SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kilka pytań amatora

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 908

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
Witam

Mam prawie 15 lat 183 cm wzrostu i 65kg wagi :/ myślę że jestem ektomorfikiem ale nie w tym rzecz . Chciałem się dowiedzieć czy są jakieś przeciwwskazania dotyczących ćwiczeń ... powinienem jeszcze poczekać przytyć czy coś w tym stylu ? lub czy jeżeli mam wadę postawy mogę ćwiczyć

P.S nie mam siłki w okolicy :/ czy na ćwiczeniach typu pompki itp. przytyje ? chce w dosyć efektowny sposób zwiększyć mase może macie jakieś rady , zestaw ćwiczeń bez siłowni bo nie mam pojęcia jak zacząć . Chyba tyle ;D s góry dzieki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 496 Napisanych postów 18907 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65886
Zaczynaj ćwiczyć to szybciej złapiesz mase.
Zależy jaką masz wadę postawy, w niektórych przypadkach ćwiczenia pomagają w jej skorygowaniu a niektórych nie są zalecane.
Bez sprzętu ciężko będzie Ci osiągnąć większe przyrosty, chociaż na początku z pewnością efekty jakieś będą.
Zapoznaj się z treningiem domatora http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp 

░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂
Il███████████████████
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.

:'-(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1825
wszystko zależy od wady postawy(ale to już bardziej z lekarzem musisz gadać niż na forum pytać), a ćwiczenia typu pompki, brzuszki są dobre na początek później będziesz musiał zkorzystać z siłki albo ćwiczyć w domu. dużo jest ćwiczeń które można wykonać w domu za pomocą ciężaru swojego ciała np. podciąganie na drążku, pompki ale nie ograniczaj się tylko do jednego rodzaju pompek jest ich sporo np. na krzesłach, wąskie, szerokie itd. ale na samych pompkach nie złapiesz jakiejś wielkiej masy.

Pozdro p.s. a co do wieku to 15 to już dobry wiek ale nie można się zbytnio forsować

sorry Siąsiad pisałem w tym samym czasie nie widziałem twojego posta[

Zmieniony przez - jezol15 w dniu 2011-03-16 20:58:55

jeśli pomogłem to sog
jeśli nie to nic
jeśli zaszkodziłem to ban ;P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 496 Napisanych postów 18907 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65886
Spoko spoko zdarza się

░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂
Il███████████████████
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.

:'-(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
a czy moge w jakis sposob sam odnalesc wade lub do jakiego lekarza sie udac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 496 Napisanych postów 18907 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65886
A to w takim razie skąd wiesz ze w ogóle ją masz? jest aż tak widoczna czy jak? Lekarz rodzinny powinien Cie skierować na odpowiednie badania.
Jednak co do tego czy możesz ćwiczyć czy nie to najlepszy byłby lekarz sportowy, bo niektórzy zwykli w sportach widzą tylko wady

░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂
Il███████████████████
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.

:'-(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
ponad rok temu lekarz rodzinny (jeżeli można go tak nazwać..) skierował mnie na gimnastyke korekcyjną ale to olałem . myślę że poprawiło się od tamtego momentu samo ale wydaje mi się że mam lekką wade albo jej nie mam :D. Pozatym wolałbym wykonywać ćwiczenia w domu

Zmieniony przez - scarface96 w dniu 2011-03-17 22:00:45

Zmieniony przez - scarface96 w dniu 2011-03-17 22:01:50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

REKRUTACJA DO POLICJI 2011

Następny temat

TApety/Foty o tematyce kulturystycznej

WHEY premium