SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta dla kobiety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 938

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11
Witam, chciała bym abyście pomogli mi ocenić lub ewentualnie pomóc w ulepszeniu mojej diety. Diety tej używam od niedawna chociaż nie widzę efektów. Waże 57.3 kg przy wzroscie 164cm. Chciała bym schudnąć i jednocześnie nabrać trochę mięśni. Oto jak wygląda dieta:

1. Posilek
Jajecznica z dwóch jajek + bułka pełnoziarnista
Lub
Serek wiejski 150g + bułka

2. Posiłek
Kurczak 150g smażony na oliwie z oliwek + 50g ryżu + warzywa(mrożone lub pomidor/ogórek)
Lub kurczak zamiennie z rybą np. Halibut, makrela wędzona, dorsz.
Czasami zamiast tego robie np. Kotlety mielone ze 150g mięsa i makaron brązowy 50g.
3. Posiłek jest kopią drugiego.

I tu moje pytanie czy takie posiłki są dobrze zbilansowane? Nie ukrywam że przez prace nie mam czasu częściej jeść. No i dopiero teraz zaczèłam ćwiczyć siłowo i biegać po treningu interwałami po 15 minut. Czy po dodaniu tych wlasnie sprawnosci ruchowych zacznie mi ubywać tkanka tłuszczowa?

Bardzo bym prosiła o porady i pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 80 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5150
Witaj, za mało posiłków, a ilość produktów przypadająca na posiłek dobrana na chybił trafił bez wcześniejszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego. Zacznij od wyliczenia swojego zapotrzebowania kalorycznego, uwzględniając swoją aktywność fizyczną. Następnie odejmij od tego 15 % na start, tworząc ujemny bilans kaloryczny. Uzyskaną w ten sposób wartość kaloryczną rozpisz na 5 posiłków z odpowiednią podażą białka, węglowodanów i tłuszczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11
Zapomniałam dodać że wyliczyłam. Wyszło 1540kcal przy odjęciu kalorii na deficyt. 52g tluszczu 97 balkai i 174 wegli. A z posilkow eyzej wymienionych wychodzi 140 wegli 110 bialka i 47 tluszczu. Zapomnialam tylko napisac ze w tym jest jeszcze banan i 15 ml oliwy z oliwek. Wiec wszystko wyglada ok moim zdaniem. Co o tym uwazacie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,

zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 


Pozdrawiam;
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 80 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5150
Witaj, wydaje mi się, że nie właściwie wyliczyłaś swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Podaj swój wiek to zweryfikuję twoje obliczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11
Wiek 21
Bardzo bym prosiła o pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 80 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5150
Na początek twojej redukcji ustaliłbym ujemny bilans kaloryczny dla ciebie na poziomie 1773 kcal. Nie warto obciąć zbyt drastycznie kalorii na początek redukcji, bo to negatywnie wpłynie na twój metabolizm. Organizm bardzo szybko adoptuje się, jak i do diety, tak i do rodzaju twojej aktywności fizycznej, dlatego to co jest efektywne na początku za chwile stanie się znacznie mniej efektywne. Związku z tym lepiej zacząć od wyższej puli kalorycznej, by później było z czego obcinać kalorie, a będzie to trzeba robić, bo w pewnym momencie organizm przyzwyczai się do narzuconej mu puli kalorycznej, co spowoduje zastój w redukcji. Dlatego zacznij od 1773 kcal, potem sobie po czasie np. 3 - 4 tygodnie obetniesz np. o 5 % . Później za jakieś czas, np. znowu 3 - 4 tygodnie obetniesz sobie o kolejne 5 %. No i na sam koniec redukcji znowu sobie obetniesz po kolejnych 3- 4 tygodniach o np. 5 % i skończysz redukcje na puli 1521 kcal. Potem warto przerwać redukcje i dać organizmowi czas na odbudowę, regeneracje, zwiększając, na jakiś czas pule kaloryczną. Dobrze jest robić cykle, a nie być np. zbyt długo na redukcji, bo to mocno obciąża organizm, nie będąc korzystne dla zdrowia, a także negatywnie wpływając na metabolizm, po jakimś czasie go znacząco zwalniając. Wraz z obcinaniem kalorii np. co te 3- 4 tygodnie dodawaj stopniowo aerobów, jakimi podkręcać będziesz swój metabolizm.

Rozłożyłbym to tak :

białko 91 g - 364 kcal

węglowodany 246 g - 984 kcal

tłuszcz 47 g -423 kcal

Rozłóż to na 5 posiłków. Z produktów, jakie wymieniłaś, to na redukcji doradzam ci wyrzucić serek wiejski z diety. Co do kotletów możesz je robić, ale raczej unikaj na redukcji schabu, więc zrób kotlety z indyka, wołowiny, tutaj także można wykorzystać mięsno, jakieś ryby mieląc je np. w blenderze. Pamiętaj o dużej ilości warzyw, dlatego że są bogate w witaminy, a także bo mają właściwości odkwaszające organizm.
Tak bym radził, ale to tylko moja opinia:) Pozdrawiam.


Zmieniony przez - relatyw w dniu 2015-10-05 23:11:58
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze zrzuceniem wagi

Następny temat

Dieta dziewczyny i moja do oceny

WHEY premium