SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta , nie dieta?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2227

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1385
Witam. Mam ułożoną dietę ale nie jem z dokładnością i na chwile obecna to wyglada tak ze

Sniadanie : 4 jajka sadzone na szynce + 2 kanapki z smarowidlem + japko/marchew + nasiona lub zamiast jajek i chleba owsiane z 0.5l mleka z żurawiną .

pozniej obiad to ryz/kasza + kurczak + warzywa

pozniej kanapki z makrela/sledziem/szprotami [puszkowane]

kolo 24 twarog z ogorkiem i papryka

Chodzi mi o to czy będą po tym efekty bo już z miesiąc tak jem i w sumie przytylem kolo 3 kg

Czy picie 3-4 piw raz/dwa w tyg barddzo mnie oslabi?

Zmieniony przez - lordek4 w dniu 2010-07-24 23:14:04

Zmieniony przez - lordek4 w dniu 2010-07-24 23:14:18
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 556 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7294
za malo informacji, nie wiadomo o ktorej chodzisz spac i o ktorej wstajesz.

Pamiętaj zeby ostatni posiłek spożywac 1,5h przed snem
Czy dieta jest ulozona prawidlowo nie jestem w stanie odpowiedziec poniewaz nie podales ilosci pozywienia jaka zjadasz a jesli chodzi o same produkty to nie wyglada to najgorzej.

posilkow lepiej zeby 5 niz 4 chyba ze spisz 12h na dobe to jest okej, w przeciwnym wypadku jakis maly podwieczorek bylby wskazany.

co do posilku 3 to jesli juz spozywasz jakas rybke w puszce to lepiej zaopatrzyc sie w tunczyka, wylac zalewe w ktorej jest ryba i dolac w zamian oliwy z oliwek.

posilek 4 : dodaj jakies ciemne pieczywo do tego i jesli tak zrobisz to wtedy polecam nieco zmodyfikowac sniadanie, mianowicie :

platki musli + rodzynki + jogurt naturalny duze opakowanie + opcjonalnie jakis owoc np. banan, pomarancza. sniadanie mistrzow :)

co do musli to wybieraj takie ktore zawieraja jak najwiecej nieprzetworzonych calych ziaren, sa bowiem produkty na rynku ktore nazywaja sie musli a sa po pewnej obrobce technologicznej a lepiej jest to co naturalne.

Pozdrawiam
Szymon

GO HARD or GO HOME.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43
Dokladnie musisz podac ile jesz gram danego produktu i podac dokladne godziny posilkow i moglbys ja bardziej wzbogadzic. Co do 3/4 piw to na moje az tyle do diety na mase nie jest chyba odpowiednie ale skoro nie biezesz zadnych odzywek ani nie trenujesz na silowni to raczej cie nie oslabi(wnioskuje to tylko tak na oko)no i brzuch ci sie zrobi hehe;p, jak to po piwie.

"Plecy same sie nie zrobia!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1385
Na siłownie chodze od pol roku regularnie;p

Co do porcji no to nie podam bo to mama gotuje i po prostu zjem ile wcisne;p


Jeśli chodzi o sniadanie to kolo godziny 10 i jem na przemian raz owsianke itd i jajka itd. jajka to jeden z wazniejszych skladnikow wiec z tego raczej nie zrezygnuje ale zamiast tej owsianki to musli jak mowisz co 2 dzien. musze jajka jesc codziennie czy wystarczy 4 co 2 dni? bo moze by zrobic tak ze jajka itd na sniadanie a to musli na 2 sniadanie to tak kolo 13-14. trening mam roznie wiec raz przed raz po obiedzie. obiad o 14 lub 18 [tego nie zmienie]. o 21-22 ta ryba i o 24 twarog z ogrem i papryka i pytanie bo slyszalem zeby nie jesc na noc warzyw ale samego twarogu nie zjem . Proszę o odp na pytania . Z góry dzięki.

Zmieniony przez - lordek4 w dniu 2010-07-25 00:11:51

Zmieniony przez - lordek4 w dniu 2010-07-25 00:13:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43
Z tego co wiem na noc nie powinno sie jest warzyw ale jesli w miesiac 3kg na tej diecie udalo ci sie przytyc to nie jest zle tylko ile z tych kg wpadlo w miesnie hmm ;p? radzil bym ci skorzystac z dzienniku posilkow, ktory sciagniej z tego linku http://www.darkthorn.republika.pl/cp.htm i ulozyc sobie w miare jakas dietke i jej przestrzegac a bedzie lepiej. Tak samo sprawdzisz tam swoje zapotrzebowania na b/w/t. a co do jajek to na 1 sniadanie jadl bym 2 a nie 4 i mozna by wtedy codziennie czemu nie.

"Plecy same sie nie zrobia!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1385
ile w miesnie poszlo to nie wiem xd ale masa sie zwieksza;p diete mialem ulozona i sprawdzona przez forumowiczow i jakos bardzo sie nie roznila od tego co jem teraz tylko po prostu nie daje rady az tak dokladnie jej stosowac. i dlaczego lepiej nie jesc na kolacje warzyw? zapotrzebowanie białko-1.7 tłuszcze-2 węgle-5.3 kcal 3500. mam 16 lat 75 kg wagi 185 wzrostu. z tego co patrze nie jestem w stanie jesc tyle bialka wiec musze chyba bialko se kupic bo 130g bialka w jedzeniu na pewno nie jem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Jeśli nie jesteś w stani9e dostarczyć tyle w jedzeniu zakup wpc. Poza tym jeśli chodzi o kwestię warzyw jak najbardziej spożywaj je na kolację nie ma uzasadnienia omijania ich w diecie prócz pory po treningowej. Proporcje masz ciekawe mnie by zalewało ale każdy jest inny jak wiadomo. obserwuj więc.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 556 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7294
za duzo posilkow wieczorem spozywasz. Ogolna tendecja powinna byc taka ze wiekszosc kalorii spozywasz rano i w poludnie, stopniowo zmniejszac ich ilosc wieczorem.

Posilek o 21/22 i od razu o 24 nie jest najlepszym rozwiazaniem. Zapewne rowniez kladzisz sie spac okolo godziny pierwszej, tym samym nie dasz odpoczac ukladowi pokarmowemu, znacznie go obciazajac. Ma to jeszcze inna wade - obrosniesz w tluszcz.

Jesli wstajesz o 10 to proponuje taki rozklad posilkow :

1 posilek (bardzo obfity) 9.00
2 posilek 11.00
3 posilek 14.00
4 posilek 18.00
5 posilek 21.00

zacznij wstawac wczesniej tak by zjesc o 9 sniadanie, jesli rzeczywiscie masz sztywne pory posilkow takich jak obiad, czyli godzina 14 lub 18 to musiszz sie dostosowac do tego, wstajac wczesniej. Nie mozesz jesc posilku o 12.30 i potem obiadu o 14.

I pamietaj lepiej isc spac troszke glodnym aniezeli objedzonym !

Jajka mozesz wcinac do woli, tzn jesli jesz ich 5 to 2 zolka wyrzuc jesli jesz 3 to wyrzuc jedno zoltko itd.

Na drugie sniadanie mozesz zjesc to musli nie ma problemu ale wtedy niech bedzie to mniejsza porcja anizeli na sniadanie, bo to posilek numer 1 MA BYC baza na caly dzien.

Pozdrawiam
Szymon

GO HARD or GO HOME.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
dead_LIFT owszem masz rację,ale pamiętajmy że należy także popatrzeć na trening w jakich porach jest. Organizm do reszty się zaadoptuje

Zmieniony przez - s.m.p.a. w dniu 2010-07-25 09:21:41

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 556 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7294
owszem, ale nawet jesli trenujesz bardzo pozno to po takim treningu nie powinno sie obzerac nie wiadomo jak. zjadasz posilek potreningowy a potem juz tylko idziesz spac, nic poza tym.

sen jest po to by sie regenerowac i kazda nadmierna ilosc pozywienia w spoczynku nocnym zaburza naturalne procesy.
Nie bez kozery wielu kulturystow poleca trening po 2 a najlepiej 3 obfitych posilkach, czyli w godzinach poludniowych.

Co prawda poziom znakomitej wiekszosci ludzi na forum to poziom kulturystyki amatorskiej i nie powinnismy wdrazac wszystkiego co dobre jest dla zawodowcow, ale tym bardziej nie powinnismy tak jak oni obzerac sie na noc bo nic dobrego z tego nie bedzie.

GO HARD or GO HOME.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1385
co to jest wpc? i co z tymi proporcjami ?:D

Czyli dieta po waszych poprawkach :


1.Śniadania [10]

4jajka[-1 żółtko] + 2 kanapki ze smarowidłem + owoc/warzywo + pestki

2.2 śniadanie [12-13] Musli z jogurtem + rodzynki + owoc/warzywo

trening kolo 15 do 17 [droga na silownie w 2 strony to nie cala godzina]

3.obiad [18] kurczak lub inne mieso + ryż lub kasza

4.podwieczorek [20] kanapaki z ryba

5.kolacja [22] twarog z ogorem lub serniczek z powidlami [2 jajka 0.5 twarog 15g odzywki]

moze byc ten serniczek bo w ciagu dnia 6 jajek [5zoltek] to chyba duzo?? a cala rodzina mowi ze przez taka ilosc jajek bd mial cholesterol.
bo mam z 1kg odzywki ktorej nie moge wcisnac bo mam odruchy wymiotne jak ja mam w buzi i tylko w tym serniczku moge ja zjesc bo nie mam co z nia zrobic.


Zmieniony przez - lordek4 w dniu 2010-07-25 13:56:47

Zmieniony przez - lordek4 w dniu 2010-07-25 14:05:58

Zmieniony przez - lordek4 w dniu 2010-07-25 14:11:45

Zmieniony przez - lordek4 w dniu 2010-07-25 14:12:37
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja pierwsza dieta na mase:)prosze o poprawki od ekspertow.

Następny temat

Pomoc w doborze diety.

WHEY premium