SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bjj vs boks

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 13502

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Dlatego Twoje porownanie BMW vs Fiat bylo malo trafne w stosunku do tych osob


On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 276 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12691
Wg. mnie trzy uderzacze (thai, box, kick - w takiej kolejnosci!) mozna spokojnie postawic na rowni z bjj - ani wyzej, ani nizej! Skutecznosc tych styli zalezy glownie od warunkow, tego jak je wykorzystamy itd. - czyli jakryc ma racje Wogole to takie dyskusje sa troche dziwne - pzreciez niejeden wielki, dumny i pewny siebie bjj'owiec dostalby od doswiadczonego karateki...chyba ????

Nie wiem moje zdanie jest takie, a nie inne i nikt go nie zmieni Mysle ze jak ktos naprawde cos trenuje to powinien szanowac inne style, bo nigdy nic nie wiadomo... Poza tym kazdy styl ma cos takiego czego nie ma inny. Ja cwicze kick i zazdroszcze np. takiemu wu-shu calej mistyczno-filozoficznej otoczki...

Pozdrawiam wszystkich

"Odwaga nie jest właściwością ciała, lecz duszy; stanowi o niej moc serca, a nie siła ramion i nóg."

"Odwaga nie jest właściwością ciała, lecz duszy;
stanowi o niej moc serca, a nie siła ramion i nóg"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
blady zmeini, zmieni a wiesz co konfrontacja z zawodnikiem BJJ


On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 276 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12691
Szczerze mowiac troche watpie Kask, gdyz:

1)Gdybym przegral taka konfratacje NAPEWNO nie mowilbym potem, ze to co trenuje jest do dupy... mialbym przeswiadczenie ze to JA jestem do dupy. Przegrana nie zmusilaby mnie do zmiany zdania, tylko do ciezszej pracy nad soba...

2)Przed rozpoczeciem nauki kicku przez 1,5 roku uczeszczlem na judo i mysle, ze jako tako umialbym poradzic sobie w zwarciu...

Pozdrawiam

"Odwaga nie jest właściwością ciała, lecz duszy; stanowi o niej moc serca, a nie siła ramion i nóg."

"Odwaga nie jest właściwością ciała, lecz duszy;
stanowi o niej moc serca, a nie siła ramion i nóg"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11629
Panowie! Uważam, że trochę mylicie pojęcia. Nie jestem fachowcem w Vale Tudo i nie mam zamiaru pomniejszać zasług BJJ na tym polu. Mówimy tu jednak nie o drugoligowym bokserzynie, tylko o jednym z najlepszych w historii zawodniku wagi ciężkiej. Nie sądze by bokser klasy Lennoxa stanął kiedykolwiek do walki "w klatce", więc argument historyczny raczej do mnie nie przemawia. Może ktoś poda nazwiska bokserów, którzy przegrali w Vale Tudo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 971 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9703
PO pierwsze powtarzam ze i pytam czy jakis boxer i kick boxer odniosl w walkach bez regul znaczne sukcesy ( NIE!! ) wiec akcja lewis vs gracie i jej wynik jest z gory wiadomy . A tera cos dla pana Blady .. wiec sam ciwczylem kicka a obecnie trenuje BJJ i nie masz prawa umieszczac tych styli na rowni ze soba bo to bzdura , Stwierdzone jest ze walka prawie zawsze konczy sie na ziemi no chyba ze bijesz sie z dzieckiem i wiadomo ze rozlozysz go jednym strzalem , wiec powiedz mi co zrobi KICKBOXER na ziemi z BJJ-owcem ?? moze jedynie odklepac i podziekowac za walke - pamietaj o tym ze cwiczylem kicka i czasami poboxuje z kolegami > A co do twojego swierdzenia nikt nie mowi ze kick itd i reszta styli sa do DUPY pamietaj !
My mowimy ze BJJ jest najskuteczniejszym z tych wszytskich styli bo taka jest prawda a nie ze reszta jest do dupy :) Zreszta wejdz sobie na sherdog.com sciagnij pare filmow to nauczysz sie czegos o tym stylu i sam zrozumiesz bo o bjj i jego wyzszosci nad innymi stylami bylo juz pisane setki razy i nie potrzebnie sie rozpisalem :) pozdrawiam

Join to fight division ..

...I STAND ALONE...I'M NOT AFRAID ... ({ Join to Fight Division })

....open your eyes-open your mind-be proud like a GOD.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
"PO pierwsze powtarzam ze i pytam czy jakis boxer i kick boxer odniosl w walkach bez regul znaczne sukcesy"


Mimo tego ze jestem wiernym fanem grappingu (i też twierdze ze grappler leje na 100% uderzacza o tym samym stazu treningowym) to pytam.....Wymień mi jakiegoś boxera z 1 "półki" który brał udzia w klatkach???? Odp. brzmi ŻADEN.



KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB

"The ground is my ocean, I'm the shark, and most people don't even know how to swim."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 971 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9703
POKLON dla KAIN za sluszne slowa :) a jak przeczytalem ze wycwiczony doswiadczony karateka rozniesie zadufanego w sobie itd bjj-owca to ehheh aa szkoda gadac .... :) Tak to jest jak sie na oczy nie widzialo i nie sprobowalo bjj to mozna uznac ze STYLEM ZURAWIA dojdziesz na szczyt vale tudo :P

Join to fight division ..

...I STAND ALONE...I'M NOT AFRAID ... ({ Join to Fight Division })

....open your eyes-open your mind-be proud like a GOD.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zacznijmy od tego, że vale tudo wcale nie jest takie bez zasad. Wiele zakazów, np. gryzienie, wsadzanie palców do oczu itd. jest na korzyść stylów parterowych. Rozważając sytuację, że dwóch zawodników leży w parterze jak to często bywa, o ugryzienie wcale nie jest trudno. A na ulicy to wygra zawodnik nie tylko lepszy technicznie, ale również psychicznie. Nie porównujmy walki w klatce, do tej toczącej się w ciemnym zaułku bądź innym nietypowym miejscu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Acid...widziałem juz "troche" walk na ulicy 1:1 (bo o takich mowa). I o dziwo podczas ostrej walki nigdy powtarzam NIGDY nie widziałem aby ktoś kogoś gryzł lub atakował np oczy palcami.


Według mnie gryzienie a juz na pewno atak paluchami na oczy ROZWŚCIECZYŁ BY MNIE NA FULL. Wiec nie wiem czy efekt byłby pozadany dla przeciwnika.

Ataki typu gryzienie czy "paluchy w oczy" nie sa naturalna forma samoobrony człowieka! Wiec ciezko aby ktos wykonywał takie "ruchy" instynktownie podczas starcia!

Trenowac sie tez tego nie da bo nie widze sposobu aby na treningu pchac komus paluchy w oczy albo gryźć go..np po jajach

KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB

"The ground is my ocean, I'm the shark, and most people don't even know how to swim."
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sapp i Lebanner w K-1

Następny temat

coś dla bab

WHEY premium