SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dziwny problem z potem ;/;/

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5914

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 195 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2868
juz wyjasniam o co chodzi, to zaczelo sie pod koniec ubieglych wakacji ( troche czasu juz minelo, a ja dopiero sie obudzilem), z kolejnymi treningami koszulka w ktorej cwiczylem zaczyna dziwnie "pachniec" chodzi mi o pot, nie byl to taki pot tak jak sie pocimy pod pachami, zreszta i tak uzywam antyperspirantow wiec jest to ograniczone do minimum, tylko ten pot ktory pojawial sie na plecach i wchlanial sie do koszulki, badz tez na klatce ... mial i do tej pory ma ;/ taki dziwny zapach, no smrod jak nie wiem wali chemia jakas a nie normalnym potem, czuc tak zarabiscie amoniak ze mnie to wqrwia no ! ;/ o ile dobrze pamietam w sklad potu wchodzi wlasnie amoniak no ale ... nie zebym robil z tego tragedie czy co ale wnerwia mnie to, czym to moze byc spowodowane ? , moze to miec jakis zwiazek z dieta ? z tym co jem , ze jest to monotonne bardzo , praktycznie ryz cyc, kasza cyc, serki biale,, jajka ... ostatnio częściej sie wzialem za owoce i warzywa...
mial ktos podobny problem, albo wie co zrobic w takiej sytuacji ?

ps. a na te wagry na barkach juz nie mam sil ! ;(

;))))))

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 358
Jak lejesz to twój mocz jaki ma kolor?
Przypuszczam że spożywasz za mało płynów - jeśli twój mocz jest mocno żółty, wręcz pomarańczowy to na pewno. W pocie wydalany jest też amoniak (w moczniku). Jeśli będziesz pić dużo więcej wody twój pot powinien składać się z mniejszej ilości mocznika i ten zapach powinien przeminąć, przynajmniej częściowo.

Spróbuj przed dniem w którym masz trening wypić PARĘ litrów wody, tak żeby chodzić do kibla co 2 godziny. Potem zobacz czy zmienił się zapach twojego potu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 228 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2354
Dieta i zioła. Na skład potu, a więc i późniejszy jego zapach ma wpływ również dieta. Nieprzyjemną woń potu może zaostrzać spożywanie takich pokarmów jak np. tłuste mięsa, czosnek, cebula, alkohol, mocna kawa i herbata. Zdrowa dieta, duże ilości warzyw i owoców oraz picie odpowiednich ilości wody (ok. 2 litry dziennie) sprawia, że skład i późniejszy zapach potu na ogół normalizują się. Na nadmierną potliwość pomagają także zioła (melisa lub szałwia, raz dziennie przed snem), jednak nie powinno się ich pić dłużej niż 2-3 tygodnie i najlepiej po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Napar z szałwi może być za to bezpiecznie dodawany do kąpieli.

Znalazlem cos takiego w necie, moze ci pomoze moze nie
Pozdrawiam

Czas to Miesień :P
Moje Foty =] nowe strona 5,6
http://www.sfd.pl/temat181567/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 195 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2868
mocz normalny raczej klarowny, lekko zołciutki , jesli chodzi o wode to naprawde duzo pije dziennie, wchodza w gre tylko butelki o pojemnosci 1,5litra czasem siedze i sobie bez przyczyny popijam , byc moze wlasnie za malo warzyw i owocow jak kolega napisal, sam juz nie wiem ... byc moze wkrecam sobie z tym, ale na prawde dziwne mi sie to wydaje gdyz wczesniej tak nie mialem

;))))))

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 358
Brałeś jakieś leki? Wsuwałeś tusspiect albo inne badziewia? Ogólnie to wszystko może zmienić zapach twojego potu. Pomyśl czy nic w twojej diecie się nie zmieniło, co może być przyczyną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
nie, zadnych lekow, ani rzeczy ktore wymieniłes ;/
nie wiem moze dam po treningu jakiemus dobremu kumplowi koszulke, niech powacha i powie co sadzi, czy to normalny zapach potu czy cos innego byc moze wyolbrzymiam sprawe, matka stwierdzila ze robie sie dosyc metroseksualny , a poki co dzieki za info.i odpowiedzi Panowie

;))))))

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 96 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 969
A moze przyczyna jest sama koszulka?Nie jest sztuczna?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zginanie kolana - problem

Następny temat

Morfologia i TSH - proszę o pomoc

NutLove