wytrzymałości w treningach sprinterskich tez potrzeba zeby naprzykład przebiec na pełnym gazie jakis odcinek. Mi osobiście przebiegnięcie 400m pełnym sprintem sprawia duzy kłopot.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3160
Po treningach rozwinely mi sie super miesnie nóg (pytano mnie sie nawet jaki koks biore hehe) a co do reszty ciała nie zauważyłem różnicy . Jeszcze sobie przypomniałem że miałem taki śmieszne ćwiczenie , bieg na bosaka ( oczywiście na trawie :D) , było to chyba na polepszenie ukrwienia nóg jednak pewny nie jestem . Trener zalecał też gry drużynowe ( piłke nożną , koszykówke ) podczas gry można naprawde dużo pobiegać i czerpać z tego rozrywke .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 95 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3528
no wiec tak, jak powiedzial CzG_86, ciezko bedzie ci polaczyc oba te dystanse bo zupelnie inne treningi sie do nich wykonuje, inne zrodla energi sa przy nich wykorzystywane, sprinty to przeciez wysilek beztlenowy (czyli spalanie glikogenu w miesniach) a 1000 to juz pod tlenowy podchodzic zaczyna. wiec lepiej zdecydowac sie na jeden chyba ze wolisz miec srednie rezultaty w obu. napisz jakie masz wyniki do tej pory to latwiej bedzie ci doradzic i co chcesz bardziej osiagnac bo sprint to sila miesni a to sie wiaze z przyrostem miesni nog, przy wytrzymalosci czyli 1000 bedziesz raczej spalal najpierw tluszcz potem miesnie chyba ze bedziesz sie odpowiednio odzywial zeby tego nie spalac ale to juz inna historia, napisz swoje wyniki jezeli znasz i co chcesz osiagnac to bedziemy dalej rozmawiac pozdrawiam

Jeżeli bez medalu jesteś nikim, to z medalem też będziesz nikim.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 215 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3654
O sprintach i muskulaturze sprinterskiej pisane bylo tez tutaj:
https://www.sfd.pl/temat97696/ 

Jeśli nie masz nic do ukrycia, nie dziw się, że kobiety ziewają na Twój widok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
sprinterzy maja rozbudowana muskulature nie tylko, badz niekoniecznie od koksu
przy cwiczeniu startow rozbdowuja sie miesnie nog, nie mowiac o przysiadach dynamicznych, jakie robia sprinterzy, poza tym sprinterzy trenuja glownie w warunkach beztlenowej pracy miesni (na dlugu tlenowym)
natomiast proponuje sie przygladnac zawodnikom biegajacym 800-1500m w zasadzie zaden z nich nie ma duzej muskulatury - poniewaz ich wysilek jest dluzszy przechodza na tlenowa prace miesni, co tez wplywa ujemnie na rozbudowana muskulature
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 996
2.30 na 1000metrów i 7.0 na 60 metrów!!!myśle że to kilka na osób potrafi albo nikt.roman sebrle rekordzista świate w 10 boju schodzi na 60 poniżej 7.0 ale na 1000 metrów ma ok 2.40 .Myśle więc że twoje marzenie jest niemożliwe do zrealizowania.trening siłowy i trening wytrzymałosciowy to zupełnie bez sensu.to tak jabyś kupił sobie garnitur a następnie poszedł się tarzać w nim w błocie.Każdy człowiek ma białe włokna mięśniowe i czerwone włokna mięsniowe.Białe śa odpowiedzialne za siłe a czerwone za wytrzymałość.Za pomocą treningu można zmieniać stosunek białych włókien mięśniowych do czerwonych[czyli skupić się można albo na wytrzymałosći albo na sile] Dlatego np.rekordzista polski w 10boju sebastian chmara robił przede wszystkim trening siłowy gdyż w 10boju śa tylko dwie konkurencje wytrzymałosciowe czyli 400m i 1500metrów.Wśród dziesiecioboistow znane jest powiedzenie iż 400 i 1500 biegnie się na anbicji.tyle!

na dwoje babka wróżyła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 451
Absolutnie nie zgadzam się z twierdzeniem, że nie da się pogodzić szybkości z wytrzymałością. Wszystko jest konsekwencją właściwego treningu. Nie jest tak, że jedno eliminuje drugie.

No, we couldn't...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3917
A ilu znasz maratończyków którzy startują też w sprińcie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co bysceie polecili ?

Następny temat

pedały szosa!!!!!

WHEY premium