SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

gdzie najlepsza kadra trenerska tkd we Wrocławiu ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7933

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2768
O ile mnie pamięć nie myli... to w PUT (nie wiem jak w PFT) nie ma czegoś takiego jak układy do muzyki (taka konkurencja jest w PZKB). Co do układów otwartych - to są Tradycyjne układy formalne z innych styli niż Taekwondo ITF (np Karate, Tang Soo Do) bądź innych odmian Taekwondo (WTF, GTF) i jest to konkurencja NIERANKINGOWA czyli nie wlicza się do ogólnej klasyfikacji klubów. A konkurencja bardzo dobra (przynajmniej w mojej ocenie) dla klubów w których robi się także system układów WTF, bądź dodatkowo układy GTF (lub klubów nieTKDeckich)

Zmieniony przez - mcz-kt w dniu 2009-11-15 19:35:40

Zmieniony przez - mcz-kt w dniu 2009-11-15 19:37:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 460 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3733
No i co dla mnie jest dużym plusem w zawodach PUT to to że istnieje możliwość startu innych przedstawicieli sztuk walki. Więc Uchy nie widzę przeszkody żebyś wystartował w najbliższych zawodach PUT w Opolu i sprawdził ich poziom

Nie pas czyni mistrzem, lecz własne umiejętności

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2768
Zaś jeśli chodzi o samego Pana W. Dolnego, widziałem kiedyś jego zawodników z czarnymi pasami na zawodach, wykonanie Choong-Jang ładne, walk nie oglądałem bo byłem zajęty sędziowaniem więc się nie wypowiem.

Witaj MaćkoTKD, dzięki za pozdrowienia w innym temacie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 460 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3733
A niema za co :)

Nie pas czyni mistrzem, lecz własne umiejętności

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Kiedyś zdawałem egzamin na swojego 1 dana u Wojciecha Dolnego i nie dam złego słowa o człowieku napisać, bo pod względem czystego TKD z ramienia ITF/GTF pełna poprawność.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GizmoTKD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1884 Wiek 51 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21505
"dlaczego mam cos do putu i pft ? po widzialem multum ludzi z tej federacji i zaden nie reprezentowal soba nic szczegolnego..."

Hm, hm. To co powiesz o ludziach ze swojej organizacji, którzy nieraz solidny oklep od reprezentantów PUT na zawodach dostali, włączając w to czarne pasy bite przez dużo niższe stopnie?

Nie chce mowic tutaj o kim ktora federacja jest lepsza czy gorsza kto jest slabszy a kto super fighterem lecz moim zdaniem taekwondo pochodzi z korei i to od nich powinnismy sie uczyc, a niektorzy polscy mistrzowie wyjezdzaja uczyc taekwondo do korei


Bo tak się składa, że w Korei Południowej, skąd pochodzi TKD ITF, z przyczyn głównie politycznych praktycznie całkowicie ono wymarło. Dopiero w ostatnich paru latach wszystkie 3 ITF-y (włącznie z tym, do którego należysz) wysyłają tam swoich szkoleniowców. Co do Korei Pónocnej, w której reprezentantów jesteś zapatrzony - maja świetnych zawodników i instruktorów, ale przed rozłamem w ITF nieraz przegrywali z Polakami. Zresztą, mamy jeszcze w Polsce aktywnych instruktorów, którzy TKD zajmują się mnie więcej tyle czasu co najstarsi stażem Koreańczycy z Północy, ale tak na marginesie...

Odzielenie sie putu i pft w ktoryms tam roku zaowocowalo moim zdaniem tym ze stworzyli sobie zamkniety krag ponadawali 10 dany i wszystko stanelo w miejscu, nie rozwijajac sie.

Krótko i na temat - podaj nazwiska 10.danów z PUT lub PFT. Z tego, co wiem, w PUT najwyższy stopień to obecnie 5.dan i mają go dwie osoby, ale zawsze można przecież rzucić błotem, coś tam się przyklei.

"Dan" Freestyle Taekwondo & Kickboxing - Emerytowany Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28
zdecydowanie WSKT Adama Alenowicza - polecam choć sam trenuję w innym - ech to przyzwyczajenie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69
Alenowicz jest trenerem dobrym lub nawet bardzo dobrym ale moim zdaniem lekko szurniętym. Na zawodach potrafi spoliczkować swojego zawodnika za przegraną walkę albo tak opier...ć ,że odechciewa się wszystkiego. Sukcesy jego zawodników jednak bronią tych metod...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11
Z gory przepraszam, ze odkopuje ten temat, ale nie znalazlem zadnych aktualnych infomacji na temat kadr trenerskich we Wroclawiu. Pytanie dokladnie takie samo jak tytule: "gdzie najlepsza kadra trenerska tkd we Wrocławiu ?"

Pytania dodatkowe:
1. Gdzie sa wprowadzone najwczesniej sparringi, aby sie przyzwyczaic do "obicia" (w moim poprzednim miescie trener zaczynal od nauki trzymania gardy, a takze wyprowadzania ciosow rekami, dopiero z czasem wprawdzal elementy nozne dzieki temu dosyc wczesnie mielismy kilku minutowe sparringi wymieniajac sie partnerami).

2. W ktorym klubie jest skutecznie prowadzona nauka?

Pozdrawiam serdecznie!

Zmieniony przez - cps w dniu 2012-09-29 09:56:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2
A co myślicie o Klub Sportów Walki „Avasatare” p. Fraszczaka? Istnieje to jeszcze we Wro. Szukam jakiegoś klubu z ,,duchem''.WAT Wrocław i WSKT odpada- myślę o czymś mniejszym. Dla tych co trenowali w 80/90 wiedzą o co chodzi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tarcze na przedramiona

Następny temat

Kiedy i jakie zawody?

WHEY premium