SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

karalnosc

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1915

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10471
Witam!

razem z kolega planujemy isc do szkoly dla ochrony ale niewolno byc karanym i tu problem, za malolata dwie sprawy o pobicie i włam kurator mi sie skonczyl mam 18 lat. mam pytanie ile moge siedziec w papierach i czy wogole mam szanse sie dostac do tej sql?

Zmieniony przez - majster1 w dniu 2011-01-09 13:41:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30612 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270732
a z jakiego paragrafu byłeś karany?(chodzi mi o kodeks)

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Usunięty przez QUEBLO za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 372 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1380
...
Napisał(a)
Usunięty przez QUEBLO za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10471
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 372 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1380
A co w mojej poprzedniej wypowiedzi było złe ? Wypowiedziałem się jakie jest moje zdanie na ten temat nawet nie użyłem żadnych wulgaryzmów ani nic podobnego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30612 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270732
Panowie,spokojniej

majster
chodzi o to że do szkoły jeśli już będą wymagać to zaświadczenia o niekaralności. Takie zaswiadczenie dostanie jeśli nie był karany za przestepstwo umyślne z kodeksu karnego(zaświadczenie z KRK),więc niech sie dowie co i jak,a jeśli był karany z kodeksu karnego za umyslne przestępstwo to niech się dowie jaki paragraf i wtedy może sprawdzic ile trzeba czekac na zatarcie skazania.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 256 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1413
@ xxxxxx6- Uwielbiam ludzi, którzy na podstawie minimalnej ilości danych ferują wyroki o drugiej osobie:) Nie sugeruję, że majster1 oberwał za niewinność i splot przypadków spowodował, że wyszło tak a nie inaczej. Rzecz dla mnie o tyle ciekawa, że niejednemu koledze z podwórka głupie wyskoki nabrudziły w papierach. Zaczynając od tych "lżejszych" grzeszków, typu wandalizm( graffiti) a kończąc na tych jednak cięższego kalibru. A dziś to porządne chłopaki są, rodzina, stabilna praca, poukładane w głowie- słowiem: w życiu nie pomyślałbym że mogą mieć coś za uszami, gdybym ich nie znał.
Tobie proponuję się skupić raczej na pozytywach wypowiedzi majster1: zamiast siedzieć na dupsku i narzekać, próbuje coś ogarnąć, a dla mnie to ważne. Oczywiście włam to hm..:/ No tego nie usprawiedliwiam.

A co do części właściwej- kolega miał kuratora( ale raczej za problemy w szkole, typu powtarzanie klasy, olewanie zajęć, lekceważący stosunek do placówki) i poszedł do policealnej szkoły ochroniarskiej. Na jakiej zasadzie się dostał- nie pamiętam, ale jak Queblo napisał- cholernie dużo zależy od kalibru przestępstwa.

Yebać, karać, nie wyróżniać!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 372 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1380
Z tego co ja wiem to takie coś zostaje na zawsze w papierach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10471
caluniador dzieki za te slowa bo troche w tym racji jest niby wyrok za pobicie ale tak naprawde to bylo bójka tylko on reke zlamal i mial duze plecy w sadach a raczej jego starsza zreszta gowniarze czwarta klasa wiadomo jak to dzieci.

Mysle ze jest duza szansa ze juz zatarło sie bo skoro byl niekarany od 4 klasy to troche juz tych lat mineło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
splot przypadków spowodował, że wyszło tak a nie inaczej.

Pobicie i włamanie to splot przypadków?

A co do wypowiedzi w tym temacie to, co jedna, to lepsza.

Ustawa o Krajowym Rejestrze Karnym z dnia 24.05.2000

2. Dane osobowe nieletniego, o którym mowa w art. 1 ust. 2 pkt 6, usuwa się z Rejestru:
1) po ukończeniu 18 roku życia przez nieletniego, wobec którego wykonywane były środki wychowawcze, z wyjątkiem przypadków, gdy:

a) środek wychowawczy zastosowano w okresie warunkowego zawieszenia wykonania umieszczenia w zakładzie poprawczym,

b) wykonanie środka wychowawczego ustało z mocy prawa po ukończeniu przez nieletniego 21 roku życia albo z chwilą powołania nieletniego do zasadniczej służby wojskowej lub służby zastępczej,

2) po upływie terminów określonych w art. 11 § 4, art. 87 § 4, art. 88 § 4 i art. 89 ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich,

3) po ukończeniu 23 roku życia przez sprawcę czynu karalnego, gdy w miejsce umieszczenia w zakładzie poprawczym wymierzona została kara na podstawie art. 94 ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich,

4) na zasadach określonych w rozdziale XII Kodeksu karnego, gdy w miejsce umieszczenia w zakładzie poprawczym wymierzona została kara na podstawie art. 13 ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 256 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1413
d0l4r99- Splot przypadków oznaczał tutaj np. wszedłem do otwartego sklepu, bo zdziwiła mnie późna pora, patrzę, a na ziemi leży łom, wziąłem go, myśląc, że cieciowi wypadł, a tu nagle patrol policji. Oczywiście takie historie nie istnieją, ponadto pobicie nie było równoległe z włamaniem, więc tak czy inaczej ja ryzykuję tezę, że czasem faktycznie głupota obciążona jest konsekwencjami. zwłaszcza, jeśli ma się te..12 lat, czy coś koło tego. no i nie wspomniałem, że bronię winnego:)

Yebać, karać, nie wyróżniać!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kickboxing - Ból więzadeł

Następny temat

MASTERS promuje aktywnych - Grudzień

WHEY premium