SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

enzymy trawienne

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5051

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3954
czy enzymy trawienne mocno pomagaja w tych białkach??
przeszełem zapalenie trzustki i słyszałem ze jesli białko chce to tyleko takie,jedni gadaja ze to nie bedzpieczne i ze wogule nie powinienm bo zniszcze trzustke do konca i bede cukrzykiem.jedni zas gadaja ze białko<sztuczne w prochu> w nadmiarze jak jzu to moze osłabic watrobe
mói tu oczywiscie o suplemetnacji stałej a nie ze kots na rok kupoi 2kg białka


prosił bym o staranne wypowiedzi bo to dla mnie bardzo wazne
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3954
dodam ze chorowałem na zapaelnie trzustki wiec z watroba nie ma nic wspolnego,poza tym pytałem o białko <z propa jzu zrezygnowałem>

thx za wypowiedzi mam naedzieje ze usłysze jeszcze jakas dobra wypowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3954
słyszałem takze ze lepiej ta ostrowie bo nie ma tych sztucznych barwników itp, a takze aspartamu

i sie zastanawiam czy tanio ostrowie kupic czy te amerykanskie odzywki sni san i przepłąicc ale miec te enzymy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3954
tacy madralinscy jesli chodzi o porównanie geinera do geina a jak jest konkret to cichutko wszyscy;]
help help:(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kupuj tylko z enzymami - komfort(po ostrowii gazy będą Cię męczyć ruski miesiąc)
jeśli miałeś/masz problemy z którymś z narządów układu pokarmowego i stąd masz również swoje wątpliwości, to udaj się do lekarza (on zleci badania, powie co Ci wolno, a czego nie)
ogólnie - białko , czy to z diety, czy z odżywek spożywane w nadmiarze może prowadzić do różnych komplikacji wątrobowych
jak to mówi się na SFD: "wszystko w nadmiarze szkodzi..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3954
lekarz to idiota nie odóznia metanbolu od kreatyny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
każdy lekarz, czy tylko ten, u którego byłeś?
a może nie byłeś i tak pleciesz bzdury...Lekarz wie więcej o kreatynie niż Ci się zdaje...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
VLAD.IV ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 10634 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36062
Lekarz wie więcej o kreatynie niż Ci się zdaje... - płonne nadzieje... wiekszosc z nich wie, że działa tak samo jak SAA i nie mozna jej stosować

członek-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 424 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5775
mam wrazliwy zoladek i gazy po ostrowii wogole mnie nie mecza a duzo biore
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kreatyna i choroby nerwowo-mięśniowe.



Jeszcze do niedawna mówienie o zastosowaniu kreatyny w leczeniu chorób nerwowo-mięśniowych byłoby co nieco "dziwacznym". Przede wszystkim dlatego , że stosowanie tej substancji przez sportowców być może czasem w sposób nierozważny, było przedmiotem licznych dyskusji na temat dopingu prowadzonych w dziennikach telewizyjnych i w programach telewizyjnym poświęconym aktualnościom. Wiele problemów dotyczących używania tej substancji zrodziło się z tego, że we Włoszech do dziś brakuje precyzyjnej regulacji dotyczącej używania kreatyny, dlatego obecnie nie wiadomo dokładnie jaka dawka może być uznawana za uzupełniającą a jaka za lek. Kreatyna jest swobodnie sprzedawana w aptekach, w sklepach zielarskich i niektórych dużych sieciach sprzedających artykuły spożywcze. Jednakże taki "wolny" handel uniemożliwia surową kontrolę jakości i czystości tej substancji. Z tego powodu należałoby uregulować jej stosowanie i sprzedaż. Dzisiaj postaram się udzielić prostych wyjaśnień na temat tego, czym jest kreatyna i jakie są kryteria naukowe, które coraz bardziej zachęcają nas do zażywania tej substancji w przypadku chorób nerwowo-mięśniowych. Przede wszystkim należy sprecyzować, że kreatyna jest aminokwasem (wszystkie aminokwasy tworzą proteinę) już obecnym w naszym organizmie, w którym jest wytwarzana przez wątrobę i nerki. Kreatyna jest także zawarta w mięsie i we wszystkich produktach pochodzenia zwierzęcego a zatem wprowadzamy ją do naszego organizmu również z zewnątrz. W ciele ludzkim kreatyna jest przetwarzana w cząsteczkę zwaną "fosfokreatyna", która służy do tworzenia magazynu energii w komórkach naszych tkanek. Wśród różnych organów, które tworzą ciało ludzkie szczególnie dwa są spragnione fosfokreatyny, a są to muskuł szkieletowy i mózg. Atleci często zażywają kreatynę w celu poprawy osiągnięć, które wymagają dużego i szybkiego wykorzystania energii. Ponadto kreatyna pozwala na szybszą regenerację po zbytnim wysiłku. W chorobach nerwowo-mięśniowych zakłada się że ilość fosfokreatyny na poziomie mięśni ulega zmniejszeniu. Stąd powstał pomysł zastosowania tego aminokwasu w tej dziedzinie. Ponadto zainteresowanie tym aminokwasem i ewentualne zastosowanie w przypadku chorób nerwowo-mięśniowych wzrosło po opublikowaniu badań w periodyku "Neurology" (1999,10 :52, 854-7) będąc oficjalnym organem Amerykańskiego Stowarzyszenia Neurologów. Badania zostały przeprowadzone na 81 pacjentach dotkniętych różnymi chorobami nerwowo-mięśniowymi (dystrofia mięśniowa Duchenne, dystrofia miotoniczna, miopatie metaboliczne, miopoatie mitocondriali, miopatie zapalne i miopatie wrodzone) zakładały zażywanie 10 gramów kreatyny w ciągu pierwszych pięciu dni a następnie po 5 gramów przez kolejne 6 dni. U tych pacjentów dokonywano pomiaru siły mięśni (w formie miometrii ręcznej i badań klinicznych) przed oraz po przyjęciu kreatyny. Wyniki tych badań pokazały, że wszyscy pacjenci, niezależnie od rodzaju choroby nerwowo-mięśniowej wykazywali poprawę siły mięśni. Jednakże badania te, mimo iż są zachęcające trwały bardzo krótko i nie pokazały potencjalnych długoterminowych efektów zastosowania kreatyny. W roku 1999 dokonaliśmy badań na 19 pacjentach dotkniętych różnymi formami chorób mięśniowych, przewidujących podanie 2 gramów kreatyny dziennie przez okres trzech miesięcy. Na początku pacjenci zostali poddani różnorodnym pomiarom jak:
1) Pomiar siły mięśni poprzez zastosowanie miometru ręcznego, mierzono przede wszystkim siłę mięśni zastosowaną podczas pewnych ćwiczeń jak:
1) zamykanie dłoni 2) zwieranie trzech palców(szczypce) 3) zginanie łokcia
4) rozciąganie kolana:
2) Pomiar zdolności wentylowania, poprzez badania spirometryczne
3) Pomiar podczas prób wysiłkowych jak bieg na 20 metrów , wejście na 8 schodów, wstawanie z podłogi.
Po tych pomiarach poprosiliśmy pacjentów o zażywanie kreatyny w dawkach 2 gramy dziennie. Badanie trwało 3 miesiące i dało istotne dane statystyczne, w sensie wzrostu siły mięśni w odniesieniu do mięśni przedniej torebki udowej (rozwieranie kolana) i oddechowych (w tym przypadku zauważono poprawę zdolności wentylacyjnych). Natomiast w odniesieniu do innych obszarów badanych mięśni, siła mięśni nie dała statystycznie znaczącej poprawy. Nie zauważono szczególnych efektów ubocznych. Jedynie dwóch pacjentów miało czasową biegunkę, która ustąpiła po zawieszeniu przyjmowania kreatyny, co naszym zdaniem wiązało się z sorbitolem (cukier) stosowanym jako słodzik proszku zawierającego kreatynę . Wkrótce dane te będące przedmiotem naszych kontroli zostaną opublikowane. Dobre tolerowanie i rezultaty wstępne, mimo iż ograniczone zachęcają nas do kontynuowania badań nad możliwym zastosowaniem kreatyny w dziedzinie chorób nerwowo-mięśniowych. Z drugiej strony należy zauważyć, że nigdy nie zasygnalizowano szczególnych efektów ubocznych nawet u atletów przyjmujących dawki kreatyny. A to dlatego, że kreatyna jest zawarta w sposób naturalny w naszym organizmie. Ostatnie informacje wskazują, że w Stanach Zjednoczonych prowadzonych są liczne badania mające na celu pokazanie potencjalnej przydatności kreatyny w różnych chorobach nerwowo-mięśniowych. Między innymi niektóre centra badawcze pokazały, że kreatyna pełni funkcję ochrony neuronów i z tego powodu jej zastosowanie będzie badane także w przypadkach chorób motoneuronów, jak SLA. Stosując ten aminokwas na myszach doświadczalnych uzyskano bardziej zachęcające wyniki niż w przypadku riluzolu, substancji stosowanej obecnie dla spowolnienia degeneracji motoneuronów, w więc postępu tej choroby. Jestem przekonany, że w najbliższej przyszłości rdzeniowy zanik mięśni będący także chorobą motoneuronu będzie stanowiła część tego kierunku badań.


Oddział Regionalny Polskiego Towarzystwa Chorób Nerwowo-Mięśniowych

Polish Neuromuscular Association

kreatyna to także lek i lekarze mają o niej pojęcie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
flep...pozazdrościć...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
nie wiem do jakiego ty lekarza chodzisz ale masz najwidoczniej szczęście bo nawet u mnie na uczelni a jestem na AWF jest jeden poł idiota
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co lepsze na mase dylemat

Następny temat

Dobre ?

WHEY premium