SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

grappling w domu?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3349

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Po kilku latach przerwy (wczesniej kyokushin i judo) wrocilem do treningow (tym razem muay thai i MMA). Mam nietypowe pytanie.

Otoz o ile co do uderzanych nie mam watpliwosci bo trenowalem je dosc dlugo i wiem ze jak mam problem z jakas tehcnika cwicze ja w domu kopiac/uderzajac "w powietrze". Trudniej sprawa wyglada z grapplingiem.

Nie sprawiaja mi bardoz duzej trudnosci rzuty i wejscia w nogi technicznie rzecz biorac. Niestety nie idzie mi to plynnie w technikach parterowych. Wiem ze przyjdzie to po kilku miesiacach ale chcialbym to przyspieszyc.Czy mozliwe jest przetrenowanie techniki w domu bez partnera? Czy ma jakis sens powtarzanie danej techniki "w powietrze" w domu w przypadku grapplingu aby ja sobie utrwalic (za dlugo msuze myslec w walce zanim cos wykonam bo nie mam utrwalonej danej techniki)?

Jezeli ma to sens to jakies praktyczne porady co i jak? (jakies szkoleniowki do pomocy zeby dokladniej powtorzyc?)

jezeli nie to jak praktykujecie grappling? jakikolwiek inny sposob niz na treningach?

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
mysle o specyficznym treningu:
wbiegniecie po shcodach
20 pompek
zbiegniecie ze schodow
20 pompek

I jezeli dam rade to okolo 3 minuty po czym 30 skuend przerwy i znowu...

Jak kondycja nie pozwoli to pjde pobiegac normalnie :D Dopiero kilka tygodni odkad wrocilem do treningow i ledwo narazie daje rade 2-3 treningi w tygodniu utrzymac.

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
W domu może być ciężko,choć nie jest to niemożliwe.

W warunkach domowych mógłbyś poćwiczyć przejścia z pozycji do pozycji, np. na grubym dywanie albo na jakimś materacu. Np. "trzymasz" kogoś w kesa-gatame, przechodzisz nogą przednią pod nogą tylną do pozycji bocznej i ćwiczysz po parę razy na stronę. Później ćwiczysz inne przejście - z pozycji bocznej nogą bliżej glowy do góry,do bocznej, pamiętając o tym,żeby biodra były możliwie nisko ziemi. Gdy to już będzie w miarę płynnie wychodziło, to robisz sobie w ten sposób całe kółka (noga dołem, noga górą, raz jesteś w kesa-gatame, raz w bocznej). Możesz tez ćwiczyć kontrolę w pozycjach,ale to już musiałbyś mieć raczej partnera, ewentualnie robić np. na worku czy zwiniętym kocu,materacu. Nie mam pomyslu na przećwiczenie technik kończących.

Poza tym można robić w domu trening na gumach,ale to już raczej pod stójkę.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Poza tym można robić w domu trening na gumach,ale to już raczej pod stójkę.

jest sporo grapplerskich ćwiczen na gumach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Ja robiłam tylko pod rzuty (czyli pod stójkę), w parterze nie znam, choć nie wątpię,że są.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
no to źle cię zrozumiałem, bo "stójkę" zrozumiałem uderzano-kopanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
dziekuje za wszelkie porady :D bede cwiczyl w powietrzu :D wiaodmo pierwsze 2 tyg treningu jeszcze zadna tehcnika parterowa mi nie wyszla :(. :D

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
w domu moze raczej popracuj nad sprawnością ciała
poszukaj na jutubce i poodbnych "gimnastyki naturalnej"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 544 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10302
rozciaganie, upa, wsuwanie, wysuwanie bioder, sprawle, zejscia do nog/ nogi itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
I jeszcze można równowagę i kontrolę na piłce do fitness poćwiczyć

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
A nie możesz zatrudnić kolegów do sparingów lub ćwiczenia technik? Albo brata? A i brat jeżeli chodzi do szkoły to z pożytkiem dla niego będzie - nawet nie wiesz jak szybko 16 latek potrafi dobiec do swojego biurka i zacząć odrabiać lekcje gdy usłyszy słowa "chodź, zrobimy trening!" z ust starszego brata

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 77
W sekcji gdzie ja trenuję, trener sam nawet każe aby w domu ćwiczyć technikę rzutów, obaleń i kombinacji przed lustrem. To na pewno pomoże Ci utrwalić te akcje, ale bez treningu z partnerem raczej niewiele Ci da powtarzanie ruchów 'w powietrze'.
Zawsze można jeszcze pokulać się z dziewczyną:D

Fighter always has a chance...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

100 lat Scorpion!!!

Następny temat

Pytanie odnosnie broni

WHEY premium