SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

martwy, a szerokość bioder- miednicy, prawda czy mit?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2518

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7339
Właśnie czy faktycznie tak jest, że martwy ciąg i przysiady pełne (a nie pełne) wpływają na szerokość miednicy? Czy jest to znaczący wpływ? Rzeczywiście spora część zawodowych kulturystów nie ma w swoich planach martwego ciągu, ale przysiady mają chyba wszyscy...
Jaki więc realny wpływ mają te dwa ćwiczenia na naszą sylwetkę?

Obydwa te ćwiczenia uwzględniam w swoim planie i od zawsze uważam je za niemal niezbędne. a teraz będę zaczynał redukcję i tak myślę czy by ich nie wyrzucić? Pomogłoby to zwęzić biodra, które mam dość szerokie?
I czym w takim wypadku te ćwiczenia zastąpić? Martwy na skłony "dzień dobry", a przysiady na przysiady nie pełne?
Dodam, że na redukcji przerzucam się na FBW.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
Przysiady i martwy mają wpływ na szerokość naszego torsu - nie tylko tali ale rownież biodra jak i plecy - to cwiczenia wielostawowe które uruchamiają do pracy niemalże całe ciało.

Prawda taka że im większego cięzaru używasz tym mocniej pracuje cały tors.

Jeżeli jesteś na redukcji to ciężar którym jesteś w stanie wykonać 12-15 ruchów i tak jak napisałeś:
- przysiady rób nie pełne - krótkie ale za to z pełną kontrolą cieżaru i staraj się przekładać maks pracę na uda.

- martwy ciąg możesz robić np z podwyższenia (jakieś stabilne stojaki/ławki/podpory ustawione gdzies na wysokości kolan albo trochę wyżej / niżej)

Skłony dzień dobry - spoko lub poprostu wznosy z podłogi

Wznosy - http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp#1.3G

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18161
Ja na swoim przykladzie moge powiedziec, ze to prawda.

Niestety mam szeroka miednice i od zawsze mam ten dylemat robic czy nie robic?

Przez ostatni rok robilem rozne odmiany: klasyczny, bulgarski, rack pulls no i niestety "optycznie" sie poszerzylem w biodrach, ale z drugiej strony trudno, cos za cos. MC jest tak dobrym cwiczeniem, wrecz obowiazkowym, ze grzechem jest nie robienie go wcale. Jak pisal wyzej _YaKuZa_ mozesz pokombinowac z podwyzszeniem itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 3967 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24190
mc poszerza ale to kwestia długich laty treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18161
mc poszerza ale to kwestia długich laty treningu
tu sie zgodze w 100%, ale jesli mowimy doslownie tzn. ze poszerza kosc miednicza.

Natomiast jesli chodzi o wizualne poszerzenie to proces ten jest o wiele szybszy tzn. przyrost miesni w okolicy bioder, miednicy przez co jak ktos ma szeroka miednice z natury to po pewnym czasie moze wygladac smiesznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7339
dzięki chłopaki za odpowiedzi.
właśnie ja mam dość szeroką miednicę i łatwo "rozłażę" się na boki w biodrach :) a to bardzo nie pożądany efekt. Jak pisałem obydwa ćwiczenia robię, a martwy lubię szczególnie bardzo.
O co dokładniej chodzi z tym podwyższeniem przy martwym? I jaki ma to wpływ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
taki ma to wpływ że jak wyżej ustawiasz sztange to mniej dupe schylasz

Jak mniej dupe schylasz tym mniej pracujesz "miednicą" cieżko to nazwać pracą bo to cześć naszego szkieletu ale wiadomo o co chodzi




Zmieniony przez - _YaKuZa_ w dniu 2009-06-23 21:09:17

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7339
ok, rozumiem dzięki :)
chyba tak na redukcji będę robił- martwy z podwyższenia i półprzysiady...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do Knif'a i nie tylko(pytanie odnośnie treningu siłowego)

Następny temat

Ocena planu i poprawka

WHEY premium