SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta na mase, prosiłbym o korekty.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1064

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 93 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5227
Witam, ułożyłem sobie dietę z celem na zdobcie masy. Moja waga to 87kg przy wzroście 184cm.
Zapotrzebowanie kcal to ok 3300.
Zrobiłem to tylko tak na początek prowizorycznie, abyście mi może coś doradzili

I posiłek -7.30:
-mleko 3,2%
-płatki kukurydziane
-rodzynki

II posiłek -11.00
-chleb razowy
-2 plastry sera
-2 plastry szynki z indyka
-ogórek zielony + sałata zielona / rzodkiewka
-jogurt

III posiłek -14.00
-jabłko
-ryż / kasza
-ryba / kurczak

IV posiłek (po treningu)
-banan / wafle ryżowe

V posiłek (godzine po treningu)
-ryż z kurczakiem / ryż z rybą / ryż z jogurtem / spagetti / ziemniaki z kotletem mielonym/schabowym
-sałatka

VI posiłek
-2 jaja / tuńczyk
-orzechy
-pomarańcz

Mam jeszcze zapytanie, co można wepchnąć zamist tego co jest w III posiłku?
I gdzie umieścić oliwe z oliwek, będzie dobrze na noc?
Aha i znak / , oznacza że "albo to albo to.."

hmm, z wyliczeń wynika że moja zapotrzebowanie na białko to 174g (liczyłem że 2g na 1kg masy ciała), ww 435g (5g/na mase ciała), tłuszczy 130g (1,5g/na mase ciała).

pozdrawiam i dziękuję.

Zmieniony przez - pliq w dniu 2007-05-23 09:26:36

lolq.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Specem nie jestem, ale powiem co myślę.

I posiłek. Płatki kukurydziane zamieniłbym na owsiane (jak umiesz przyrządzić są o niebo lepsze od kukurydzianych). Mleko zamieniłbym na 0.5 lub 1,5%. I dodałbym jakieś źródło tłuszczy np. orzechy włoskie.

Po treningu zrezygnowałbym z opcji z ziemniakami i kotletem schabowym czy ryżu z jogurtem. W ryżu z jogurtem białka nie widze prawie A spaghetti zależy z czym

VI posiłek pomarańcz bym wcisnął do innego posiłku skoro lubisz.

oliwe możesz wcisnąć do 1 posiłku zamiast orzechów albo te orzechy z 6 posiłku daj do śnaidania a oliwe do 6 posiłku i bedzie lepiej.

Zmieniony przez - s.m.p.a. w dniu 2007-05-23 12:35:08

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 93 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5227
Czemu owsiane są niby lepsze od kukurydzianych? mają taką samą ilość białka i węglów przecież? Hmm, no właśnie w mleku 3,2% są te tłuszcze? Czy one sa jakieś inne od tych w orzechach?
hmm, spagetti z jakimś tam mięsem mielonym i serem
Oliwa na noc? Myślałem że prawie samo białko na noc?
Jeszcze pytanie, czym można zamienić III posiłek, bo jest on w pracy i tak trochę nie wygodnie codziennie łazić z ryżem i kurakiem.. ;->

pozdrawiam i dziękuję.


Zmieniony przez - pliq w dniu 2007-05-24 09:44:00

lolq.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 691 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23619
1posilek-owsianka na wodzie,rodzynki,orzechy wloskie albo tran,mieso albo twaróg
2posilek-kasza gryczana/ryz brozowy/platki owsiane,mieso,salatka warzywna z oliwo z oliwek
3posilek-to samo co w drugim posilku lub jesli chcesz pelnoziarnisty czarny chlebek z mesem lub z jakims serkiem,obowiozkowo jakas salatka z oliwo
4posilek-po treningu daj ze 3 lub 4 banany/glukoze/gorzko czekolade która ma malo tluszczu(tylko tako)-posilek ten spozywamy do 20 minut po treningu a po tym posilku gdzies z pól godziny pózniej nastepny posilek
5posilek-kasza/ryz brozowy/owsianka,bialka jaj,mieso-wazne zeby w tym posilku nie spozywac zadnych tluszczy
6 posilek-tunczyk albo twaróg,do tego salatka z oliwo ,Pozdro

Ból przemija, chwała jest wieczna!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 691 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23619
I jeszcze jedno tluszczy 1 gram na kg masy w takim rozkladzie
1:1:1 lub 1:2:1 - nasycone,jednonienasycone,wielonienasycone.Wyeliminuj calkowicie mleko-za duzo tluszczu a mleka z nisko zawartoscio tluszczu so nic nie warte,lepiej zamiast tego kupic se wode w kiosku.Dobrze by bylo zeby oprócz treningów silowych dodac sobie trening cardio tak ze 2 dni w tygodniu w dni wolne od silki.Mozna to uwzglednic w bilansie.Bo o to chodzi zeby z rozwojem masy miesniowej,sily szla tez kondycja co wielu zapomina !-p

Ból przemija, chwała jest wieczna!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja dietka...

Następny temat

Owoce zamiast Carbo po treningu

WHEY premium