SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ile pięter po schodach dla dobrego rozgrzania nóg(rozciąganie)?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1391

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 199 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1959
pytanie dość specyficzne

otóż niestety z żalem muszę przyznać że musiałem sie pożegnać z TKD ze względu na problemy z kręgosłupem.. w zasadzie wszystkie SW odpadają poza boksem ale nieważne..

chce dalej sie rozciągać tylko teraz zostało mi to w domu...
wiem że przed rozciąganiem istotną rolę odgrywa dobra rozgrzewka..

zamiast jakiegoś biegania w miejscu wymyśliłem sobie że będę biegał po schodach (blok 7 piętrowy)

czy jedno przebiegnięcie (dół,góra) wystarczy żeby zacząć bezpieczne rozciąganie nóg ? czy to trochę mało ?

..::Dwa Koła... Jedna Pasja::..
..::Two Wheels... One Passion::..

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
Sam musisz poczuć co i jak.

W sumie dobry sposób na rozgrzewkę ( na początku i na koniec). Tylko uważaj by nie spaść z tych schodów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 199 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1959
powiem tak.. po pierwszym biegu (na dół i spowrotem na 7 piętro) złapałem zadyszkę ale nie poddałem sie za drugim razem było gorzej.. dobiegłem do 5 piętra i na 7 już wszedłem powoli

w domu miałem taką zadyszke że omg..
uda troche paliły a w gębie ślinotok

teraz dusi mnie jakiś kaszel głupi.. chyba dlatego że na korytarzu są wiecznie pootwierane drzwi i jest duża różnica temperatur między korytarzem a mieszkaniem (jak wiadomo.. zima)

dlatego chyba rowerek byłby lepszym sposobem na rozgrzewkę

Zmieniony przez - crociet w dniu 2007-12-17 22:21:21

..::Dwa Koła... Jedna Pasja::..
..::Two Wheels... One Passion::..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
To jak masz tam aż taką różnicę temperatur to imo nie ma sensu. Bo łatwo wpakować się do łózka . A w lato to czemu nie I jak zaczniesz to nie biegaj jak by Cię coś opętało tylko spokojnie w miarę i stopniowo dodawaj schodów ( zaczynasz od mniejszego pułapu) bez szaleństw to tylko jeden z elementów rozgrzeki

A w zimę rowerek to bardzo dobre rozwiązanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 199 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1959
nie no w lecie to ja mam bieżnie całkiem blisko i po niej sobie biegam ale że zima to kombinowałem coś w tym zakresie

dzięki za rady pzdr.

..::Dwa Koła... Jedna Pasja::..
..::Two Wheels... One Passion::..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PLAN

Następny temat

Moj trening --prosze o rade

WHEY premium