SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jafeniks-ściąganie rdzy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2349

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Wuchta34 z działu Dzienniki treningowe dla zaawansowanych.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 153


Witam!
W dniu takiej tragedii jaka wydarzyla się dzisiaj,czlowieka nachodzi refleksja na temat zycia.Mnie tez to dzis dotknelo.
Spojrzalem wstecz swojego zycia ,a potem w miejsce gdzie i jaki jestem teraz.Nie będę się rozpisywal na temat zycia itp. Ale tutaj jest miejsce na jeden z moich wnioskow i zarazem postanowien!
Wychodzac dzis z kapieli zobaczylem w lustrze 29-letniego faceta ze sporym brzuszkiem.Nie jest to nic dziwnego bo wlkasnie tyle mam lat  . problem w tym do jakiego stanu się doprowadzilem.Wygladam jak wrak i tak tez się czuje!
Postanowilem ,ze zrobie z tym nie COS ,ale COS PORZADNEGO. A żeby było mi llatwiej utrzymac się w tym postanowieniu i przy okazji może tym pomoc to trafilem na to forum i zalozylem dziennik.

Jak na wstepie zaznaczylem jestem 29-letnim facetem.Waze 100kg, a moje obecne wymiary to:
-pas 108
-biodra 106
-udo 69
-ramie 42
-klatka 118
-barki 126
-lydka 42
-szyja 42
Moja codzienna aktywnoscnie jest obecnie zbyt duza.Przykladowy dzien w tygodniu to pobudka o 8:00 ,spacer z psem.Nastepnie praca przy biurku(mocno stresujaca-po co uzywac slowa wku…ca;) ).Po pracy znowu spacer z psem ,jakies zajecia w domu i wieczorny relaks .W weekendy(piątek,sobota) odreagowanie stresujacego tygodnia ;).Niedziela to mentalne przygotowania do nastepnego tygodnia.
Dieta….
Hmm ,cos co powinno być odzywianiem wyglada mniej wiecej tak:
rano sniadanie lub jego brak(kanapka albo jakis owoc),potem kawa, obiad w jakies knajpce,nastepna kawa ,podwieczor jakas ,,przekaska,, na szybko(najczesciej fast food) , wieczorem troche zdrowia w postaci jakiejs salatki
Tak to wyglada teraz!
A jak było kiedys?!
Kiedys sport był nr 1.
Zaczelo się w 6 klasie podstawowki,żeby zrzucic troche balastu i nie być ostatnim w biegach.Pilka nozna,bieganie,plywanie,troche cwiczen silowych ale bez jakiegos planu.Od 16 roku zycia pilka była na 1 miejscu.Gra w klubie,treningi itp. Jako,z nie jestem wysoki i nigdy nie byłem(171cm) zaczolem chodzic na silownie,żeby wzmocnic miesnie i bazowac na sile fizycznej i wytrzymalosci.Pomagal mi starszy kumpel,który miał dlugi staz i fajne wynik(w tamtych latach było może kilku instruktorow/trenerow w Polsce , reszta tylko tak się nazywala).Kiedy skonczyl się wiek juniora,gralem już tylko w nizszych ligach dla przyjemnosci.Od tego momentu silownia wyszla na pierwszy plan.Szkola a potem uczelnia oraz praca(pracuje od 16 roku zycia) nie ulatwialy ale wyrabialy charakter.Poczatki powanego traktowania treningow w piwnicznej silowni nie były latwe.Czasy kiepskiego dostepu do internetu i znikoma ilosc literatury fachowej(KiF potem doszedl Iron) powodowal,ze trzeba się było wysilic żeby wiedziec co robic żeby były efekty.Czytalem,rozmawialem,podpatrywalem i potem to wykorzystywalem.Jak cos nie pasowalo to zmienialem na cos innego.I takim sposobem doszedlem do 83kg przy widocznym czteropaku(dwa paki pozostale chyba się wstydzily ;) ) 44cm w ramieniu,160kg w przysiadzie (zadnych bandarzy),160kg w martwym ciagu i 120kg w wyciskaniu(malo ze względu na powazna kontuzje nadgarstka), a przy tym gralem w pilke min. 3xtyg , troche boksowalem i biegalem 10km.Bylem niezle rozciagniety i zwinny..
Dieta nie była idealna ,ale dosc dobra jak na owczesne mozliwosci.Czasem dorzucalem jakies suplementy jak kreatyna,aminokwasy Megabola(te co trzeba było lykac kilkadziesiat sztuk) oraz w pozniejszym okresie Hmb(jestem zwolennikiem tego suplementu).
Po studiach zaczela się wreszcie normalana kaska pozwalajaca zyc bez ograniczen.I jak się okazalo to był poczatek konca mojej ,,formy,,. Coraz wiecej pracy,kasy,wygodnego zycia a coraz mniej sportu,zdrowego jedzenia. Az doprowadzilem się do takiego stanu.


A jak teraz to naprawic?!
Do konca nie wiem,ale w tym dzienniku będę się staral to przedstawic.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 153
Drugi tydzień upłynął:)
Dziś już podsumowanie tygodnia bo cały weekend spędzę w górach.Dieta będzie trzymana,z ta różnica ze dorzucę trochę kalorii bo dużo będę chodził

Kolejne 2 kilogramy zniknely(aktualnie 96), oraz 1 cm z pasa(aktualnie 105)
Zakwasy są duże , wiec dziś dorzucam glutaminę (5g po treningu i 5g przed snem).
Treningi coraz lepsze,ale jeszcze daleko dobrej formy.
Nie wiem czy nie za bardzo przyciąłem węgle,bo czasami mam napady głodu,szczególnie przed południem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 153
Plan na najblizsze dni:
niedziela-hiit(10 min rozgrzewki potem 5 interwalow 15sek max i 45 norma0
poniedzialek - silownia FBW 3 kolka
wtorek-cardio 20 min
sroda-silownia FBW 3 kolka
czwartek-cardio 20 min
piatek-silownia -FBW 3 kolka
sobota - hiit j/w\
niedziela - wolne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 153
dieta na jutro:
1)jak sie obudze owsianka(10 lyzek) z mlekiem 0,5% 1,5szklanki ,do tego kiwi,troche mrozonych truskawek i kilka orzechow wloskich
2)kanapka(chleb zytni razowy,2 jajka,salata,chrzan,oliwa z oliwek na chleb zamiast masla i potem marchewka
3)tortilla z maki owsianej,chude zmielone mieso wolowe,czerwona fasola,przecier pomidorowy,cebula,czosnek)

3 godziny po tym bedzie hiit
po nim salatka z tunczyka,groszku,ogorka kiszonego,papryczki chilli i do tego kromka chleba zytniego razowego

i ostatni posilek - chudy bialy ser rozgnieciony z jogurtem naturalnym i czosnkiem i do tego salatka z pomidorow,cebuli i oliwy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 153
W poniedzialek kupie troche ulatwien
-odzywke bialkowa(w tygodniu pracy nie zawsze bedzie czas zeby zjesc)
-witaminy i mineraly
-omega3
-tribuactive b6 z Activlabu (jako ZMA , probowalem i jest fajny)
-kreatyne (2-3g po silowni i po interwalach na szybsza regeneracje)
-bcaa i glutamina w jednym jako ochrona przed cardio(bedzie z rana),a glutamina pomoze przy zakwasach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
suple se daruj tylko zastanów się nad jedzeniem. Wywal smieci z jedzenia i stopniowo zwiększaj intensywność treningów. Zacznisz z wysokiego C i szybko skończysz bo się zajedziesz.

Z supli jedynie omega3, witaminy ewentualnie ale jeśli w diecie będzie dużo warzyw to nie są niezbędne.

Jest co zbijać i to sporo.

Zapraszam do działu odżywianie, odchudzanie tam równiez otrzymasz odpowiednie wskazówki (tematy podwieszone).

Wytrwałości aby młodzieńczy zapał nie okazał się tygodniowym

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 153
Wuchta - wysokiego C to tutaj nie ma , na trening przeznaczam 20-30 minut dziennie (na poczatek) i to bez szalenstw.
Co do diety to tak jak pisalem w 1 tygodniu nie bede liczyl kalorii tylko wywalam smieci i zastepuje je czyms odpowiednim.W nastepnym tygodniu juz bedzie wszystko tip-top.W tym tygodniu chce sie przyzwyczaic do takiej ilosci jedzenia.
Suple sa tutaj wlasnie po to zeby nie skonczyc po tygodniu.Bialko musi byc bo w ciagu tygodnia na pewno zdarza mi sie sytuacje ,ze nie bede mial czasu na normalny posilek wiec to bedzie zastepstwo.Omega i witaminy beda.Co do kretki to ona bedzie u mnie stosowana w malej ilosci 2-3g tylko po treningu silowym i interwalach,przez caly okres.Aminokwasy beda przed cardio z samego rana , zeby zabezpieczyc resztki miesa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 153
Dzisiejszy hit dal mi popalic :)

Plan na jutro:
7:30 /1/2 szklanki wody + 1/2 soku z grejfruta
- spacer z psem ok 30min
8:10 /70g platkow owsianych,20g zarodkow pszennych,150g truskawek,250ml mleka 0,5%, 1 jajko na twardo
9:00/kawa
10:00/szklanka wody
11:00/chudy serek ziarnisty 150g,kiwi,lyzka siemienia lnu
12:00/czerwona herbata
13:00/szklanka wody
13:30/woreczek brazowego ryzu,150g gotowanego schabu,200g warzyw(marchew,kapusta,pora),50g jogurtu naturalnego z czerwona papryka w proszku,lyzka oliwy z oliwek
14:30/kawa
15:30/szklanka wody
16:30/shake(200ml mleka,30g wpc,lyzka kakao w proszku 16%)
17:30-18:20/SILOWNIA
18:30/shake(200ml mleka,30g wpc,banan,lyzka miodu) + 2g kreatyny
20:00/100g tunczyka,1/2 cebuli,nac pietruszki,czosnek,kromka chleba zytniego razowego(ok 50g),salatka z pomidorow z oliwa z oliwek
21:00/szklanka miety
22:00/50g sera bialego chudego,lyzka masla orzechowego,lyzka siemiania lnu,2g omega3,1 tab wit E,
23:00/szklanka melisy,1tab melatoniny,3tab tribuactive b6

trening:
-10min rowerek
-wypychanie nog na suwnicy 20/15/10
-wyciskanie na skosie (maszyna) 20/15/10
-martwy ciag (sztangielki) 15/12/8
-wyciskanie sztangielek nad glowe 20/15/10
-przyciaganie wyciagu siedzac 15/12/10
-sciagania wyciagu na tricepsy 15/12
-uginania ramian ze sztangielkami 15/12
-unoszenie na boki ze sztangielkami 20/15
-brzuszki 2x30
-lydki 2x30
-5 min rozciaganie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 410 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6026
Nie przesadzasz z tym planowaniem picia wody :S ? Pij wode jak będziesz miał ochote a nie że masz w planie na daną godzine :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 153
to tylko plan ;) wiadomo,ze sie pija jak chce ale to tutaj to minimum
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli chodzi o jedzenie, to pod moim postem masz podstawy układania diety. Przeczytaj to będziesz miał ogólny ogląd i prawidłowo podejdziesz do michy. Potem wrzuć tu lepszą rozpiskę to Ci skontroluję i poprawię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 153
Dzieki na pewno skorzystam z porady :)
Dieta przez te pierwsze dni jest taka a nie inna , co wynika z dostepnosci produktow.W sobote nie zdazylem zrobic odpowiednich zakupow,w niedziele wszystko zamkniete i dopiero dzis kupie co trzeba.A przez te 3 dni staralem sie jesc jak najlepiej w miare mozliwosci ktore mialem.Lepiej tak niz znowu w knajpie

Zmieniony przez - JaFeniks w dniu 2010-04-12 10:43:13
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split Do Oceny!!

Następny temat

Brak apetytu od 3 dni ..

WHEY premium