SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jiu jitsu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5072

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 283
Witam
Chciałbym się zapisać na jj ale z tego co zauważyłem są różne style i trochę sie w tym gubie. Mógłby mi ktoś wyjaśnić czym charakteryzuję się Goshin Ryu bo takowa szkoła jest w moim mieście.
http://www.tsubame.p9.pl/index.php - może ktoś zna tą szkołe i może coś o niej powiedzieć.
Od razu chciałbym podkreślić, że nie interesuje mnie BJJ :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Sambo (dział Grappling) rzeczywiście jest uważane za skuteczne. Wywodzi się ono w pewnej mierze z Judo i wykazuje do niego szereg podobieństw.
i tak i nie.
sambo ma 3 odmiany:
- sportowe, zbliżone do judo i chyba zapasów wolnych.
- bojowe, na zasadach treningu przekrojowego i czesto pod MMA
- militarne, system typowo wojskowy
https://www.sfd.pl/Dlaczego_w_sambo...-t267528.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
W dziale temat Jujutsu poruszano już wielokrotnie-"szukajcie a znajdziecie"

Zadaj sobie pytanie, w jakim celu chcesz ćwiczyć. Jeśli interesuje Cię przede wszystkim walka (tak sportowa jak i potencjalna samoobrona)-rozważ jednak ponownie BJJ. Jeśli nie BJJ-to którąś z gałęzi "modern jujutsu", czyli styli "wtórnych", stworzonych na bazie Judo, Karate i Jujutsu. Różnią się one od klasycznego JJ metodyką. O ile w tradycyjnym JJ możesz nawet w ogóle nie napotkać sparringów (albo napotkać ich mało-zależy od sekcji)-o tyle na modern napotkasz je z pewnością(i będzie ich sporo), co zaowocuje (raczej) szybszym przyswajaniem umiejętności, niż mozolne powtarzanie kata (czyli typowych dla klasycznego Jujutsu oraz Aikido schematów-jeden wykonuje ustalony atak-a drugi broni się ustaloną techniką obronną). Niezłym wyjściem jest również Judo, czyli styl oparty o Jujutsu, którego twórca zrezygnował z technik niebezpiecznych dla ćwiczących-zostawiając te, które da się ćwiczyć "twardo". Gdy zaczął nauczać-szybko okazało się, że jego uczniowie, znający "mniej zabójcze" ale za to trenowane w walce sportowej techniki dominują nad mistrzami szkół JJ, znającymi techniki śmiertelnie groźne-ale trenowane wyłącznie w układach kata.

Jeśli zależy Ci jednak mniej na walce-a bardziej na fajnym hobby (budującym w pewnej mierze umiejętności samoobrony)-idź na klasyczne Jujutsu lub Aikido. Oprócz technik walki wręcz zapoznasz się tam (prawdopodobnie, zależy od sekcji) z podstawami władania mieczem, krókim/długim kijem, nożem-i czasami innymi rodzajami tradycyjnej japońskiej broni.

Goshin Ryu Jujutsu to styl w Polsce stosunkowo popularny. Propagowany przez płk K. Kondratowicza, pioniera polskiego Jujutsu. Zawiera różnorodne techniki-rzuty, dźwignie, ciosy, kopnięcia, wyprowadzane raczej z defensywy. O ile się orientuję-nie kładzie dużego nacisku na parter (choć zawiera jego elementy). Nie wiem jak jest u nich z walką sportową.

Aaaa, byłbym zapomniał...

Goshin Ryu jest zrzeszone w Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki, rządzonej przez pełnego samouwielbienia, "postrzelonego" hochsztaplera, twórcy "karate tsunami" Ryszarda m****a. Facet ten mając żółty (jeden z najniższych) pasów w Karate Shotokan stwórzył swój "styl", gdzie obecnie ma 10 dan(!!!) który sam sobie nadał(konkretnie-nadali mu go jego ludzie-a on w rewanżu nadał im ). Jednym z jego ludzi jest płk Kondratowicz właśnie. Nie zrozum mnie źle- K. Kondratowicz to legenda(podobnie jak kilka innych osób w PFDSiSW)-ale z niewiadomych przyczyn związał się z oszustem, co trochę rzutuje na moją (i nie tylko) opinię o organizacji Goshin Ryu JJ.

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2007-03-26 11:32:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Cavior, pięknie i wyczerpująco
Aras, a dlaczego nie BJJ? Bo nie jest "tradycyjne"?

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 283
Dzięki za odpowiedź.
Ostatnio czytałem troche o Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki i spotkałem się z podobną opinią do twojej :) więc zapewne jest dużo w tym prawdy.
Chce chodzić na takie jiu jitsu, gdzie będą sparingi(na tym mi zależy najbardziej), walka w parterze, uderzenia, kopnięcia. Kilka lat temu chodziłem na aikido - chęci skończyły się po paru miesiącach ale fascynacja sztukami walki pozostała :). Raziło mnie trochę w aikido, że brakuję jakichkolwiek ataków, uderzeń. Nie wiem może uczęszczałęm za krótko i tak wyglądają po prostu początki(nie chce być odebrany jako przeciwnik aikido bo dalej cenie ta sztuke walki i nie jestem zwolennikiem twierdzenia, że jest ona tylko widowiskowa, a nie posiada żadnych walorów praktycznych).
Takie sporty jak krav maga, sambo "uchodzą" za najskuteczniejsze ale tak jak pisałem fascynują mnie sztuki walki i chciałbym, żeby przynajmniej w małym stopniu był ten klimat(chociaż bez przesady - wole mieć 10 min. dłużej rozgrzewke niż kłaniać się przez ten czas ;))
A dlaczego nie bjj, w sumie sam nie wiem - z jednej strony ograniczenie finansowe(kiedyś słyszałem, że kosztuje to ok. 100 zl.) chodzę jeszcze na siłownie więc to i to wyniesie mnie zbyt dużo. Nie odrzucam całkowicie bjj ale zauważyłem, że jak się mówi o jj to większość osób wspomina bjj i spodziewałęm się takiej reakcji tutaj, a wolałem dowiedzieć się też o innych stylach jj.



Zmieniony przez - Aras20 w dniu 2007-03-26 12:12:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Chce chodzić na takie jiu jitsu, gdzie będą sparingi(na tym mi zależy najbardziej),

No to modern Jujutsu, Judo, BJJ. Tradycyjnego JJ raczej odpada.

Raziło mnie trochę w aikido, że brakuję jakichkolwiek ataków, uderzeń.

W Judo/sportowym BJJ również nie uderzeń-ale atakować Cię nauczą-tyle, że nie ciosami i kopnięciami a dojściem do klinczu i rzutami.

Takie sporty jak krav maga, sambo "uchodzą" za najskuteczniejsze

Poczytaj trochę artykuły na forum (zwłaszcza dział Combat/Samoobrona). KM jest generalnie uważana za świetny dodatek dla kogoś, kto ma już "bazę" w stylu o metodyce sportowej-ale raczej(zależy od sekcji/federacji) nie zapewni Ci nie wiadomo jak dużych szans w konfrontacji z np. dobrym judoką-bo ma inne założenia i inne cele. To różnica między "obronieniem się" a "walką".
Sambo (dział Grappling) rzeczywiście jest uważane za skuteczne. Wywodzi się ono w pewnej mierze z Judo i wykazuje do niego szereg podobieństw.

A dlaczego nie bjj, w sumie sam nie wiem - z jednej strony ograniczenie finansowe

BJJ jest raczej na pewno droższe niż np. Judo-ale wydaje mi się, że nie są to jakieś "astronomiczne" kwoty, tym bardziej że w wielu klubach BJJ trenowane jest równolegle z innymi sztukami walki (tzw. trening przekrojowy)-i zdarza się, że w danej cenie będziesz miał BJJ plus karnet na tamtejszą siłownię-w rezultacie możesz nawet zapłacić mniej niż za swoją siłownię plus jakiś trening innej sztuki walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
... chodzę jeszcze na siłownie...

Do tego co napisał Cavior dodam, że w żadnym tradycyjnym JJ nie wykorzystasz tak tego co robisz na siłce jak na BJJ.
Idź, zobacz, poćwicz...
... pogadamy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Oooo... MMA poparł moją opinię

MMA-sprawdź maila.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 283
Wielkie dzięki za pomoc.
Zacząłem szukać jakiś klubów modern ju jitsu, a na trening Goshin-Ryu i tak się przejde z ciekawości, żeby zobaczyć jak to mniej wiecej wygląda :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 273
Takie sporty jak krav maga

były wprawdzie i papierosy "sporty", jednak krav maga nie jest ani jednym ani drugim ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
Małe definicje:

PWN: sport «ćwiczenia i gry mające na celu rozwijanie sprawności fizycznej i dążenie we współzawodnictwie do uzyskania jak najlepszych wyników»

Za: http://www.bialystok.opoka.org.pl/sawdar/praca/filozof_zag.htm

Jedną z zasługujących na uwagę określeń sportu jest definicja mówiąca, że sport to - świadoma i dobrowolna działalność lub aktywność ruchowa człowieka mająca na celu podnoszenie sprawności fizycznej i jej manifestowanie, uprawiana systematycznie według określonych reguł, w której występuje pierwiastek współzawodnictwa i dążenia do osiągnięcia jak najlepszych wyników, rozwijana w otoczeniu publicznym, dostarczająca nie tylko zawodnikom, ale także otoczeniu publicznemu określonych emocji i przeżyć, w tym masowej rozrywki, będącej ważnym elementem kulturowo - cywilizacyjnym.



Wg tych definicji KM to jak najbardziej sport

Zmieniony przez - emceha w dniu 2007-03-26 19:53:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
Chce chodzić na takie jiu jitsu, gdzie będą sparingi(na tym mi zależy najbardziej), walka w parterze, uderzenia, kopnięcia.

fascynują mnie sztuki walki i chciałbym, żeby przynajmniej w małym stopniu był ten klimat(chociaż bez przesady - wole mieć 10 min. dłużej rozgrzewke niż kłaniać się przez ten czas ;))

idź na MMA i kłaniaj sie w szatni
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyrostek a boks

Następny temat

joga?

WHEY premium